Jaunākais izdevums

OnePlus jaunākajā flagmanī 7 Pro iestrādājis šobrīd tik aktuālo izbīdāmās kameras risinājumu, taču aizmirsis par bezvadu uzlādi

Ķīnas zīmols OnePlus jau krietnu laiku mērķtiecīgi veido elitāru tēlu un uzaudzējis paprāvu fanu pulciņu. Ar jauno flagmani 7 Pro tas cierē uz plašāku atzinību. Šajā lielajā tālrunī apvienotas faktiski visas šodienas labākajiem viedtelefoniem piemītošās īpašības, izņemot bezvadu uzlādi.

Dizains

Kamēr citi ražotāji cenšas savus labākos viedtelefonus iedabūt pēc iespējas kompaktākā un slaidākā korpusā, OnePlus nebaidās piedāvāt masīvāku risinājumu. 7 Pro gluži nekrīt acīs ar milzu izmēru, tomēr ar 206 gramu svaru un 8,8 milimetru biezumu tas plaukstā ir labi jūtams.

Ražotājs arī piešķīris telefonam dažas citas atšķirības zīmes, kas palīdz izcelties ļoti līdzīgo ierīču lērumā. Redzamākā ir savdabīgais toņmaiņas krāsojums. Tas gan nav unikāls, jo Huawei jau pirms pusotra gada ar līdzīgu sāka izdaiļot P20. Mūsu rīcībā pabija zilas krāsas ierīce ar gaišāku apakšu un tumšāku augšu, kas gaismā maina toni uz gaišāku.

Noderīgs, pēdējos gados reti pielietots risinājums ir fizisks slēdzis virs ieslēgšanas pogas labajā malā, kas maina zvana skaņu, vibrācijas režīmu un klusumu. It kā lielas vajadzības pēc tāda nav, jo citiem telefoniem pietiek dažas reizes nospiest skaļuma samazināšanas taustiņu, lai izslēgtu skaņu, tomēr OnePlus piedāvājums nenoliedzami ir ērtāks.

Trešā īpašā lieta vēl pavasarī būtu uzskatāma par oriģinālu, bet nu jau to paspējuši iestrādāt un reklāmās apspēlēt vairāki konkurenti. Tā ir no korpusa izbīdāma priekšējā kamera. Šī gan izceļas ar prasmi plūdeni pēc vajadzības izbīdīties un iebīdīties bez lietotāja iesaistes.

Pie nozīmīgākajiem trūkumiem jāmin tas, ka tālrunis nav pasargāts pret ūdeni un putekļiem un to nekompensē pat komplektā iekļautais caurspīdīgais silikona apvalks. Tas gan notušē uz āru izvirzīto trīs lēcu aizmugurējās kameras kompleksu. Apvalks ir biezāks par izvirzījumu, tādēļ stikli pa galda virsmu neskrāpējas.

Un tā kā tālrunim nav 3,5 milimetru austiņu ligzdas, ražotājs acīmredzot ir izlēmis, ka nav lielas jēgas kastītē ielikt austiņas. Citi gan aizdomājās, ka komplektam vienkārši var pievienot pārveidotāju no USB uz austiņu ligzdu.

Veiktspēja

Pircējiem tiek piedāvātas trīs 7 Pro versijas, kas atšķiras ar operatīvās un iebūvētās atmiņas apjomu. Mūsu rīcībā bija vidējā ar 8 GB operatīvo un 256 GB iebūvēto datu krātuvi, ko gan nevar papildināt. Viengabala korpusā ir tikai viena atvilktne SIM kartei. Nekādi citādi lietotājam fiziski iejaukties telefona uzbūvē nav ļauts.

Veiktspējas ziņā šai ierīcei nav, ko pārmest. Qualcomm Snapdragon 855 astoņu kodolu procesors, ko veido viens 2,84 GHz, trīs 2,42 GHz un četri taupīgi 1,78 GHz kodoli, testos uzrāda rezultātus, kas to ierindo ātrāko telefonu saraksta augšgalā.

Lai arī OnePlus netiek pieskaitīts ievērojamākajiem viedtelefonu zīmoliem, tas darbojas atzīstami ātri un stabili. Izmēģinājumu laikā nenācās konstatēt programmu aizvēršanos vai tamlīdzīgas problēmas. Arī ekrānā iebūvētais pirkstu nospiedumu lasītājs un sejas atpazīšanas sistēma darbojas būtībā nevainojami. Nospiedumu sensoram pat netraucē viegli mitrs pirksts.

Sejas atpazīšanas sistēma ir, iespējams, interesantākā šī telefona daļa. Tās darbināšanā nozīmīga loma ir izbīdāmajai kamerai. Pārvelkot pirkstu pār ekrānu, kamera pabāž galvu ārā no savas «mi- gas» un, atpazinusi saimnieku, ievelkas atpakaļ korpusā. Seja tiek identificēta pat tādā tumsā, ka kameras izbīdīšanos nevar saredzēt, vien sadzirdēt klusu mehānisma darbības skaņu. Turklāt atpazīšana notiek relatīvi ātri.

Kameru var arī izmānīt no korpusa, ieslēdzot priekšējo kameru. Tas izdarāms arī ar žestu kustībām, piemēram, ar pirkstu uz ekrāna uzzīmējot O simbolu. Taču tieši nejauši pieskārieni displejam var kļūt par iemeslu, lai kamera sāktu vizināties kabatā vai somā, kur ir paliels risks to nobružāt vai sabojāt. Tā kā kameru nedrīkst spiest atpakaļ korpusā mehāniski, nesankcionēta vizināšanās ilgtermiņā varētu nodarīt zināmu ļaunumu mehānismam.

Ekrāns un skaņa

Prāvais 6,67 collu Fluid AMOLED displejs ar HDR10+ atbalstu ir ērti iekārtojies pa visu korpusa fasādi, aizņemot 88,1% no tā laukuma. Un kādēļ gan ne? Tam nav jādalās ar kameru vai citiem «traucēkļiem». Displejs ir spilgts un apveltīts ar izteiksmīgām krāsām. Turklāt OnePlus 7 Pro ekrānam piemīt kaut kas tāds, ar ko nevar palepoties vairākums citu telefonu. Tas ir 90 hercu ekrāna atjaunošanās ātrums. Ja ikdienas lietotājam šie skaitļi dzīvi būtiski nemaina, tad datorspēļu cienītāji labi zina, ka gludi plūstošs attēls autosacīkšu vai virtuālās pasaules izstaigāšanas spēlēs lielā mērā atkarīgs no šī parametra.

Līdzīgi kā citi zīmoli, arī OnePlus izrāda rūpes par lietotāju veselību, ieviešot Zen Mode. Kad to aktivizē, tālrunis pēc intensīvāka lietošanas posma uz 20 minūtēm atspējo visu lietotņu izmantošanu. Tiek atstāta iespēja piezvanīt un uzņemt attēlus.

Skaņas sadaļā vienīgais izceļamais elements paralēli stereo skaļruņiem ir Dolby Atmos atbalsts, tomēr pašu skaļruņu darbība īsti nepārliecina. Maksimālā skaļumā skaņa nav diez ko dzidra.

Fotokamera

OnePlus 7 Pro ir viens no retajiem tālruņiem, kura priekšējai kamerai pagaidām vēl reti izmantotā risinājuma dēļ atvēlēta lielāka uzmanība nekā aizmugurējai. Pēdējā gan arī izskatās tīri labi. Vismaz «uz papīra». Trīsvienību veido 48 megapikseļu galvenā, 16 MP platleņķa ar 117 grādu leņķi un 8 MP palielinājuma telefoto kamera, kas nodrošina trīskārtīgu optisko un 10x elektronisko pietuvinājumu. Tas paver iespējas rotaļāties ar attēla pietuvināšanu vai attālināšanu. Ir pat iekļauts īpašs nakts režīms kā Huawei. Puslīdz kārtībā ir tikai vasarīgā dienā ārā uzņemtās bildes, kas gan standartā tiek veidotas 12 MP izmērā. Pie sarežģītākiem gaismas apstākļiem kamera sāk izgudrot dažādas dīvainības krāsu attēlojumos, jo īpaši, ja tiek izmantota pietuvināšana vai attālināšana. Savukārt nakts režīms vismaz šobrīd noder vien piesaukšanai mārketinga materiālos, ne reālai lietošanai. Pat noturot tālruni nekustīgi prasīto laiku, sanāk fotogrāfija ar gaišu vidu un tumšām malām, turklāt izgaismotā daļa ir piekaisīta ar ainai neatbilstošas krāsas punktiņiem.

Akumulators

4000 miliampērstundu Li-Po akumulatoram nav viegls darbiņš – jāpiebaro liels, košs ekrāns un jaudīgs procesors. Tas atsaucas rezultātos. Jo vairāk tālrunim jāpaveic, jo vairāk pieaug tā apetīte. Nepārtraukta video atskaņošana to izlādē vidēji 14 stundās, bet dažādu lietotņu darbināšana bez apstājas «nosēdina» bateriju nepilnās 10 stundās. Ikdienas lietošanā tā «izvelk» aptuveni pusotru dienu.

Uzlādei ražotājs piedāvā īpašu 30 W Warp Charge ātro uzlādi, kas piepilda bateriju aptuveni pusotrā stundā. Taču komplektā iekļautais lādētājs ir nesamērīgi liels un neparocīgs līdzi nēsāšanai. Ja to aizstāj ar mazāku ātro lādētāju, process ieilgs līdz divām stundām.

Nedaudz izbrīna, ka, cenšoties nostāties vienā līmenī ar tirgus līderiem, OnePlus absolūti ignorē bezvadu uzlādes risinājumus. Tas nespēj uzņemt elektrību bez vada, nemaz nerunājot par enerģijas nodošanu pulkstenim vai bezvadu austiņām, kas šī tālruņa lietotājiem būs vajadzīgas, jo komplektā, kā zināms, austiņu nav.

Gala vērtējums

OnePlus 7 Pro ticis veidots kā flagmaņu līmeņa telefons ar iespaidīgu jaudu, plašu ekrānu, inovatīvu kameras risinājumu un interesantu krāsojumu. Vienlaikus augusi cena un šis telefons nevar vilināt pircējus kā lētāka alternatīva. Pircējiem arī jāpatur prātā neiedvesmojošā kamera, nepapildināmā atmiņa un bezvadu uzlādes neesamība.

OnePlus 7 Pro

Plusi

+Ļoti jaudīgs procesors

+Liels, spēlēm piemērots displejs

+Izbīdāma priekšējā kamera ar sejas atpazīšanu

Mīnusi

- Neatbalsta bezvadu uzlādi

- Nepārliecinoši strādājoša kamera

- Nav ūdensdrošības sertifikācijas

Cena ap 820 eiro

KONKURENTI

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"OnePlus" izcīnīja vietu tirgū, piedāvājot labus tālruņus lētāk nekā lielie zīmoli, taču jaunākais modelis "8 Pro" vairs nekonkurē ar cenu.

Divām dižgaru apcerētām neizbēgamām nepatikšanām – nodokļiem un fiziskā ķermeņa bojāejai - diezgan droši varam pieskaitīt trešo – tehnoloģiju produktu sadārdzināšanos līdz ar zīmola atpazīstamības pieaugumu. Vairākums ražotāju centušies ielauzties pieblīvētā tirgū ar lētāku produkciju un uzaudzējuši pircēju pulku, galvenokārt pateicoties tieši kārdinošai cenas un kvalitātes attiecībai, taču agrāk vai vēlāk padevušies vilinājumam paņemt no klientiem pēc iespējas vairāk naudas.

Tā noticis arī ar Ķīnas zīmolu "OnePlus". Dažus gadus priecējis cilvēkus ar kvalitatīviem tālruņiem par saprātīgu cenu, šogad ražotājs par jaunāko flagmani "OnePlus 8 Pro" jau prasa gandrīz tikpat daudz, cik tie konkurenti, kuriem tas vēl nesen mēģināja "atsist" klientus ar zemāku cenu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Piedāvās tālruni ar "neredzamu" kameru; iedvesmas avots - luksusa automašīna

Lelde Petrāne, 08.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Drīzumā tirgū būs pieejams "OnePlus" viedtālrunis ar elektrohromatiskā stikla tehnoloģiju, kas ļauj tam mainīt caurspīdīgumu un piešķir "neredzamu" kameru.

Starptautiskā mobilo tehnoloģiju kompānija "OnePlus" tehnoloģiju izstādē "CES 2020" prezentējusi pirmo konceptviedtālruni "OnePlus Concept One".

"OnePlus" konceptviedtālruņa dizaina izstrādē sadarbojies ar luksusa sacīkšu automašīnu un superauto ražotāju "McLaren".

"Šis konceptviedtālrunis ir nozīmīgs viedtālruņu nākotnes formas eksperiments. "Neredzamā" kamera ir jauns kameras dizains. Aizmugurējās kameras objektīvus slēpj elektrohromiskais stikls, un tie kļūst redzami tikai tad, kad kamera tiek izmantota. Šis ir tikai sākums, un mēs turpinām pētīt papildu iespējas," stāsta "OnePlus" dibinātājs un izpilddirektors Pīts Lau (Pete Lau).

Stikls, kas izmantots viedtālrunī "OnePlus Concept One", satur organiskas daļiņas, kuras pakļaujot elektriskajam laukam, rodas dažādas krāsu nianses. Lietojot atšķirīgu spriegumu, mainās gaismas caurlaidības īpašības, ļaujot stiklam mainīties no pavisam melna uz caurspīdīgu. Stikla virsma piedāvā arī praktisku ieguvumu, kalpojot kā iebūvēts polarizācijas filtrs un ļaujot lietotājiem iegūt asākas, detalizētākas bildes spēcīgā apgaismojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viedtālruņu ražotājs OnePlus Helsinkos, Somijā, atvēris savu pirmo ekskluzīvo servisa centru Eiropā, informē uzņēmuma pārstāvji.

«Jauns servisa centrs, kas apkalpos tikai OnePlus ierīču īpašniekus, ir kārtējais apliecinājums, ka esam ieinteresēti attīstīt savu darbību Ziemeļvalstu un Baltijas tirgos. Šis ir pirmais solis, lai jau šogad varētu nodrošināt klientu atbalstu arī mūsu klientiem Latvijā,» skaidro Tomass Lampen (Tuomas Lampen), OnePlus vadītājs Somijā.

OnePlus servisa centrs nodrošinās atbalstu programmatūras un tehnisko problēmu novēršanai visiem OnePlus viedtālruņiem, sākot no OnePlus 3. sērijas modeļiem. Telefoni remontam tiek pieņemti gan uz vietas servisa centrā, gan pa pastu.

Paredzams, ka, nogādājot ierīces servisa centrā personiski, vairumā gadījumu remontdarbi tiks paveikti pāris stundu laikā. Savukārt pa pastu sūtītās ierīces būs iespējams saņemt atpakaļ aptuveni 7 dienu laikā pēc ierīces nosūtīšanas remontam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Viens no dīvainākajiem viedtelefonu modeļu atjauninājumiem, kāds jebkad redzēts

Jānis Vēvers, 02.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"OnePlus" jaunajam "7T Pro" izvēlējies dīvainu pieeju – minimāli uzlabotu tālruni piedāvāt iespaidīgā iepakojumā

"OnePlus 7T Pro" ir viens no dīvainākajiem viedtelefonu modeļu atjauninājumiem, kāds jebkad redzēts. Savulaik "Sony" izlaida jaunu flagmani ik pēc pusgada, taču japāņi centās katram jaunajam modelim piešķirt vismaz vienu nozīmīgu jaunumu. Lai arī "7T Pro" ir labs un jaudīgs tālrunis, tam īsti nav nekā, ar ko attaisnot savu eksistenci, ņemot vērā, ka tirgū jau ir "OnePlus 7 Pro". Ja nu vienīgi ar lielāku iepakojuma kasti.

Ja interese par kādu preci sāk noplakt, to var nedaudz piepucēt, ielikt iespaidīgākā iepakojumā un atkal laist tirgū. Šī banālā taktika cilvēces vēsturē izmantota tūkstošiem reižu, un to nolēmuši pamēģināt arī "OnePlus", piecus mēnešus pēc flagmaņa "7 Pro" laišanas tirgū sagatavojot tā sekotāju "7T Pro".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepazīsties ar šīsnedēļas biznesa portāla db.lv lasītāko ziņu TOP 5 un uzzini vairāk par aktualitātēm Latvijā!

1.Lēnu pils Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) elektroniskajā izsolē tika nosolīta par 70,3 tūkstošiem eiro, par 45,4 tūkstošiem pārsniedzot sākuma cenu.

Kamēr vieni savelk jostas, citi pērk īpašumus 

Lēnu pils Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) elektroniskajā izsolē...

2. Amatalus darītava "Ārpus Brewing Co" Latvijas vārdu nes pasaulē un tagad, krīzes laikā, radījusi alu, lai atbalstītu visus nozares dalībniekus.

900 aldari brūvē kopīgu alu, lai glābtu nozari 

Amatalus darītava "Ārpus Brewing Co" Latvijas vārdu nes pasaulē un tagad, krīzes...

3. SIA "Self Storage" multifukcionālā kompleksa teritorijā Krasta ielā ir uzbūvējusi pašapkalpošanās noliktavu vairāk nekā 2000 m2 platībā, kurai ir būtiska atšķirība no citām mantu glabātavām. Klienti var telpas iznomāt jebkurā diennakts laikā uzņēmuma mājaslapā, kā arī paši atslēgt tās ar aplikāciju telefonā.

Atklāj pašapkalpošanās mantu glabātavu, kuru atver ar telefonu 

SIA "Self Storage" multifukcionālā kompleksa teritorijā Krasta ielā ir uzbūvējusi pašapkalpošanās...

4. Kamēr līgojām, Vācijā arestēja maksājumu kompānijas "Wirecard" vadītāju Markusu Braunu par teju 2 miljardu eiro pazušanu. Nauda nekad nav pārskaitīta uz Filipīnām, bet kaut kur tā, iespējams, ir pārskaitīta.

ABLV bank kratīšana uz Vācijas fona 

Kamēr līgojām, Vācijā arestēja maksājumu kompānijas "Wirecard" vadītāju Markusu Braunu par...

5. Preses apskats: Skandāls finanšu nozarē; Vācijā Wirecard pazuduši miljardi. Vai “Wirecard” lieta kļūs par "Ernst & Young" lietu – šādu jautājumu uzdod Vācijas sabiedriskā raidorganizācija ARD, norādot, ka auditorkompānija arī iepriekšējā periodā pārbaudījusi un sertificējusi tehnoloģiju uzņēmumu “Wirecard”

Preses apskats: Skandāls finanšu nozarē; Vācijā Wirecard pazuduši miljardi 

Vai “Wirecard” lieta kļūs par "Ernst & Young" lietu – šādu jautājumu uzdod Vācijas...

Vairāk lasiet žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Covid-19 izraisītā krīze smagi skārusi visas pasaules ekonomikas, un neviena no tām šādai krīzei nebija gatava. Labāk veicas valstīm, kas spēja laicīgi rīkoties, kuru veselības aprūpes sistēma ir augstā līmenī, ekonomiskā attīstība bijusi sabalansēta, valdības var atļauties balstīt privāto sektoru, un kuru uzņēmumi un iedzīvotāji ir ar augstām digitālajām prasmēm, teikts jaunakajā "Swedbank" Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskatā.

Krīzes laikā reformas uzsākt ir vienkāršāk nekā "miera" laikos, kad nav steidzamības sajūtas un jācīnās ar politiskās gribas trūkumu. Tāpēc gan Latvijai, gan pārējām Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona ekonomikām krīze rada iespēju uzlabot iedzīvotāju, uzņēmumu un valsts nākotnes attīstības iespējas, norāda eksperti.

Ziemeļvalstu un Baltijas pozīcija cīņā ar Covid-19 drīzāk vērtējama kā laba, tomēr krīze izceļ arī trūkumus. Piemēram, Latvijas veselības nozare nav sakārtota, un tās finansējums jau gadiem bijis nepietiekams. Latvija arī ievērojami atpaliek no reģiona kaimiņiem digitalizācijas ziņā. Krīze rada iespēju šos un citus trūkumus risināt. Latvijas trumpis ir spēja ātri reaģēt gan valdības, gan uzņēmumu un iedzīvotāju līmenī, lai veiktu nepieciešamās reformas, pārorientētos, un atrastu jaunas iespējas arī grūtos laikos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

FOTO; VIDEO: Māj ar irbuli kā ar burvju nūjiņu

Jānis Vēvers, 13.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Samsung jaudīgo Galaxy Note sēriju sašķēlis divos modeļos un piešķīris jaunas funkcijas S Pen irbulim

Kopš Note sērijas pirmsākumiem 2011. gadā, Samsung konstanti piedāvājis pircējiem tikai vienu sava lielākā viedtelefona modeli. Par izņēmumu var uzskatīt vien Note 4, kam pievienojās Note Edge ar noliektu ekrāna labo malu, uz kura varēja redzēt paziņojumus un uzlikt programmu īsceļus. Šogad korejieši ar Note sēriju izdarījuši to pašu, ko savulaik ar flagmani Galaxy S. Proti, sagatavojuši uzreiz divus dažādus modeļus Note 10 un Note 10+, kas atšķiras ne vien ar cenu, bet arī ar tehniskajiem parametriem. Mēs, protams, ķeramies klāt labākajam no abiem – Note 10+.

Jau pērnā gada Note 9 šīs sērijas cienītājiem lika aizdomāties, vai ir vērts pāriet no gadu vecākā modeļa uz jauno, jo būtiskākā atšķirība bija vairāk funkciju piešķiršana S Pen irbulim. Šogad dilemma būs līdzīga, jo Samsung atkal ir gājis lēnīgas evolūcijas ceļu, noslīpējot negludumus un piemetot pa kādai jaunai iespējai, bet tā īsti nepārsteidzot aizvien prasīgākos patērētājus.

Komentāri

Pievienot komentāru