Ražošana

AS Brīvais vilnis: Būs uzņēmumi, kuri neizdzīvos, bet mums jāpārvar grūtības

Žanete Hāka, 01.03.2017

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Brīvais vilnis pērn saražoja 10,4 miljonus kārbu dažāda (161) veida zivju konservu, no tā 4,6 miljoni bija kārbu šprotes, liecina uzņēmuma pārskats Nasdaq Riga.

Kopumā pārdots 10,1 miljons kārbu par 5,4 miljoniem eiro.

Sabiedrības 2016.gada rezultāts ir zaudējumi 436 174 eiro apmērā. Šie zaudējumi ir no saimnieciskās darbības.

Kopējā situācija zivju konservu tirgū saspringta, būs uzņēmumi, kuri neizdzīvos, tiem, kuri izdzīvos būs vieglāk. Sabiedrībai jābūt starp uzņēmumiem, kas pārvarēs šīs grūtības, norāda kompānijas vadība.

Kompānija strādā, lai saglabātu tirgus segmentu un gaida, kad atvērsies Krievijas un Kazahstānas tirgus un uzlabosies ekonomiskā situācija pasaulē. Pieprasījums pēc konserviem netradicionālajos tirgos atpaliek no ražošanas apjomiem. Ražojot mazākus daudzumus, produktu pašizmaksa sadārdzinās, tikmēr tirgus cenas konkurences rezultātā krītas, skaidrots paziņojumā.

Jaunu tirgu apgūšana un jaunu produkcijas veidu izstrāde ir izvirzīta kā kompānijas prioritāte. Esam apmeklējuši pārtikas tirdzniecības izstādes NVS valstīs, Amerikā, Ķīnā, Honkongā, Irānā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Francijā, Vācijā, Lielbritānijā un vēl citās valstīs. 2017.gadā plānojam piedalīties septiņās izstādēs Eiropā un citur pasaulē.

Vienlaicīgi kompānija strādā pie jaunas produktu grupas izveides.

Sabiedrība ir izvirzījusi mērķi 2017.gadā nostabilizēt ražošanu un pārdošanu, izmantojot 2016.gadā veiktās iestrādes.

AS Brīvais vilnis komercdarbības veidi ir zivju un zivju produktu pārstrāde un konservēšana, pārtikas produktu vairumtirdzniecība, kā arī pārējā citur nekvalificētā komercdarbība.

2016. gads ir 25. uzņēmuma darbības gads kopš tā pārveidošanas par akciju sabiedrību.

Komentāri

Pievienot komentāru