Nodokļi

Vēl vienam uzņēmējam jādodas cietumā par nodokļu nemaksāšanu

Monta Glumane, 18.06.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, piedaloties Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurorei, piesprieda reālu brīvības atņemšanas sodu uz vienu gadu uzņēmējam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 181 720 eiro apmērā, informē Latvijas Republikas Prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību persona ieguva kontroli pār kādu uzņēmumu, kas saistīts ar lauksaimniecības izejvielu produkcijas tirdzniecību. Lai slēptu savu iesaistīšanos minētā uzņēmuma saimnieciskās darbības veikšanā, apsūdzētais piedāvāja savai paziņai kļūt par uzņēmuma vienīgo valdes locekli un īpašnieci un laika posmā no 2015. gada jūlija līdz decembrim uzņēmuma vārdā pats organizēja un veica reālu finansiāli – saimniecisko darbību. To ar savu aktīvu darbību atbalstīja otrā apsūdzētā, parakstot dokumentus, nodrošinot piekļuvi uzņēmuma naudas līdzekļiem un maksāšanas līdzekļiem, VID EDS u.c. Nolūkā izvairīties no PVN nomaksas apsūdzētais nodrošināja, ka uzņēmuma PVN deklarācijās VID EDS tika norādīti faktiski nenotikuši darījumi par it kā saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, tādā veidā prettiesiski palielinot PVN priekšnodokļa apmēru un samazinot valsts budžetā maksājamo nodokli. Tāpat viņš ar atbalstītājas palīdzību izvairījās arī no uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksas. Kopsummā abu apsūdzēto darbību rezultātā Latvijas Republikai tika nodarīts materiāls zaudējums 181 720 eiro apmērā, norādīja Latvijas Republikas Prokuratūra.

Viena persona atzīta par vainīgu Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīta ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz trim gadiem. Otra persona atzīta par vainīgu Krimināllikuma 20.panta ceturtajā daļā un 218.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīta ar brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem, bez mantas konfiskācijas.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, informēja prokuratūra.

Db.lv jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2019. gada marta sākumā vienu personu atzina par vainīgu un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un vienu mēnesi par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas. Toreiz valstij nodarītie zaudējumi bija 137 115 eiro.

Tāpat tika ziņots, ka pērnā gada oktobrī Rīgas apgabaltiesa kādam uzņēmējam piesprieda piecu mēnešu cietumsodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Kopumā viņš nodarīja valstij zaudējumus ne mazāk kā 204 000 eiro apmērā.

Savukārt 2018.gada septembra beigās lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas piecām personām tiesa piesprieda cietumsodus, apcietinot tiesas zālē.

Komentāri

Pievienot komentāru