Atbalsta papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu Stradiņa slimnīcas būvniecībai 

Valdība šodien atbalstīja papildu 16 miljonu eiro piešķiršanu no valsts budžeta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecībai.

LETA, 31.3.2015

Foto: LETA

Valdība Veselības ministrijas (VM) lūgumu akceptēja ar norunu, ka ar būvniekiem tiks panākta vienošanās, ka par 2016.gadā veiktajiem būvdarbiem samaksa būs 2017.gadā. Arī iepirkumi tiks organizēti 2016.gadā, bet apmaksāti - 2017.gadā.

Finanšu ministrija norādīja, ka rīkojuma projektā ir jāparedz, ka valdība piešķir tiešām ne vairāk kā 16 miljonus eiro, turklāt atsevišķi jānodala, cik liels finansējums atvēlams būvniecībai, un cik - aprīkojumam. Turklāt papildus jāpiefiksē, ka vairs līdzekļi šim projektam netiks prasīti.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) aicināja apsolīt, ka slimnīcas būvniecības otrajai kārtai līdzekļi netiks prasīti un VM nesāks jaunus būvniecības projektus. Tāpat valdības protokollēmumā esot skaidri jāpasaka, ka būvniecība beigsies nākamā gada martā.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) uzsvēra, ka Stradiņa slimnīcas projekts ministrijai ir prioritāte un otrās kārtas būvniecībai tiks meklētas alternatīvas iespējas, piemēram, Eiropas Savienības finansējums. "Mums šodien ir jāizšķiras - būt Stradiņa slimnīcai vai nebūt," ministriem teica Belēvičs.

Tikmēr Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis norādīja, ka nevar apsolīt, ka nenāks ar lūgumu pēc finansējuma projekta otrajai kārtai.

VM bija vērsusi uzmanību -, ja papildu finansējums netiks piešķirts, jaunā korpusa telpas netiks uzceltas, kā arī nebūs iespējams pienācīgi aprīkot un nodrošināt korpusa pilnīgu funkcionalitāti. Savukārt daļēja jaunā korpusa pirmās kārtas telpu izmantošana var palielināt slimnīcas izmaksas, jo nebūs iespējams pilnībā atbrīvot esošos korpusus un tos izmantot citu darbību veikšanai.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Tāpat, ja slimnīca papildu vajadzības finansēs no pašu līdzekļiem, kritiski samazināsies līdzekļi veselības aprūpes nodrošināšanai, uzskata VM. Šādi tiktu radīta nepieciešamība samazināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un apjomus, tādējādi palielinot pacientu rindas un samazinot pieejamību.

Ministrija uzskata, ka, nesaņemot papildu finansējumu, slimnīcai nāksies samazināt cilvēkresursu izdevumus, kas jau patlaban ir katastrofāli zemi un nepietiekamā finansējuma dēļ netiek risināti jau vairākus gadus.

Izvērtējot papildu aizdevumu ņemšanu, VM secina, ka papildu aizdevumu uzņemšanās slimnīcai nav atbalstāma un tas kopumā palielinās slimnīcas saistību apjomu, kas negatīvi ietekmēs slimnīcas finanšu stabilitāti, pazeminās likviditātes rādītājus un spēju pildīt uzņemtās finanšu saistības.

Bez papildu finansējuma piešķiršanas valdība arī apstiprināja, ka VM sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādās iesniegumu, kuru iesniegt Eiropas Komisijai (EK), lai tā atļautu Eiropas Reģionālajam attīstības fondam (ERAF) izmaksas par jaunā korpusa būvniecību apmaksāt, pirms tas ir pabeigts.

Ja EK apstiprinās VM iesniegumu, slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvdarbi, kā arī aprīkojuma, medicīnas iekārtu, mēbeļu ārstu birojiem un laboratorijām uzstādīšana un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras izveide būtu jāpabeidz ne vēlāk kā līdz 2017.gada 31.martam. Savukārt slimnīcai un būvniekam SBRE būtu jānodrošina, ka būvdarbi tiek pabeigti līdz nākamā gada 31.maijam.

Kā ziņots, lai nezaudētu Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā ieguldītos ERAF līdzekļus, VM plāno vērsties pie EK, lūdzot izdevumus par korpusa būvniecību no fonda līdzekļiem apmaksāt jau pirms būvniecības pabeigšanas.

Jau ziņots, ka deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. 23.februārī darbu sāka ekspertu komisija, kas vērtē iespējamos risinājumus, lai varētu atsākt būvdarbus. Atzinums par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem būvniekiem jāiesniedz līdz aprīļa sākumam.

Stradiņa slimnīcas jauno korpusu būvē pilnsabiedrība SBRE.

 

Tevi varētu interesēt

Daļu no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa nāksies demontēt un...

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas...

Veicot auditu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Finanšu departamentā, nodokļu...

Paula Stradiņa klīniskās universitātes valdes vadītājs Dins Šmits šodien uzrakstījis...

Gaismas pils, Valsts ieņēmumu dienests (VID), Zolitūdes Maxima – visas šīs būves...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Daļu no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa nāksies demontēt un...

SIA Liepājas enerģija šā gada februāra beigās izsludinātajā iepirkuma konkursā par skursteņa...

«Varam apgalvot, ka tirdzniecības centrs ir labā tehniskā stāvoklī un ir droša...

Neretas novada dome izsolei bija izlikusi vienu no senatnes dārgumiem — Pilskalnes...

Iestājoties siltākam laikam, cilvēki pievēršas sulu iegūšanai, kas AS Latvijas valsts...

Ar laiku jebkura biroja telpas un to iekārtojums gan fiziski, gan morāli nolietojas...

Tikai vienai trešdaļai uzņēmēju rūp gaisa kvalitāte darba telpās...

Lai pilnībā segtu izmaksas par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa...

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) rīcībā nodoto ēku apdrošināšana gadā izmaksās...

Pēc Lieldienām paredzēts sākt ceļa seguma rekonstrukcijas būvdarbus Vidzemes šosejā (A2)...