Transports un loģistika

Autoražotāju tirgus daļa Eiropas Savienībā

Jānis Šķupelis, 30.01.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Īstens automašīnu iegādes bums vērojams Lietuvā.

2017. gadā Eiropā jaunu pasažieru auto reģistrācija salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājusies par 3,4%. Kopumā pagājušajā gadā Eiropā reģistrēti 15,6 miljoni jaunu auto, kas ir visvairāk 10 gadu laikā.

No pašiem lielākajiem reģiona tirgiem visstraujāk šādu auto reģistrācija pieauga Itālijā un Spānijā – attiecīgi par 7,9% un 7,7%, liecina Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (ACEA) dati. Savukārt Francijā jaunu spēkratu reģistrācija iepriekšējo 12 mēnešu laikā palielinājusies par 4,7% un Vācijā – par 2,7%. Ne visur gan šajā ziņā bilde bija optimistiska – Apvienotajā Karalistē jaunu auto reģistrācija pagājušajā gada izrādījās sarukusi par 5,7%. Tas lielā mērā tiek skaidrots ar to, ka patērētāji šajā valstī jūt neskaidrību ar tā saucamā Brexit procesa iznākumu.

Savukārt Baltijai šajā ziņā klājies visai atšķirīgi. Īstens automašīnu iegādes bums bija vērojams Lietuvā, kur jaunu dzelzs rumaku reģistrācija 2017. gadā ir pieaugusi par 27,3%. Tāpat arī Igaunijas sniegums šajā ziņā ir visai pieklājīgs – 11,6% apmērā. Savukārt Latvijā jaunu auto reģistrācija augusi visai lēzeni – pagājušajā gadā par 2%, liecina ACEA pētījums.