Statistiķu veiktais ātrais novērtējums kopprodukta pieauguma rādītājam 2. ceturksnim norāda uz ekonomikas pieauguma apstāšanos. To izraisījuši kā iekšējie, tā ārējie faktori. Kritums jau ir skāris vairākas būtiskas nozares (rūpniecību, mazumtirdzniecību), savukārt citās pieaugums ievērojami samazinās, secināts jaunākajā SEB bankas Latvijas makroekonomikas apskatā.
Ekonomikas veikums otrajā ceturksnī (+0.2%) vēlreiz apliecina, ka Latvijas ekonomika jau vairākus mēnešus piezemējas, bet zemākais cikla punkts vēl priekšā. Tādēļ aktuāls ir jautājums par to, līdz ko sasniegts, cik ilgi šajā cikla punktā ekonomika atradīsies. Diemžēl tuvākie mēneši diezin vai ienesīs pozitīvas pārmaiņas ekonomikā. Rūpniecībā notiekošās restrukturizācijas rezultātus varam gaidīt kā pēc pusgada, gada. Bet mazumtirdzniecības rādītāji ievērojami kritušies, jo patērētājs savos tēriņos ir kļuvis izteikti piesardzīgs, jo tuvākās perspektīvas par darbu, ekonomiku joprojām ir ļoti neskaidras, norāda eksperts Andris Vilks.
Visticamāk ekonomiku gada otrajā pusē sagaida kritums. Daudzas nozares un uzņēmēji būs spiesti maksimāli samazināt peļņu, optimizēs izmaksas. Taču jāatzīst, ka ne visi to spēs panākt, līdz ar to gaidāmi arī bankroti, apvienošanās un bezdarba pieaugums. Jo ātrāk notiks strukturālās reformas, jo ātrāk atsāksies izaugsme. Noteikti to ietekmēs notikumi ārējos tirgos. Kā rāda notikumi pasaules ekonomikā, tās izaugsmes perspektīvas vismaz tuvākajos divos ceturkšņos joprojām ir neskaidras, saglabājas augsta ievainojamība un recesijas riski. Tādēļ patlaban labākajā gadījumā, Latvijas ekonomikas pieaugums šogad būs 0.0 ‐ 0.5%, prognozē A. Vilks.
Kā uzsver A. Vilks, inflācijas pieauguma tempu kritums bija gaidīts: "Prognozējām, ka pieaugums būs 0.5% apmērā. Taču ekonomikas palēnināšanās ir notikusi pārāk strauji, kas likusi uzņēmējiem krietni straujāk arī mazināt cenas. Rezultātā turpinoties sezonas izpārdošanas kampaņām daudzām plaša patēriņa precēm cenas ir ievērojami samazinājušās. Likumsakarīgi, ka lielākais kritums vērojams apģērbam un apaviem, kuri nav starp pirmā nepieciešamības precēm. Šo preču cenām nevajadzētu pieaugt arī ar jauno rudens/ziemas kolekciju ienākšanu".