Apple vadītājs sola «vēl vairāk spēles noteikumu mainītāju»

2013. gada 29. maijs plkst. 11:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Apple nāks klajā «ar vēl vairāk spēles noteikumu mainītājiem», aizstāvot kompānijas inovācijas līdera statusu un cenšoties gaisināt šaubas par to, ka viedtālruņu un planšetdatoru tirgu radītājs sāk zaudēt pozīcijas, pavēstījis tehnoloģiju milža izpilddirektors Tims Kuks.

Uzstājoties tehnoloģiju konferencē All Things Digital, T. Kuks deva arī mājienus, ka viena no tādām lietām būšot «valkājamas» ierīces. «[Tehnoloģiju] joma ir gatava inovācijām. Es domāju, ka būs milzīgs daudzums kompāniju, kas to mēģinās,» T. Kuka sacīto citē Reuters. Viņš arī norādīja, ka šādām ierīcēm jābūt piesaistošām, par piemēru minot topošās Google paplašinātās realitātes brilles, kurām būšot tikai šaurs pielietojums. «Neviens nepārliecinās cilvēku, kas nekad nav valkājis brilles, aproci vai rokaspulksteni, ka viņam tādas vajadzīgas,» sacīja Apple vadītājs.

Kompānijas izpilddirektors arī norādīja, ka viņam ir «grandioza vīzija», kas saistīta ar televīziju. Tomēr plašāku informāciju par iespējamiem produktiem šajā jomā nesniedza. «Mēs laidīsim klajā produktus, kad tie būs pilnībā gatavi un mēs ticam, ka tas būs pārsteigums. Es neplānoju to mainīt,» sacīja T. Kuks.

Apple veicot arī lielas investīcijas savā iOS mobilajā operētājsistēmā. T. Kuks norādīja, ka kompānija lielu uzmanību pievēršot tādiem tiešsaistes pakalpojumiem kā kartes. Iepriekš Apple karšu pakalpojums saskārās ar asu kritiku par tā kļūdainību, un kompānija bija spiesta atvainoties.

Komentējot Apple akciju vērtības iespaidīgo kritumu, T. Kuks uzsvēra, ka kompānija nav zaudējusi savu pievilcību, jo par to liecinot augstie ierīču tirdzniecības rādītāji. «Uzvarēšana mums nenozīmē visa iegūšanu. Mēs ražojam labākos viedtālruņus, bet neražojam visvairāk viedtālruņu,» klāstīja Apple vadītājs. Viņš gan atzina, ka bijis neapmierināts ar straujo akciju vērtības samazināšanos.

Savukārt, runājot par jautājumiem, kas saistīti ar nodokļu sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, T. Kuks noliedza, ka kompānija būtu šādi rīkojusies.

Db.lv jau vēstīja, ka Apple raksturots kā viens no lielākajiem nodokļu nemaksāšanas shēmotājiem ASV. Senāta komiteja norāda, ka Apple izmantojusi «kompleksu ārzonas uzņēmumu tīklu», lai izvairītos samaksāt miljardiem dolāru kā ienākumu nodokli ASV.

Apple ir naudas uzkrājumi 145 miljardu ASV dolāru apmērā, bet komiteja informējusi, ka 102 miljardi no šīs naudas tiek turēti ārzonā.

Dalies ar šo rakstu