Virtuālais zemnieku tirgus Svaigi.lv plaukst un zeļ 

Kopš februāra virtuālajā zemnieku tirgū Svaigi.lv piegādes tiek nodrošinātas divas reizes nedēļā

Anda Asere, 18.04.2016
1/8

Foto: Svaigi.lv

«Lēmums nodrošināt piegādes divas reizes nedēļā ir attaisnojies, un pasūtījumu skaits ik nedēļu turpina augt. Papildus strādājam pie sortimenta paplašināšanas ceturtdienām, jo ne visas zemnieku saimniecības var nodrošināt piegādes gan pirmdienās, gan ceturtdienās,» saka Elīna Novada, SIA Svaigi līdzīpašniece.

Uzņēmums arī uzsācis sadarbību ar produktu piegādi restorāniem, kā arī aktīvi strādā pie fizisku tirdzniecības vietu izveides, lai vasarā svaigi zemnieku produkti būtu vieglāk un biežāk pieejami.

«Cilvēku atsaucība un interese par mūsu piedāvāto pakalpojumu ir liela. Redzam, ka patērētājs kļūst arvien zinošāks un meklē pārtiku, kas atbilstu nemitīgi augošajām pārtikas kvalitātes un izcelsmes prasībām, kas nāk kopā ar izglītošanos par to, ko cilvēki ikdienā ēd. Šobrīd kopā ar zemniekiem jāmeklē veidi, kā apmierināt pastāvīgi pieaugošo pieprasījumu. Tomēr, vēl liels darbs ieguldāms patērētāja apziņas maiņai un sapratnei par bioloģiskas pārtikas ieguvumiem,» saka E. Novada.

Lielākoties pircēji izvēlas svaigus pārtikas produktus ikdienas maltītēm. Liela daļa no klientiem iepērkas regulāri un veido savas ģimenes pārtikas grozu no pamata produktiem, to papildinot ar sezonāliem piedāvājumiem no saimniecībām. E. Novada stāsta, ka Svaigi.lv pieprasītākie produkti ir olas, visu veidu gaļa, zivis, kā arī piena produkti, dārzeņi un visu veidu svaigi zaļumi. «Ziemas periodā izteikti līderi bija zirņu dīgsti,» viņa norāda.

Vaicāta par konkurenci, E. Novada teic - nav jūtams, ka konkurence būtu pieaugusi, taču viņa novērojusi, ka dažkārt pircēji izvēlas produktus iegādāties sev tuvāk mājām, nevis speciāli doties pēc produktiem, ja tas nav pa ceļam ikdienas gaitām. «Lai arī mūsu piegāžu serviss ir pieprasīts, tomēr ne visi pircēji ir gatavi maksāt par piegādi, tāpēc varbūt pieņem lēmumu par labu tam pakalpojuma sniedzējam, kas atrodas tuvāk dzīvesvietai,» viņa saka. Lai iedrošinātu pircējus veikt regulārus pasūtījumus un lai veicinātu zemnieku produktu pieejamību, Svaigi.lv ieviesis piegāžu abonementu. Lai izmantotu šo pakalpojumu, pircējiem ir jāveic vienreizējs maksājums par abonementu noteiktam periodam, un tā darbības laikā pircējam par piegādi papildus vairs nav jāmaksā.

Kopš uzņēmuma dibināšanas pērn šā gada martā SIA Svaigi sasniegusi 50 tūkstošu apgrozījumu un kļuvusi par PVN maksātāju. Šobrīd uzņēmumā ir pieci darbinieki, kurus ikdienas darbos atbalsta arī uzņēmuma īpašnieki.

Jaunākais izdevums