Viedierīces

Acs izlien, paskatās un nozūd

Jānis Vēvers, 04.09.2019

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

OnePlus jaunākajā flagmanī 7 Pro iestrādājis šobrīd tik aktuālo izbīdāmās kameras risinājumu, taču aizmirsis par bezvadu uzlādi

Ķīnas zīmols OnePlus jau krietnu laiku mērķtiecīgi veido elitāru tēlu un uzaudzējis paprāvu fanu pulciņu. Ar jauno flagmani 7 Pro tas cierē uz plašāku atzinību. Šajā lielajā tālrunī apvienotas faktiski visas šodienas labākajiem viedtelefoniem piemītošās īpašības, izņemot bezvadu uzlādi.

Dizains

Kamēr citi ražotāji cenšas savus labākos viedtelefonus iedabūt pēc iespējas kompaktākā un slaidākā korpusā, OnePlus nebaidās piedāvāt masīvāku risinājumu. 7 Pro gluži nekrīt acīs ar milzu izmēru, tomēr ar 206 gramu svaru un 8,8 milimetru biezumu tas plaukstā ir labi jūtams.

Ražotājs arī piešķīris telefonam dažas citas atšķirības zīmes, kas palīdz izcelties ļoti līdzīgo ierīču lērumā. Redzamākā ir savdabīgais toņmaiņas krāsojums. Tas gan nav unikāls, jo Huawei jau pirms pusotra gada ar līdzīgu sāka izdaiļot P20. Mūsu rīcībā pabija zilas krāsas ierīce ar gaišāku apakšu un tumšāku augšu, kas gaismā maina toni uz gaišāku.

Noderīgs, pēdējos gados reti pielietots risinājums ir fizisks slēdzis virs ieslēgšanas pogas labajā malā, kas maina zvana skaņu, vibrācijas režīmu un klusumu. It kā lielas vajadzības pēc tāda nav, jo citiem telefoniem pietiek dažas reizes nospiest skaļuma samazināšanas taustiņu, lai izslēgtu skaņu, tomēr OnePlus piedāvājums nenoliedzami ir ērtāks.

Trešā īpašā lieta vēl pavasarī būtu uzskatāma par oriģinālu, bet nu jau to paspējuši iestrādāt un reklāmās apspēlēt vairāki konkurenti. Tā ir no korpusa izbīdāma priekšējā kamera. Šī gan izceļas ar prasmi plūdeni pēc vajadzības izbīdīties un iebīdīties bez lietotāja iesaistes.

Pie nozīmīgākajiem trūkumiem jāmin tas, ka tālrunis nav pasargāts pret ūdeni un putekļiem un to nekompensē pat komplektā iekļautais caurspīdīgais silikona apvalks. Tas gan notušē uz āru izvirzīto trīs lēcu aizmugurējās kameras kompleksu. Apvalks ir biezāks par izvirzījumu, tādēļ stikli pa galda virsmu neskrāpējas.

Un tā kā tālrunim nav 3,5 milimetru austiņu ligzdas, ražotājs acīmredzot ir izlēmis, ka nav lielas jēgas kastītē ielikt austiņas. Citi gan aizdomājās, ka komplektam vienkārši var pievienot pārveidotāju no USB uz austiņu ligzdu.

Veiktspēja

Pircējiem tiek piedāvātas trīs 7 Pro versijas, kas atšķiras ar operatīvās un iebūvētās atmiņas apjomu. Mūsu rīcībā bija vidējā ar 8 GB operatīvo un 256 GB iebūvēto datu krātuvi, ko gan nevar papildināt. Viengabala korpusā ir tikai viena atvilktne SIM kartei. Nekādi citādi lietotājam fiziski iejaukties telefona uzbūvē nav ļauts.

Veiktspējas ziņā šai ierīcei nav, ko pārmest. Qualcomm Snapdragon 855 astoņu kodolu procesors, ko veido viens 2,84 GHz, trīs 2,42 GHz un četri taupīgi 1,78 GHz kodoli, testos uzrāda rezultātus, kas to ierindo ātrāko telefonu saraksta augšgalā.

Lai arī OnePlus netiek pieskaitīts ievērojamākajiem viedtelefonu zīmoliem, tas darbojas atzīstami ātri un stabili. Izmēģinājumu laikā nenācās konstatēt programmu aizvēršanos vai tamlīdzīgas problēmas. Arī ekrānā iebūvētais pirkstu nospiedumu lasītājs un sejas atpazīšanas sistēma darbojas būtībā nevainojami. Nospiedumu sensoram pat netraucē viegli mitrs pirksts.

Sejas atpazīšanas sistēma ir, iespējams, interesantākā šī telefona daļa. Tās darbināšanā nozīmīga loma ir izbīdāmajai kamerai. Pārvelkot pirkstu pār ekrānu, kamera pabāž galvu ārā no savas «mi- gas» un, atpazinusi saimnieku, ievelkas atpakaļ korpusā. Seja tiek identificēta pat tādā tumsā, ka kameras izbīdīšanos nevar saredzēt, vien sadzirdēt klusu mehānisma darbības skaņu. Turklāt atpazīšana notiek relatīvi ātri.

Kameru var arī izmānīt no korpusa, ieslēdzot priekšējo kameru. Tas izdarāms arī ar žestu kustībām, piemēram, ar pirkstu uz ekrāna uzzīmējot O simbolu. Taču tieši nejauši pieskārieni displejam var kļūt par iemeslu, lai kamera sāktu vizināties kabatā vai somā, kur ir paliels risks to nobružāt vai sabojāt. Tā kā kameru nedrīkst spiest atpakaļ korpusā mehāniski, nesankcionēta vizināšanās ilgtermiņā varētu nodarīt zināmu ļaunumu mehānismam.

Ekrāns un skaņa

Prāvais 6,67 collu Fluid AMOLED displejs ar HDR10+ atbalstu ir ērti iekārtojies pa visu korpusa fasādi, aizņemot 88,1% no tā laukuma. Un kādēļ gan ne? Tam nav jādalās ar kameru vai citiem «traucēkļiem». Displejs ir spilgts un apveltīts ar izteiksmīgām krāsām. Turklāt OnePlus 7 Pro ekrānam piemīt kaut kas tāds, ar ko nevar palepoties vairākums citu telefonu. Tas ir 90 hercu ekrāna atjaunošanās ātrums. Ja ikdienas lietotājam šie skaitļi dzīvi būtiski nemaina, tad datorspēļu cienītāji labi zina, ka gludi plūstošs attēls autosacīkšu vai virtuālās pasaules izstaigāšanas spēlēs lielā mērā atkarīgs no šī parametra.

Līdzīgi kā citi zīmoli, arī OnePlus izrāda rūpes par lietotāju veselību, ieviešot Zen Mode. Kad to aktivizē, tālrunis pēc intensīvāka lietošanas posma uz 20 minūtēm atspējo visu lietotņu izmantošanu. Tiek atstāta iespēja piezvanīt un uzņemt attēlus.

Skaņas sadaļā vienīgais izceļamais elements paralēli stereo skaļruņiem ir Dolby Atmos atbalsts, tomēr pašu skaļruņu darbība īsti nepārliecina. Maksimālā skaļumā skaņa nav diez ko dzidra.

Fotokamera

OnePlus 7 Pro ir viens no retajiem tālruņiem, kura priekšējai kamerai pagaidām vēl reti izmantotā risinājuma dēļ atvēlēta lielāka uzmanība nekā aizmugurējai. Pēdējā gan arī izskatās tīri labi. Vismaz «uz papīra». Trīsvienību veido 48 megapikseļu galvenā, 16 MP platleņķa ar 117 grādu leņķi un 8 MP palielinājuma telefoto kamera, kas nodrošina trīskārtīgu optisko un 10x elektronisko pietuvinājumu. Tas paver iespējas rotaļāties ar attēla pietuvināšanu vai attālināšanu. Ir pat iekļauts īpašs nakts režīms kā Huawei. Puslīdz kārtībā ir tikai vasarīgā dienā ārā uzņemtās bildes, kas gan standartā tiek veidotas 12 MP izmērā. Pie sarežģītākiem gaismas apstākļiem kamera sāk izgudrot dažādas dīvainības krāsu attēlojumos, jo īpaši, ja tiek izmantota pietuvināšana vai attālināšana. Savukārt nakts režīms vismaz šobrīd noder vien piesaukšanai mārketinga materiālos, ne reālai lietošanai. Pat noturot tālruni nekustīgi prasīto laiku, sanāk fotogrāfija ar gaišu vidu un tumšām malām, turklāt izgaismotā daļa ir piekaisīta ar ainai neatbilstošas krāsas punktiņiem.

Akumulators

4000 miliampērstundu Li-Po akumulatoram nav viegls darbiņš – jāpiebaro liels, košs ekrāns un jaudīgs procesors. Tas atsaucas rezultātos. Jo vairāk tālrunim jāpaveic, jo vairāk pieaug tā apetīte. Nepārtraukta video atskaņošana to izlādē vidēji 14 stundās, bet dažādu lietotņu darbināšana bez apstājas «nosēdina» bateriju nepilnās 10 stundās. Ikdienas lietošanā tā «izvelk» aptuveni pusotru dienu.

Uzlādei ražotājs piedāvā īpašu 30 W Warp Charge ātro uzlādi, kas piepilda bateriju aptuveni pusotrā stundā. Taču komplektā iekļautais lādētājs ir nesamērīgi liels un neparocīgs līdzi nēsāšanai. Ja to aizstāj ar mazāku ātro lādētāju, process ieilgs līdz divām stundām.

Nedaudz izbrīna, ka, cenšoties nostāties vienā līmenī ar tirgus līderiem, OnePlus absolūti ignorē bezvadu uzlādes risinājumus. Tas nespēj uzņemt elektrību bez vada, nemaz nerunājot par enerģijas nodošanu pulkstenim vai bezvadu austiņām, kas šī tālruņa lietotājiem būs vajadzīgas, jo komplektā, kā zināms, austiņu nav.

Gala vērtējums

OnePlus 7 Pro ticis veidots kā flagmaņu līmeņa telefons ar iespaidīgu jaudu, plašu ekrānu, inovatīvu kameras risinājumu un interesantu krāsojumu. Vienlaikus augusi cena un šis telefons nevar vilināt pircējus kā lētāka alternatīva. Pircējiem arī jāpatur prātā neiedvesmojošā kamera, nepapildināmā atmiņa un bezvadu uzlādes neesamība.

OnePlus 7 Pro

Plusi

+Ļoti jaudīgs procesors

+Liels, spēlēm piemērots displejs

+Izbīdāma priekšējā kamera ar sejas atpazīšanu

Mīnusi

- Neatbalsta bezvadu uzlādi

- Nepārliecinoši strādājoša kamera

- Nav ūdensdrošības sertifikācijas

Cena ap 820 eiro

KONKURENTI