Uzņēmējiem pieejams finansējums energoefektivitātes pasākumu īstenošanai

Autors: Armanda Vilcāne
2017. gada 28. septembris plkst. 12:43

Uzņēmumi un ESKO kompānijas var saņemt Altum aizdevumus energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, ceturtdien laikraksta Dienas Bizness organizētajā forumā Siltuma un aukstuma ražošanas ekonomika atgādināja Attīstības finanšu institūcijas Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

26. septembrī Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas rosinātos grozījumus valsts atbalsta programmā, un turpmāk Altum piedāvātos aizdevumus energoefektivitātei varēs saņemt mikro, mazie un vidējie saimnieciskās darbības veicēji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un energoefektivitātes pakalpojuma sniedzēji jeb ESKO kompānijas, kā arī nelauksaimnieku uzņēmumi.

Bērziņš stāsta, ka enerģija ir viens no lielākajiem uzņēmumu izmaksu posteņiem, tomēr pašiem uzņēmējiem bieži trūkst laika un kompetences, lai uzlabotu energoefektivitāti. Altum veiktā aptauja liecina, ka 48% no uzrunātajiem uzņēmējiem ir apsvēruši iespējas veikt enerģijas taupības pasākumus, kas liecina ka interese finansējuma saņemšanai energoefektivitāes pasākumu īstenošanai varētu būt augsta.

91% no tiem uzņēmumiem, kuri veikuši energoefektivitātes pasākumus, tos finansējuši no uzņēmuma līdzekļiem. Bērziņš uzsver, ka ar jauno atbalsta programmu Altum vēlas parādīt, ka uzņēmējiem nav nepieciešams ieguldīt savus līdzekļus, lai veicinātu energoefektivitāti.

Programmas ietvaros uzņēmumi varēs saņemt līdz 0,5 miljoniem eiro, bet ESKO kompānijas - līdz 2,85 miljoniem eiro. Aprēķināts, ka veicot investīcijas modernākās iekārtās, uzņēmumi var panākt tiešām būtisku enerģijas ietaupījumu. Rezultātā uzņēmumi aizdevumu var atmaksāt no energoietaupījuma, tāpat aizdevumam nav nepieciešams papildus nodrošinājums.