Rīgas Stradiņa universitāte atver otro filiāli ārvalstīs 

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno slimnīca Azienda Sanitaria di Bolzano ceturtdien, 20. septembrī parakstīja sadarbības līgumu par RSU filiāles izveidi, kas darbosies kā RSU studiju klīniskā bāze.

Zane Atlāce - Bistere, 20.9.2018
1/2

Publicitātes foto

Šī ir jau otrā augstskolas izveidotā studiju klīniskā bāze ārvalstīs. Pirmā šāda filiāle tika izveidota pirms nepilniem diviem gadiem Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus, Vācijā.

Vienošanās paredz, ka jau šī akadēmiskā gada vasarā RSU 5. kursa studenti dosies trīs mēnešu praksē uz Bolcāno slimnīcu. Bolcāno slimnīcā ir 800 pacientu gultas, turklāt noslēgtais līgums paredz RSU studentu piesaisti vēl septiņām Dienvidtiroles slimnīcām.

RSU studenti varēs apgūt ķirurģiju, iekšķīgās slimības, studenta paša izvēlēto specializāciju, kā arī voluntēt. Sekmīgas prakses rezultātā jaunieši iegūs kredītpunktus. Plašais slimnīcā apgūstamo prasmju, iemaņu un kompetenču klāsts tiks saskaņots ar RSU studiju procesu. Tas ļaus īstenot RSU studiju programmu augsto kvalitāti.

«Rīgas Stradiņa universitāte ir moderna un sadarbībai atvērta Eiropas augstskola, tāpēc sadarbības stiprināšana ar ārvalstu klīnikām ir loģisks solis RSU attīstībā,» saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons, uzsverot, ka «RSU un Bolcāno slimnīcas sadarbība pāršķir jaunu lapaspusi medicīnas izglītībā RSU. Ieguvēji būs mūsu studenti – RSU galvenā vērtība. Bolcāno slimnīcā viņi iegūs plašāku pieredzi, kā arī starptautiskā vidē apgūs jaunas prasmes un iemaņas.»

Pēdējo gadu laikā strauji augusi Itālijas jauniešu interese par studijām RSU. Viņu vidū lielākā daļa nāk tieši no Bolcāno, kur RSU vārds ir labi pazīstams. Balstoties uz pozitīvajām studentu atsauksmēs par praksi Vācijas klīnikā, RSU un Bolcāno reģiona vadītāji nolēma stiprināt savu sadarbību un dot iespēju studentiem iziet praksi slimnīcā Itālijā. Tuvāko gadu laikā RSU plāno atvērt filiāles arī citviet pasaulē, piemēram, Skandināvijā, Izraēlā, arī citviet Vācijā. Šo gadu laikā prakses iespējas ārvalstu klīnikās izgājuši jau vairāki desmiti RSU vietējo un ārvalstu studentu.

Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 20 gadus ir iespējams apgūt modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 9130 studenti, tostarp 2210 ārvalstu studenti no 47 valstīm. Lielākā daļa RSU ārvalstu studentu ir no Vācijas, Skandināvijas, Nīderlandes, Indijas, Itālijas u.c.