Būve

Vidzemes slimnīcā pabeigts bērnu slimību nodaļas pārbūves projekts

Rūta Lapiņa, 21.12.2017

Foto: Vidzemes slimnīca/Facebook

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vidzemes slimnīcā pabeigti Bērnu slimību nodaļas pārbūves darbi, kuri sabiedrības vērtēšanai tiks nodoti īsu brīdi pirms Ziemassvētkiem, 22. decembrī, kad notiks nodaļas svinīgā atklāšana. Kopējās pārbūves darbu izmaksas veido 455 670 eiro, liecina Vidzemes slimnīcas publiskotā informācija.

«Bērnu slimību nodaļas pārbūve ir pirmais solis Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta realizācijā. Tā mērķis ir uzlabot slimnīcas infrastruktūru, veicot telpu pārbūvi un iegādājoties jaunas medicīniskās tehnoloģijas. Tuvāko gadu laikā telpu pārbūve notiks secīgi visās pārējās nodaļās, kuras vēl nebija remontētas, lai mēs sasniegtu rezultātu: droša un moderna ārstēšanās vide pacientiem, droša un ērta darba vide personālam,» stāsta Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Kopš jūlija, kad remonts sākās, nodaļa esot pārvērtusies līdz nepazīšanai – telpas kļuvušas gaišākas, ērtākas un drošākas, papildus aprīkotas ar ārstēšanai un aprūpei nepieciešamajām iekārtām un mēbelēm. Palātu iekārtojums paredzēts gan pavisam mazu bērnu, gan pusaudžu vecuma pacientu uzņemšanai, kā arī māmiņas vai tēta ērtākai dzīvošanai pie bērniņa.

Pārbūvi plānojot un konsultējoties ar personālu, tapušas arī drošas telpas medikamentu un aprūpes materiālu novietošanai, gultas veļas u.c. ikdienā nepieciešamā inventāra glabāšanai.

Pārbūves darbi un iekārtu iegāde tiek veikta projekta «Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru» ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.