Akciju cenas krītas pēc Ķīnas sašutuma par ASV likumu Honkongas protestu atbalstam 

Akciju cenas ceturtdien kritās, jo ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunu nākotni apdraudēja Ķīnas sašutums par ASV likumu Honkongas protestu atbalstam.

LETA--AFP, 29.11.2019

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Ņujorkas birža gan bija slēgta, jo ASV bija brīvdiena - Pateicības diena.

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien parakstīja likumu, kurā pausts atbalsts demokrātijai un cilvēktiesībām Honkongā, kā arī atbalstīti Honkongas valdības pretinieku protestu dalībnieki.

Tramps nebija izrādījis vēlmi parakstīt šo likumu, kura projekts tika pieņemts abās Kongresa palātās, bet kongresmeņu gandrīz vienprātīgs atbalsts tam atstāja viņam maz politiskās manevrēšanas iespēju.

"Eiropas akciju tirgos šodien ir kritums, jo ASV-Ķīnas tirdzniecības saspīlējums ir nedaudz pastiprinājies pēc tam, kad prezidents Tramps parakstīja likumu par Honkongu," atzīmēja "CMC Markets" analītiķis Deivids Madens.

"Tā ir jauna dimensija ASV-Ķīnas attiecībās, un tai ir potenciāls izjaukt tirdzniecības sarunas. Tirdzniecības dalībnieki baidās, ka Ķīna vērsīsies pret ASV, tāpēc akciju cenas ir pazeminājušās," sacīja Madens.

Investoru noskaņojumu neuzlaboja pat Eiropas Centrālās bankas (ECB) dati par to, ka oktobrī pieaudzis eirozonas uzņēmumu un mājsaimniecību kreditēšanas apjoms, kā arī eirozonas ekonomiskās pārliecības indeksa (ESI) kāpums novembrī bijis straujāks par prognozēto.

Raksts turpinās pēc reklāmas

ASV dolāra vērtība pret citām svarīgākajām valūtām mainījās dažādos virzienos.

Naftas cenas kritās, investoriem bažījoties, ka ieildzis ASV-Ķīnas tirdzniecības karš negatīvi ietekmētu naftas ilgtermiņa pieprasījumu.

ASV biržu indeksi "Dow Jones Industrial Average", "Standard & Poor's 500" un "Nasdaq Composite" ceturtdien nemainījās, jo ASV bija brīvdiena - Pateicības diena - un biržas bija slēgtas.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 0,2% līdz 7416,43 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 0,3% līdz 13 245,58 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 saruka par 0,2% līdz 5912,72 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 0,5% līdz 57,84 dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā samazinājās par 1,0% līdz 63,41 dolāram par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien pieauga no 1,0999 līdz 1,1008 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kritās no 1,2921 līdz 1,2909 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu nemainījās un bija 109,52 jenas par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 85,13 līdz 85,29 pensiem par eiro.

No šīs sadaļas

Cilvēkiem vienmēr interesējušas lietas, kuras apvij leģendāri stāsti vai kuras piederējušas...

Ar tādas mobilās aplikācijas palīdzību kā "Rally Rd" ir iespējams par salīdzinoši...

Akciju cenas pasaulē trešdien pārsvarā pieauga un Volstrītas indeksi sasniedza jaunus rekordus,...

Skatījumam uz nākotni neaudz uzlabojoties, vairs nav tāda nepieciešamība paslēpties. Tas nozīmējis...

Akciju cenas Volstrītā otrdien pieauga, investoriem gaidot ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanos,...

Ķīnas interneta tirdzniecības kompānija "Alibaba" otrdien ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu...

Akciju cenas pasaulē pirmdien pieauga un Volstrītas indeksi sasniedza jaunus rekordus, jo...

Lietuvas tūrisma operatora "Novaturas" lielākais akcionārs "Central European Tour Operator" par 3,619...

2019. gada 3. ceturksnī HansaMatrix sasniedza vēsturiski augstāko ceturkšņa pārdošanas apjomu...

Akciju tirgos ceturtdien bija kritums, turpinoties šaubām par ASV un Ķīnas tirdzniecības...