Nodokļi

Aktīvākie patentmaksas maksātāji joprojām fotogrāfi, aukles un frizieri

BNS, 02.12.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā joprojām visbiežāk patentmaksu izvēlas maksāt fotogrāfi, aukles, frizieri un nagu kopšanas speciālisti, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija par patentmaksas maksātājiem decembra sākumā.

Pēc VID datiem, fotogrāfiem 2014.gada 1.decembrī bija izsniegti 216 patenti, auklēm - 111, frizieriem - 64, bet nagu kopšanas speciālistiem - 34 patenti.

Kopumā Latvijā šogad decembra sākumā reģistrēti 722 patentmaksas maksātāji. Tostarp visvairāk jeb 476 patentmaksas maksātāji bija Rīgas reģionā, seko Vidzeme - 93, Kurzeme - 83, Zemgale - 60, bet vismazāk Latgalē - desmit.

Visbiežāk kā patenta darbības vietu patentmaksātāji ir norādījuši Rīgu (365 gadījumos), Ķekavas novadu (44 gadījumos), Liepāju (22) un Valmieru (22 gadījumos).

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no 2010.gada 1.janvāra ir ieviestas patentmaksas, kas ir orientētas uz individuālajiem uzņēmumiem, piemēram, amatniekiem, frizieriem utt.

Patentmaksas ir nodokļu maksājums, kas apvieno iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Patentmaksas ikmēneša apmērs piemērojams atkarībā no saimnieciskās darbības jomas.

Komentāri

Pievienot komentāru