Apple piegādātājs Foxconn iPhone X salikšanai vairs neizmantošot nelegālu darbaspēku 

Apple piegādātājs Foxconn paziņojis, ka turpmāk vairs neizmantos nelegālu praktikantu darbaspēku savās ražotnēs, kas līdz šim tika izmantoti, lai saliktu vairāku pasaulē lielāko uzņēmumu tehnoloģiju produktus, raksta BBC News.

Žanete Hāka, 23.11.2017
1/4

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Foxconn izmantoja praktikantu darbu produktu salikšanai, un to jau iepriekš ziņoja The Financial Times. Seši studenti toreiz sacīja laikrakstam, ka viņi regulāri strādā 11 stundas dienā, lai saliktu jauno Apple viedtālruni iPhone X, kas ir Ķīnas Darba likuma pārkāpums. The Financial Times ziņoja, ka Foxconn ražotnēs strādāja 3000 praktikantu.

Studenti, kuru vecums ir no 17 līdz 19 gadiem, atzina, ka strādā Foxconn, lai iegūtu nepieciešamo pieredzi izglītības programmas pabeigšanai.

Tomēr Foxconn tagad paziņojis, ka ir beidzis ļaut praktikantiem strādāt virsstundas, taču tajā pašā laikā uzsvēris, ka praktikanti veido ļoti mazu daļu no tā kopējā darbaspēka.

Apple pārstāvji uzsvēruši, ka kompānijas darbība ir vērsta uz to, lai ikviens tās piegādes tīklā tiktu uztverts ar cieņu, kādu tas ir pelnījis. «Mēs zinām, ka mūsu darbs nav pabeigts, un turpināsim darīt visu, ko varam, lai pozitīvi ietekmētu un aizsargātu darbiniekus mūsu piegādes ķēdē,» uzsvērts kompānijas ziņojumā.