2018. gadā Baltijas valstīs Venipak fiksējis ar divciparu skaitli rakstāmu izaugsmi 

2018. gadā ātro sūtījumu uzņēmums Venipak grupas mērogā fiksējis divciparu izaugsmi – sūtījumu skaits pieaudzis par 21 %, salīdzinot ar 2017. gadu. 2018. gadā visas grupas apgrozījums ir sasniedzis 28,5 milj. eiro un pieaudzis par 31 %, salīdzinot ar 2017. gadu.

Venipak, 2019. gada 08. marts plkst. 0:00

Sabiedrības vadītājs Justs Šablinsks norāda, ka pagājušajā gadā sabiedrība ir ieviesusi daudz jauninājumu, kas saistīti ar kvalitātes uzlabošanu un procesu optimizēšanu. “Iepriekšējais gads mūsu uzņēmumam bija tiešām veiksmīgs un ne tikai tādēļ, ka pārvadājām daudz vairāk sūtījumu, nekā aizpērn. Uz izaugsmi bez papildu investīcijām cerēt būtu grūti. Investējām kurjeru un visu darbinieku darba piederumos, kvalifikācijas celšanā, veiksmīgi turpinām autoparka atjaunināšanu un jaunu terminālu atvēršanu. Tas viss ļauj pakalpojumu sniegt kvalitatīvāk, bet vienlaikus ir liels prieks, ka klienti mums uzticas aizvien vairāk,” saka J. Šablinsks.

J. Šablinsks saka, ka 2019. gadā sabiedrības apgrozījums sasniegs gandrīz 40 miljonus eiro: “Jauni projekti un attīstība citās valstīs ļaus sabiedrības ieņēmumiem arī turpmāk palielināties”.

Sabiedrības pārvadājamo sūtījumu daudzums 2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, Lietuvā ir izaudzis par 15 procentiem, Latvijā – 32 procentiem, bet Igaunijā – par 62 procentiem. Pēc Venipak pārdošanas direktora Toma Raišeļa teiktā, finanšu dati ļauj lēst, ka vietējo sūtījumu pakalpojumu daļa 2018. gadā Lietuvā veidoja 21 procentu, Latvijā – 19 procentus, Igaunijas tirgū Venipak pagaidām ieņem neizteiktu tirgus daļu, tomēr pēdējos dažus gadus Igaunijas struktūrvienība fiksējusi apmēram 60–80 % pieaugumu un neatlaidīgi tiecas ieņemt 15 procentus visa tirgus.

Sūtītāju skaits pieaug

J. Šablinsks apgalvo, ka pagājušajā gadā ir palielinājies ne tikai sūtījumu, bet arī sūtītāju un sūtījumu saņēmēju skaits. Venipak vadītājs saka, ka viens no galvenajiem iemesliem – interneta tirdzniecības apjomu pieauguma turpināšanās.

“Interneta tirdzniecības mērogi aizvien saglabājas iespaidīgi. Tikai Eiropas Savienībā vien katru gadu tiek fiksēts 10–12 % pieaugums, bet Baltijas valstis nav nekāds izņēmums. Katru gadu jūtam aizvien pieaugošu nepieciešamību, tāpēc atsevišķus procesus esam pielāgojuši tieši interneta tirdzniecības klientiem, lai pircējs savu produktu saņemtu daudz ātrāk un uzticamāk,” saka J. Šablinsks.

Pieaug saņemšanas punktu skaits un investīcijas inovācijās

Venipak vadītājs apgalvo, ka nolūkā apmierināt pieaugošās patērētāju vajadzības interneta tirdzniecības apjomu pieauguma dēļ, pastāvīgi tiek palielināts sūtījumu saņemšanas punktu skaits. Pašlaik uzņēmums visās Baltijas valstīs pārvalda 282 punktus, Lietuvā – 157, Latvijā – 80, Igaunijā – 45.

“Mums pēc iespējas vairāk jāpieskaņojas patērētāju vajadzībām. Redzam, ka sūtījumu saņemšanas punkti attaisnojas, tāpēc šajā gadā noteikti paplašināsim to tīklu, it īpaši Latvijā un Igaunijā,” saka J. Šablinsks.

Sabiedrības vadītājs norāda, ka lielus panākumus uzņēmums ir guvis, investējot procesu optimizēšanā, kā arī IT risinājumos. “Vairākus gadus Venipak daudz investē IT risinājumos, jo mēs uzskatām, ka procesu optimizēšana, piemēram, sūtījumu apstrādes un šķirošanas terminālos, tāpat palīdzība kurjeriem – atmaksājas. Pateicoties mūsu IT risinājumiem, saviem klientiem varam piedāvāt kvalitatīvākus pakalpojumus – sūtījumu piegādes kvalitāte un ātrums ir ievērojami uzlabojies, klienti daudz labāk atsaucas par mūsu pakalpojumiem,” saka J. Šablinsks.

Sarunu biedrs saka, ka visā pasaulē ātro sūtījumu uzņēmumi cenšas konkurēt ar inovatīviem risinājumiem. “2018. gadā varējām vērot, cik stipri informācijas tehnoloģijas un inovācijas maina šo nozari. Eiropā un Amerikā biežāk sāk izmantot inovatīvas tehnoloģijas, aizvien vairāk eksperimentē ar droniem un sūtījumu piegādi ar automatizētiem līdzekļiem. Mūsu pašu viens no pēdējiem inovatīvajiem produktiem, ar kuru vieni no pirmajiem iepazīstinājām Lietuvas tirgu un veiksmīgi uzsākām izmantot jau 2016. gadā, ir Venipak Drive. Venipak Drive projekts balstīts “crowdsoursing“ principā, kura būtība ir tāda, ka sūtījumu konkrētam saņēmējam piegādā ierindas cilvēki, nevis kurjeru dienesta darbinieki. Šo projektu turpinām veiksmīgi attīstīt Lietuvā, kā arī plānojam to izmantot aizvien populārākajam “tās pašas dienas” piegādes pakalpojumam. Venipak Drive nākamajā gadā esam nolēmuši ieviest Latvijā, Igaunijā un citās valstīs, kurās veiksim darbību. Tāpēc no inovāciju viedokļa gads tik tiešām būs interesants,” saka J. Šablinsks.

Uzņēmums Venipak ir viens no lielākajiem ātro sūtījumu piegādes dienestiem Baltijas valstīs, kas darbību veic Lietuvā, Latvijā, Igaunijā. Uzņēmumam ir pārstāvniecības Polijā un drīz darbību uzsāks Vācijā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2019. gada 14. marts plkst. 0:00

Mūsdienās nav iedomājams nopietns uzņēmums vai jebkuras jomas iestāde, kur lielākā daļa...

2019. gada 08. februāris plkst. 0:00

8. martā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē Cēsis norisināsies nākotnes izaicinājumu konference Cilvēkfaktors....

2019. gada 31. janvāris plkst. 0:09

Jau esam rakstījuši par Uretek tehnoloģijām, kas dod iespēju stabilizēt gan privātmājas,...

2019. gada 30. janvāris plkst. 0:09

Brexit problēmas, ASV un Ķīnas nesaskaņas, kriptovalūtu krīze - 2018.gads finanšu pasaulē...

2019. gada 19. janvāris plkst. 0:06

Airsofts (straikbols) ir kaujas simulācijas spēle, kurā tiek izspēlēti dažādi stratēģiski un...

2019. gada 09. janvāris plkst. 0:06

Attīstoties finanšu tehnoloģijām, pasaulē aizvien nozīmīgāku lomu investīciju tirgū ieņem...

2018. gada 13. decembris plkst. 0:05

Ēdināšanas un restorānu joma Latvijā strauji attīstās. Iepriecinoši, ka mūsdienu sabiedrība...

2018. gada 05. decembris plkst. 0:05

Ir lietas, ar kurām joko, un ir tādas, kur joki nevietā. Redz,...

2018. gada 23. novembris plkst. 0:05

Daži saka, ka uzņēmējam ir jāveido komanda, nevis bizness, jo, izveidojot labu,...

2018. gada 22. novembris plkst. 0:05

Droša un tīra vide, iespēja izmantot mūsdienu tehnoloģiju dotās iespējas, tie ir...