Tims Kuks: Apple nepazīst vārdu «ierobežojums»

2013. gada 13. februāris plkst. 11:18
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple ir inovāciju centrs, un šī kultūra nekad nav bijusi spēcīgāka, bet vārds «ierobežojums» nav atrodams Apple vārdu krājumā, pavēstījis kompānijas izpilddirektors Tims Kuks.

Uzrunājot nozares pārstāvjus un ekspertus pirms Goldman Sachs Tehnoloģiju un interneta konferences, Apple vadītājs centās izgaisināt investoru bažas par kompānijas stagnēšanu. T. Kuks uzvēra, ka Apple tādu vārdu kā «ierobežojumi» nepazīst un ka viedtālruņu tirgū pasaulē joprojām paveras neticamas iespējas, kurās kompānija noteikti piedalīsies. T. Kuks arī atzīmēja, ka Apple ir ieguldījusi vairākus miljonus ASV dolāru programmatūrā – nozarē, kuras galvenās inovācijas pašlaik notiekot gandrīz tikai viedtālruņu un planšetdatoru jomās.

Apple vadītājs arī uzsvēra, ka kompānija joprojām ir ļoti spēcīga planšetdatoru sektorā un ka šim tirgum nākotnē ir lielas perspektīvas, kā arī norādīja, ka Apple pērn izdevies pārdot vairāk iPad planšetdatoru, nekā, piemēram, HP personālos datorus. «Un mēs esam tikai sākuši,» uzsvēra T. Kuks.

Runājot par investoru satraukumu saistībā ar Apple finansēm, T. Kuks sacīja, ka Volstrīta pārlieku lielu uzmanību pievērš ceturkšņa rezultātiem un nesaskata kopainu. «Mēs Apple attīstām ilgtermiņā. Es zinu, ka cilvēki uztraucas par ceturkšņiem, tomēr lēmumi, kurus mēs pieņemam, ir vērsti uz nākotni, nevis deviņdesmit dienām,» sacīja T. Kuks. Viens no tādiem ilgtermiņa plāniem ir Apple klātbūtnes pastiprināšana valstīs, kur patlaban tā ir tikai daļēja.

Db.lv jau vēstīja, ka Apple aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar peļņu 13,1 miljarda ASV dolāru apmērā, kā arī minētajā laikā spējusi par 28% audzēt iPhone un par 48% iPad pārdošanas apjomus. Tomēr šādi rezultāti izraisījuši investoru vilšanos, kuri bija cerējuši uz augstāku un straujāku peļņas kāpumu. Investoru satraukums veicinājis Apple akciju kritumu.

Apple akcijas vērtība par 2% līdz 471 ASV dolāram samazinājās arī uzreiz pēc Tima Kuka runas.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām