Uzraksta atlūgumu, nostrādā mēnesi un ir prom

2017. gada 17. maijs plkst. 9:41
Autors: Irīna Meļņika - speciāli DB
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai risinātu darba roku trūkumu, Ogres uzņēmums SIA Malevss iesaistās darba vidē balstītu mācību īstenošanā

Pirms četriem gadiem, šīs kompānijas rosināts, Ogres tehnikums sāka pirmo ēdināšanas pakalpojumu speciālistu apmācību, bet no pērnā gada uzņēmuma un mācību iestādes sadarbība turpinās darba vidē balstītu mācību realizēšanā. Uzņēmumu un mācību iestāžu sadarbībā SIA Malevss saskata iespēju risināt darba roku trūkumu ēdināšanas nozarē un uzsver – to nevar bez savstarpēja dialoga. Uzņēmumā, kurš apvieno gan restorānu, gan ātro ēdināšanu un siera ražotni, praksi iziet ne tikai pavāri, konditori un to palīgi, bet arī grāmatveži, kas apgūst teorētiskās zināšanas Ogres tehnikumā.

Kompānija piedalās Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras rīkotajā profesionālās izglītības konkursā MĒS MĀCĀMies, kategorijā Atsaucīgākais uzņēmējs.

«Trūkst darba roku, tāpēc arī iesaistījāmies šajā programmā,» skaidro uzņēmuma vadītājs Māris Legdziņš. «Esam diezgan atvērti, un jaunie kadri veido konkurenci. Kad nav jādomā, ka pietrūks kāda cilvēka, ja kāds saslimst vai aiziet atvaļinājumā, bet ir iekšēja konkurence, darbiniekiem tas ir motivējoši. Tad arī mēs varam attīstīties.» Darba vidē balstītas mācības viņš vērtē kā projektu, kas noteikti jāturpina, mēģinot rast iespēju, lai audzēknis pēc mācību pabeigšanas noteiktu laiku turpinātu darbu uzņēmumā. Šobrīd uzņēmējam, kurš piedalījies praktiskajā apmācību procesā, nav tādu instrumentu, ar kuriem absolventu piesaistīt tieši savam uzņēmumam. To negarantē pat darba līgums. «Ja jaunajam darbiniekam pēc diviem mēnešiem piezvana draugs no Lielbritānijas un aicina strādāt tur, solot iespēju labi nopelnīt, jaunietis uzraksta atlūgumu, nostrādā mēnesi un ir prom,» skaidro uzņēmējs.


Visu rakstu Atvērti jauniešiem lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu