Grindeks apgrozījums audzis 

AS Grindeks koncerna apgrozījums 2018. gada pirmajā ceturksnī bija 34,8 miljoni eiro, kas ir par 2,9 miljoniem eiro vai par 9% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Db.lv, 31.5.2018

Foto: LETA

Savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, 2018. gada pirmajā ceturksnī bija 3,2 milj. eiro, kas, salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, ir samazinājusies par 1,3 milj. eiro vai par 29%. Bruto peļņas rentabilitāte 2018. gada pirmajā ceturksnī bija 55%, savukārt tīrās peļņas rentabilitāte bija 9%. 2018. gada pirmajā ceturksnī Koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 58 pasaules valstīm kopumā par 32,3 milj. eiro, kas ir par 2,6 milj. eiro vai par 9% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī.

AS «Grindeks» padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: «Inovācijas un pastāvīga produktu portfeļa attīstība, kā arī nepārtraukti ieguldījumi mārketingā un pārdošanā ir sekmējuši »Grindeks« padomes izvirzīto mērķu sasniegšanu šī gada pirmajā ceturksnī.»

«Grindeks» gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2018. gada pirmajā ceturksnī bija 32,4 milj. eiro un ir palielinājies, salīdzinot 2017. gada pirmo ceturksni, par 2,8 milj. eiro vai 9%. Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2018. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 21,4 milj. eiro, kas ir par 0,9 milj. eiro vai par 4% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī. Salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, 2018. gada pirmajā ceturksnī, ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts – Uzbekistānā par 94%, Baltkrievijā par 40%, Gruzijā par 34%, Kirgizstānā par 20%, Armēnijā un Tadžikistānā par 16%. Gatavo zāļu pārdošanas apjoms Eiropas Savienības valstīs 2018. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 10,7 milj. eiro, kas ir par 2 milj. eiro vai 23% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī. Pārdošanas apjoms 2018. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, Polijā ir palielinājies 6 reizes, Nīderlandē par 94%, Slovākijā par 81%, Zviedrijā par 37%, Čehijā par 27% un Somijā par 22%. Pārdošanas apjoms Latvijā 2018. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 1,9 milj. eiro, un, salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, palielinājās par 0,3 milj. eiro vai par 17%.

Raksts turpinās pēc reklāmas

2018. gada pirmajā ceturksnī aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 2 milj. eiro, kas ir par 0,1 milj. eiro vai 5% vairāk nekā 2017. gada pirmajā ceturksnī. Šajā periodā lielākais «Grindeks» aktīvo farmaceitisko vielu eksports tikai veikts uz ES valstīm, Japānu, Austrāliju un ASV. «Grindeks» pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas 2018. gada pirmajā ceturksnī bija dexmedetomidīns, ftorafūrs, oksitocīns, zopiklons, medetomidīns, pimobendāns, antipamezols, detomidīns.

AS «Grindeks» valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: «Lai sasniegtu šī gada galvenos uzdevumus, mēs aizvien vairāk pievēršamies kompleksiem risinājumiem pacientu vajadzību apmierināšanai, patentbrīvo medikamentu klāstu paplašināšanai un jaunākās paaudzes medikamentu iekļaušanai produktu portfelī. Sekmīgi turpinām zāļu reģistrācijas procesus stratēģiski svarīgākajos tirgos, piemēram, UDHS (ursodeoksiholskābe) gatavā zāļu forma jau reģistrēta divdesmit divās valstīs. Konkurence ir spraiga, un »Grindeks« izmantos visas priekšrocības, lai savus nolūkus piepildītu.»

Tevi varētu interesēt

Šonedēļ Baltijas biržās lielākais apgrozījums bija ar Igaunijas azartspēļu uzņēmuma «Olympic...

Ļoti cienu tos tautsaimniecības ekspertus, kuri izsaka spriedumus par tām problē­mām, kuras...

Visus spēkus un līdzekļus K.Lipmans velta AS Grindeks koncernam, kura ražotnēs Latvijā, Igaunijā un Slovākijā plānots ieguldīt vismaz 7 miljonus eiro.

Šodien, 28. februārī, akciju sabiedrības «Grindeks» «Nasdaq Riga» iesniegtie 2017. gada nerevidētie...

AS «Grindeks» 2018. gadā prognozē sasniegt vismaz 10% apgrozījuma pieaugumu, salīdzinot ar...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv piedāvā ielūkoties SIA «Skrīveru pārtikas kombināts»...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv viesojas AS NordBrik, vērojot, kā uzņēmumā tiek...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «O- Yachts», vērojot, kā tiek...

Vidzemes rajona tiesa atzinusi lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) «VAKS»...

Šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums «Orkla Confectionery...

Salīdzinot ar 2017. gada pirmo ceturksni, Liepājā šogad saražots par 6,6% (jeb...

Lielais pieprasījums un ierobežotais piedāvājums lašu cenu dzen debesīs, ceturtdien vēsta laikraksts...

Uzņēmums Ksenija D Kurzemes rajona tiesā (Saldū) iesniedzis maksātnespējas pieteikumu, liecina...

Līdzšinējais putnu gaļas ražotāja AS «Putnu fabrika Ķekava» padomes priekšsēdētājs atkārtoti...

«Eesti Energia» atjaunojamās enerģijas uzņēmums «Enefit Green» iegādāsies uzņēmuma «Nelja...