Apgrozījums SEB elektronisko norēķinu tīklā pērn pārsniedzis miljardu eiro 

2014. gadā kopējais klientu veiktais apgrozījums ar maksājumu kartēm SEB bankas karšu pieņemšanas tīklā audzis par 17%, pirmo reizi pārsniedzot miljarda eiro robežu, informē bankas pārstāvis Mārtiņš Panke.

Dienas Bizness, 24.03.2015

Maksājumu karšu transakciju apjoms SEB bankas POS termināļu tīklā pērn audzis par 10%, bet apgrozījums kases sistēmās – pat par 26%, kopumā sasniedzot 1,008 miljardus eiro. Salīdzinoši, 2013. gadā kopējais apgrozījums SEB elektronisko norēķinu tīklā bija 865 miljoni eiro.

Izvēli norēķināties ar karti stimulējusi arī pāreja uz eiro, uzskata SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere. Vienlaikus turpina pieaugt arī tirdzniecības vietu skaits, kurās tirgotāji saviem klientiem nodrošina iespēju samaksāt ar karti, tādēļ klienti tā vietā, lai savā maciņā meklētu banknotes un monētas, izvēlas ērtāku risinājumu – maksājumu karti. 2014. gada beigās SEB bankā elektronisko norēķinu īpatsvars pret skaidras naudas darījumiem sasniedza 37%, kamēr Lietuvā šis rādītājs bija 34%, bet Igaunijā – jau 52%.

Iepriekšējā gada laikā SEB elektronisko norēķinu tīklam pievienojušies gandrīz 500 jauni partneri, kas savās tirdzniecības vietās klientiem nodrošina iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm. Kopumā SEB banka sadarbojas ar vairāk nekā 3000 tirgotājiem, nodrošinot iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm vairāk nekā 7000 tirdzniecības vietās un uzturot aptuveni 8300 norēķinu iekārtas.

Jaunākais izdevums