Atpūta

Vita Liberte, zvērināta advokāte, biroja Varul partnere: visa bērnība kā ilgstoši Ziemassvētki

Sagatvoja Kristīne Stepiņa, 23.12.2014

Ziemassvētki bērnudārzā. Vita Liberte (6 gadi).

Foto: No personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kad gaisā virmo pašu ceptu piparkūku un pīrāgu smarža, tiek rotāta eglīte un rūpētas Ziemassvētku dāvanas, pavisam nemanot piezogas bērnības sajūtas.

Kāds atceras Ziemassvētku vecīša gaidīšanu, citam nāk prātā Salatēti un Sniegbaltīte, kas ieradās nevis Ziemassvētkos, bet gan Vecgada vakarā. Bez pantiņa skatīšanas pie eglītes saviesīgos pasākumos nav izšmaucis neviens. Arī ticību vecītim un bailes no žagariem droši vien ir piedzīvojis ikviens bērns. Iespējams, ka kāds Ziemassvētku vecītim tic vēl šobaltdien. DB uzrunāja vairākus uzņēmējus, kuri stāsta par savām atmiņām, par Ziemassvētkiem un to īpašo gaisotni, kas piepildīja viņu mājas un sirdis šajā skaistajā brīnumu gaidīšanas laikā.

Vita Liberte, zvērināta advokāte, biroja Varul partnere

Šķiet, visa bērnība bija kā ilgstoši Ziemassvētki – mierīga un priecīga, tikai ap gadu miju bērnudārzā parādījās arī Salavecis. Tā kā mūsu radu vidū ir aktieris, zināju, ka zem Salaveča tērpa slēpjas kāds kultūras darbinieku zemā atalgojuma mudināts talants. Mājās dāvanas smēlām no laimes akas, noslēpumainas dārgumu krātuves aiz lielā dīvāna atzveltnes. Protams, pilnīgi nejauši manas makšķeres galā vienmēr pieķērās kāda gada laikā noskatīta vērtība. Mēdz teikt, ka Ziemassvētki nav datums, bet gan sajūta, tomēr man šajā laikā patīk arī datums – 22. decembris – diena, kad Saule nemaina savu augstumu virs ekvatora jeb vienkārši nekustas. Ja pat Saule atpūšas, tas ir labs iemesls vismaz vienu dienu arī mums apstāties un izbaudīt solstīciju sevī. Visiem un sev novēlu, godinot Viņa dzimšanas dienu, neaizmirst arī jubilāra mācības!

Komentāri

Pievienot komentāru