Veidos jaudīgu kooperatīvu, mēneša laikā gaida pieteikumus

2017. gada 12. maijs plkst. 17:07
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai apvienotu spēkus piena iepirkšanā un samazinātu loģistikas izmaksas, tiks veidots jaudīgs kooperatīvs.

Līdz 16. jūnijam idejas iniciatori - LPKS Māršava un LPKS Piena ceļš gaidīs to piena kooperatīvu pieteikumus, kas vēlēsies iesaistīties jaunā kooperatīva veidošanā.

Piektdien idejas prezentācijā Jelgavā, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) Piena ceļš padomes priekšsēdētājs Anrijs Aumalis sacīja, ka piena ražotājiem svarīgākais – laba cena un kā to dabūt. Otrs svarīgs aspekts - piena kvalitāte. Pašlaik daudzi maksā par piena kilogramu un nav piemaksas par olbaltumvielām, bet daudzviet Eiropā ir svarīga tieši piena kvalitāte.

“Svarīgi – saražot labu pienu un to pārdot. Lai arī pēdējā pusgada laikā situācija ar piena iepirkuma cenām ir uzlabojusies, bet jau tagad jādomā, ko darīt tālāk,” pauda Aumalis.

Jaunā kooperatīva mērķis – panākt saviem biedriem izdevīgāku piena iepirkuma cenu, nodrošināt stabilitāti un stabilus ieņēmumus ilgtermiņā. Patlaban jau ir sagatavota kooperatīvu apvienošanas platforma, apzināti darbības apjomi, izstrādāti vienoti kvalitātes standarti, darbības apjomi. Tiesa, daļa zemnieku ir piesardzīgi un vēl domā, vai iesaistīties jaunajā kooperatīvā.

Jau ziņots, ka Latvijā piena iepirkuma cena ir zemāka, nekā vidēji ES. Kā tuvināties ES piena cenai? Ekonomists Andris Miglavs domā, ka to iespējams izdarīt, samazinot svaigpiena loģistikas izmaksas un iegūt tirgū ilgtspējīgi pārdodamu produktu, kā arī uzlabojot un stabilizējot piena kvalitāti.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām