Apdrošināšana

Asociācija: Latvijas apdrošināšanas tirgū no jauna lieli spēlētāji, visticamāk, neienāks

BNS, 19.11.2014

Jānis Abāšins

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas apdrošināšanas tirgū no jauna lieli spēlētāji, visticamāk, neienāks, taču ir iespējama jau strādājošo kompāniju īpašnieku maiņa, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service atzina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

«Latvijā strādājošo kompāniju skaits šim tirgum jau tāpat ir relatīvi par lielu. Tādēļ es arī nedomāju, ka mums būtu gaidāma kādu jaunu lielu spēlētāju ienākšana. Tiesa ir iespējami tādi darījumi, kādus mēs redzējām šogad, kad, piemēram, PZU nopērk jau eksistējošu uzņēmumu. Ja kāds no lielajiem uzņēmumiem izdomā, ka Baltijā atdeve nav bijusi tik liela, kā viņš kādreiz cerēja, un grib savas meitaskompānijas pārdot, un vienlaikus ir kāds, kas tieši grib izmēģināt Baltijas tirgus, tad šādi darījumi ir iespējami,» sacīja Abāšins.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka tāda kompānija, kas Baltijā vispār nav bijusi, un gribētu sākt visu no nulles, visticamāk nepārādīsies. «Es tādu iespējamību neredzu. Tā pati Compensa un PZU, kas šeit pēdējos gados ir ienākuši, no sākuma strādāja Lietuvā un izplešanās pa visu Baltiju bija dabiska to tālākā attīstība,» teica asociācijas vadītājs.

Jautāts, vai kāds tirgū strādājošs apdrošinātājs varētu tirgu arī atstāt, Abāšins atbildēja, ka to nekad nevar zināt. «Piemēram, var būt situācijas, ja kādā lielā grupā nomainās vadības komanda, paskatās darbības apmērus Baltijā un konstatē, ka atdeve no kapitāla nav tāda, kā vēlētos, un nolemj izlikt šo biznesu pārdošanai. Cits gadījums bija Lielbritānijas Royal & Sun Alliance (RSA), kas konstatēja caurumus savā Īrijas biznesā un tos kompensēja, pārdodot savas kompānijas Baltijā un Polijā,» viņš sacīja.