Jaunākais izdevums

2017. gada aprīļa beigās Latvijā plānota jaunā izklaides parka Avārijas brigāde atklāšana. Par ideju, tās īstenošanu un finansējuma piesaisti intervijā biznesa portālam db.lv stāsta pārstāvis Mārtiņš Brezauckis.

Jaunais izklaides parks būs paredzēts ģimenēm ar bērniem līdz 14 gadu vecumam. Parka teritorija aptver vairāk nekā 24 ha un tas atradīsies Lielvārdes novadā, autoceļa Tīnūži - Koknese malā, pretī nobrauktuvei uz Lēdmani. Parks piedāvās Avārijas brigādes pilsētiņu, dinozauru taku, ūdens spēļu laukumu, leļļu taku. Tāpat parkā būs virvju trase, mazā autoskola bērniem, karuseļi un piepūšamās atrakcijas.

- Kad radās ideja par šāda atrakciju parka projektu? Cik ilgs ir bijis process no idejas līdz tās īstenošanai?

Ideja par to, ka Latvijā vajag savu tematisko atpūtas parku radās jau 2014.gadā, kopā ar bērniem apmeklējot dažādus atpūtas un izklaides objektus ģimenēm. Bet skaidrāka vīzija par to, ko tieši un kādā veidā attīstīt, izkristalizējās tikai 2015. gada vidū. Tad arī pieņēmu lēmumu pilnā mērā veltīt savu darbu šim projektam. Viens no uzstādījumiem sev bija radīt tādu parku, kurā būtu patīkami pavadīt brīvo laiku un atgriezties tur atkārtoti. Parka pirmo posmu atklāsim 2017. gada pavasarī.

- Kā cerat ieinteresēt mūsdienu bērnus par Avārijas Brigādi?

To, ka bērniem tas jau ir interesanti, pierāda mūsu apmeklējumi Lielvārdes novada svētkos, Ogres pilsētas un Rīgas pilsētas svētkos. Bērni ar prieku fotografējās pie mūsu atvestajiem Avārijas brigādes tēliem, arī pieaugušo interese bija ne mazāk liela.

Avārijas brigāde ir parka nosaukums un tematika daļai no parka noformējuma – visvairāk tieši Avārijas brigādes pilsētiņai. Eiropā šobrīd ir populāri šāda veida izklaides objekti, kur papildus izklaidei bērni var uzzināt vairāk par tematiskajiem varoņiem, to stāstu, iejusties to lomā un turpat noformētā vidē rotaļāties. Arī mums paredzēts Avārijas brigādes pilsētiņā radīt šo rotaļu vidi, kā arī tālākos gados, pēc mazās estrādes izbūves, uzvest interesantu priekšnesumu ar Avārijas brigādes tematiku.

Un, protams, no parka ekspozīcijām Avārijas brigāde ir Latvijā atpazīstamākā daļa. Tam laika gaitā piebiedrosies daudzi citi vairāk vai mazāk atpazīstami tēli. Jau sākumā apmeklētājiem būs pieejamas vairākas citas tematiskās daļas – dinozauru parks, leļļu taka un 2017. gada vidū - arī ūdens spēļu laukums.

- Cik lielas investīcijas tiks ieguldītas parka izveidē? Vai tie ir pašu līdzekļi, vai tiek ņemts aizņēmums? Cik ilgā laikā investīcijas plānojat atpelnīt?

Šobrīd kopējās izmaksas tiek lēstas ap 3,5 miljoniem eiro, ko paredzēts ieguldīt pakāpeniski 4 līdz 5 gadu laikā, piesaistot aizdevumus un investorus. Sākotnējais ieguldījums ir krietni mazāks, zem viena miljona, ko veido paša līdzekļi un sākotnējā investora tipogrāfijas ADVERTS aizdevums. Atpelnīt investīcijas plānots 6 līdz 7 gadu laikā.

Patlaban tieši investoru un aizdevumu meklēšana ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo līdz šim visas sarunas ar bankām beigušās nesekmīgi – tās nav gatavas iesaistīties šādu projektu finansēšanā, pat pie nozīmīga sava ieguldījuma. Taču investoru meklējumi un komunikācija ar bankām joprojām turpinās, esmu optimistiski noskaņots, ka īstajā brīdī tiks atrasts īstais partneris.

- Vai Latvijas tuvumā esošie dinozauru parki nerada konkurenci?

No citiem dinozauru parkiem plānojam atšķirties ar noformējumu. Protams, mums būtiska atšķirība no citiem parkiem ir iepriekš pieminētais, ka Avārijas Brigādes parkā būs apkopotas vairākas atšķirīgas tematiskās daļas – dinozauru parks, Avārijas brigādes pilsētiņa, ūdens spēļu laukums, leļļu taka un dažādas mazās atrakcijas. Būtisks ieguvums Latvijas iedzīvotājiem ir parka atrašanās vieta - tā tuvums.

- Cik liela ir parka izveides komanda? Kas tajā darbojas?

Par komandu ir uzskatāmi visi galvenie partneri, kas saskaņoti darbojas pie projekta izstrādes un idejas slīpēšanas. Te var minēt arhitekta G.Vīksnas biroju, speciālistus vides iekārtošanas jomā - uzņēmumu Jaunbērzi AF, ūdens atrakciju speciālistus – uzņēmumu Teklat, Avārijas Brigādes pilsētiņas veidotājus – Dizainstudija A, Leļļu meistari Vladlenu – leļļu takai, kā arī mūsu finanšu konsultantus – AG Capital.

- Cik lielas biļešu cenas plānojat? Saskaņā ar aprēķiniem, cik cilvēku vienā sezonā apmeklēs parku?

Pirmajā sezonā parka ieejas biļetes cena apmeklētājiem, sākot no 2 gadu vecuma, paredzēta 10 eiro apmērā. Būs arī dažādas atlaides vairākām apmeklētāju grupām. Būs iespēja par pieejamu cenu iegādāties sezonālo biļeti, kas ļaus apmeklēt parku neierobežotas reizes sezonas laikā.

Jāsaprot, ka, papildinot parku ar jaunām un jaunām izklaides iespējām, cena nedaudz pieaugs, jo ieguldītās investīcijas ir jāspēj atgūt un jāspēj katru gadu piedāvāt apmeklētājiem arvien vairāk izklaides. Plānots četru gadu laikā sasniegt 100 000 apmeklētāju skaitu sezonā (maijs līdz septembris).

- Kam pieder zemesgabals, uz kura taps parks? Kādēļ izvēlēta tieši šī vieta?

Zemesgabals pieder man pašam. Šobrīd kopējā atvēlētā platība parkam un arī stāvvietām ir ap 25ha.

Vieta speciāli tika izvēlēta ārpus pilsētām, stundas brauciena attālumā no Rīgas, bet ērti pieejama tūristiem no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Apsverot parka novietojumu, tika ņemts vērā arī Latvijā jau pieejamo izklaides vietu pārklājums, kas izvēlētajā apkārtnē ir salīdzinoši zemāks kā citur Latvijā. Zināma loma lēmuma pieņemšanā bija arī tas, ka vēlējos parku veidot tuvu vietai, kur dzīvoju – Lielvārdei. Arī zemes iegādes cena bija optimāla, vērtējot attālumu no Rīgas pret cenu par ha. Konkrētajā vietā ir izbūvētas ērtas nobrauktuves no ceļa Tīnūži-Koknese, kas ļauj ietaupīt uz infrastruktūras pielāgošanu.

- Pēc tirgus izpētes - kas ir jūsu lielākie konkurenti?

Ja skatāmies uz Baltijas valstu tirgu kopumā, tad ar līdzīgāko piedāvājumu noteikti ir Lotes parks Igaunijā un Dinozauru parks Lietuvā. Latvijā tiešu konkurentu ar līdzīgu izklaides atrakciju klāstu īsti nav. Ir atsevišķas atrakcijas, kas var pārklāties kā, piemēram, ūdens spēļu laukums ar akvaparku, mazā virvju trasīte ar citām virvju trasēm, atrakcijas ar LIDO. Savukārt, ja vērtējam to tādā griezumā kā konkurence par brīvā laika pavadīšanu ģimenēm ar bērniem, tad lielākie konkurenti noteikti ir Tērvetes dabas parks, Ventspils piedzīvojumu parks, Līvu akvaparks un vēl vairākas atpūtas vietas ar nozīmīgu apmeklējumu.

Mūsu piedāvājums atšķiras no lielākās daļas Latvijas tirgū pieejamā ar to, ka mēs piedāvāsim par vienreizēju samaksu pavadīt visu dienu parkā neierobežojot, cik reizes tiek izmantota kāda atrakcija. Apmeklētāji vienmēr varēs rēķināties ar neierobežotu pilnas dienas izklaidi par iepriekš zināmu cenu, kas ļaus prognozējami saplānot budžetu, neliedzot bērniem izmantot patīkamākās atrakcijas vēl un vēl.

- Kur iegādāsieties, ražosiet parka aprīkojumu, tai skaitā dinozaurus? Vai parka tapšanā iesaistīti arī Latvijas uzņēmumi?

Pārsvarā visām preču piegādēm un pakalpojumiem tiek meklēti Latvijas uzņēmumi. Būtiskākajiem šā brīža darbiem jau tie ir atrasti. Šajā ziņā esmu patriots un uzskatu, ka Latvijā varam paši radīt visu nepieciešamo, tam ir talants, zināšanas un arī tehniskās iespējas. Vienīgais, kas tika pasūtīts no Ķīnas, ir kustīgie animatronics dinozauri, jo Ķīnas ražotāji ir ļoti spēcīgi šajā jomā un Latvijā neatradu nevienu, kam būtu pieredze to ražošanā.

Esam arī atvērti sadarbībai ar jauniem partneriem dažādās jomās, it īpaši tiem, kas ir gatavi atbalstīt parku finansiāli vai ar saviem pakalpojumiem un precēm.

- Šis būs sezonāls bizness - vai tas neradīs problēmas?

Lielākā daļa šādu parku Eiropā ir sezonāli, ar atsevišķām papildus apmeklējuma nedēļām dažādu svētku laikā. Pie pareizi saplānotas darbības tas problēmas nerada. Mūsu darbības plāns tika veidots, ņemot vērā nozares statistiku un starptautiskās izklaides parku asociācijas IAAPA izstādē/semināros iegūtās zināšanas.

- Kādi ir lielākie šķēršļi, izaicinājumi, pārsteigumi, īstenojot ideju?

Lielākais izaicinājums noteikti bija to visu uzsākt, iepazīt no nulles pavisam citu sfēru. Bet tai pašā laikā tas arī ir viens no elementiem, kas saglabā interesi katru dienu. Vienmēr esmu uzskatījis, ka darbam, ko dari, ir ļoti jāpatīk un jābūt interesantam, tad uz to koncentrējies par 100 procentiem un reizēm pat vairāk. Šā brīža izaicinājums ir atrast papildus finansējumu, kā arī atbalstītājus, sponsorus, jo vēlme jau sākumā uzbūvēt visu iecerēto pirmajai sezonai ir liela.

Pārsteigums, godīgi sakot, bija šobrīd aptaujāto lielāko banku nevēlēšanās piedalīties projektā, neskatoties uz lielo līdzfinansējumu un labu, pamatotu biznesa plānu. Protams, pagaidām ir komunicēts tikai ar daļu no tām, un vēl ceru, ka kāda atsauksies. Projekts tāpat tiek realizēts, bet nevaram to uzreiz atklāt vēlamajā apjomā jau pirmajā gadā.

Par lielāko šķērsli var uzskatīt laika ietilpību dažādiem saskaņojumiem un lēmumiem. Ja Lielvārdes novada ietvaros viss notiek tik ātri, cik iespējams, tad dokumentu skaņojumi un noteikumu saņemšanas, kas notiek tuvāk Rīgai, prasa ievērojamu laiku, pat vairākus mēnešus. Lai gan atbilstoši normatīvajiem aktiem tas viss varētu notikt krietni vien ātrāk.

Jau šobrīd pēc svētku apmeklējumiem cilvēki regulāri zvana un interesējas par parka apmeklējumu, lai gan tas tiks atvērts tikai 2017. gada pavasarī. Tas pierāda, ka arī Latvijai vajag šādu vietu pēc iespējas ātrāk!

- Vai joprojām turpini darboties arī boot.lv?

Runājot par Boot.lv, šobrīd izvērtēju pārdošanas iespējas, jo - kopš esmu prom no tirdzniecības sfēras - vairs nav laika un vajadzības ar to nodarboties.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Kopumā 2018. gada sezonas investīcijas ir plānotas robežās no EUR 500 000 - EUR 900 000

Pirmo sezonu izklaides parks «Avārijas brigāde» (ABpark) noslēdzis ar vairāk nekā 86 000 apmeklētāju, ko parka idejas autors Mārtiņš Brezauckis vērtē kā ļoti labu rezultātu. Viņš biznesa portālam db.lv atklāj, ka nākamajā sezonā nedaudz sadārdzināsies parka ieejas biļetes.

Mārtiņš Brezauckis atbild uz biznesa portāla db.lv jautājumiem:

Kā Tu vērtē aizvadīto, pirmo sezonu? Kad tā noslēdzās?

Īsā atbilde ir – labi!

Protams, šī bija tāda kā mācību sezona visiem - gan pašam, gan kolēģiem, darbiniekiem, apmeklētājiem. Pozitīvā ir daudz vairāk nekā negatīvā, jo nepārtraukti sekojām atsauksmēm, novērsām nepilnības, uzlabojām visu, kas ir uzlabojams. Esam paši ieviesuši dažādas jaunas pieejas organizatoriskiem procesiem, lai apmeklētāju pieredze būtu maksimāli pozitīva. To noteikti vislabāk spēja novērtēt tie, kas parku apmeklēja atkārtoti, un tādu nebija mazums, katru reizi tas bija arvien jaunā kvalitātē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Karjera

Izklaides parks Avārijas Brigāde meklē 44 darbiniekus; zināms piedāvātais atalgojums

Lelde Petrāne, 05.04.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunais izklaides parks Avārijas Brigāde veido komandu un 2017. gada sezonai izsludinājis 44 jaunas vakances.

Tas meklē: pavārus, pavāra palīgus, apsargus/uzraugus, biļešu kasierus/kontrolierus, atrakciju uzraugus, suvenīru un našķu veikaliņu pārdevējus, kasierus/bufetniekus, apkopējus.

Kā vēsta sludinājums, izklaides parks piedāvā «konkurētspējīgu atalgojumu, aktīvu darbu veselīgā vidē un nodrošina ar iespēju nokļūt darba vietā».

Parka vadītājs Mārtiņš Brezauckis biznesa portālam db.lv stāstīja, ka darbinieku atalgojums plānots no 350 līdz 600 eiro pēc visu nodokļu nomaksas.

Izklaides parks no darbiniekiem vēlas «augstu atbildības sajūtu pret savu darba pienākumu izpildi, spēju strādāt patstāvīgi un komandā, labas komunikācijas prasmes (arī angļu un krievu valodās), laipnu un atsaucīgu attieksmi pret parka apmeklētājiem – gan lielajiem, gan mazajiem». Iepriekšēja pieredze nozarē tikšot uzskatīta par priekšrocību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Papildināta galerija: Izklaides parks Avārijas Brigāde ver durvis apmeklētājiem

Lelde Petrāne, 29.05.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmajās divās dienās izklaides parku Avārijas Brigāde apmeklējuši aptuveni 3000 skolēni ar skolotājiem.

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Tā kā pieprasījums esot liels arī no individuālo apmeklētāju puses, šīs nedēļas svētdienā - 28. maijā - parks būs atvērts arī ģimenēm ar bērniem. No 1. jūnija parks tiks atvērts ikvienam interesentam.

Kopējā teritorija parkam ar autostāvvietām ir nepilni 25 ha un tas atrodas Lielvārdes novadā, autoceļa P80 Tīnūži-Koknese malā, nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas.

Parka vadītājs biznesa portālam db.lv iepriekš atklāja, ka izklaides objekta izveidē piecu gadu laikā plānots ieguldīt 3,5 miljonus eiro, bet pirmā gada laikā ieguldījumu apjoms varētu sasniegt nepilnu miljonu eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Durvis vērs jaunais izklaides parks Avārijas Brigāde; zināma ieejas cena

Lelde Petrāne, 15.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunais tematiskais izklaides parks Avārijas Brigāde laika posmā no 22. līdz 31. maijam būs atvērts tikai iepriekš reģistrētām grupām.

Izklaides parks Avārijas Brigāde atrodas Lielvārdes novadā, autoceļa P80 Tīnūži-Koknese malā pie nobrauktuves uz Madlienu, nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas.

Kā skaidro parka vadītājs Mārtiņš Brezauckis, par iespēju piedāvāt skolēniem pirmajiem apmeklēt parku izlemts pēc daudzo pieprasījumu saņemšanas tieši no skolām. «Plānojot parka atvēršanas laiku, ņēmām vērā, ka maijs ir nozīmīgs mēnesis tieši skolu ekskursijām.»

Jāatgādina - parka vadītājs biznesa portālam db.lv iepriekš atklāja, ka izklaides objekta izveidē plānots ieguldīt 3,5 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tā kā Lēdmanes izklaides parks Avārijas brigāde (ABPark) apmeklētājus uzņem tikai gada siltajā laikā, pieņemts lēmums atvērt arī iekštelpu izklaides centru. Saskaņā ar plāniem tas piesaistīs trīs tūkstošus apmeklētāju mēnesī, biznesa portālam db.lv pastāstīja īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Testa režīmā tirdzniecības centra Spice Home otrajā stāvā tas durvis ver 10. novembrī.

«Sākumā startēsim 450 kvadrātmetru platībā, kas nav daudz salīdzinājumā ar Avārijas Brigādes 20 hektāru platību, un bija ļoti jāpiedomā pie tā, lai radītu gana daudzveidīgu piedāvājumu dažādām vecuma grupām,» stāsta M. Brezauckis. Iekštelpu izklaides centra izveidē investēti 150 tūkstoši eiro. «Faktiski tas ir finanšu atlikums no šā gada darbības, kas šogad vairs netiek ieguldīts Avārijas Brigādes parkā Lēdmanē, bet jaunajā izklaides centrā,» informē īpašnieks.

Viņš stāsta, ka par iekštelpu izklaides centru domāts kopš pagājušā gada un tika meklēta atbilstoša vieta. Tas ļaus uzņēmumam aktīvi strādāt visu sezonu un arī darbiniekiem būs pastāvīgs nevis sezonāls darbs. Domājot par iekštelpu izklaides centru, bijis skaidrs, ka tam jāatrodas Rīgā tieši sasniedzamības dēļ.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Leļļu mākslinieces Vladlenas darbnīcā tapuši pirmie tēli tematiskā izklaides parka Avārijas Brigāde leļļu takas ekspozīcijai, vēsta reģionālais medijs Daugavas balss.

Šobrīd tapusi jau ceturtā daļa no parkam paredzētajiem tēliem.

Vladlena Latvijā pazīstama ar leļļu galeriju Leļļu karaļvalsts Preiļos.

ABpark leļļu taku veidos 20 atsevišķi ekspozīcijas elementi. Katrā no tiem būs ainas no pazīstamu latviešu rakstnieku darbiem – Aspazijas, Anna Brigaderes, Raiņa, Kārļa Skalbes, Andreja Pumpura u.c., kas tapuši līdz 2000. gadam.

2017. gada pavasarī Lēdmanes teritorijā tiks atklāts jauns atpūtas un izklaides parks Avārijas Brigāde jeb AB Park ģimenēm ar bērniem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties izklaides parka Avārijas Brigāde tapšanas gaitā.

Parks atrodas Lielvārdes novadā, autoceļa P80 Tīnūži-Koknese malā, nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas.

Plānots, ka tematiskais izklaides parks Avārijas Brigāde apmeklētājiem būs atvērts no 2017. gada jūnija. No 22. līdz 31. maijam parks atvērts iepriekš reģistrētām skolēnu grupām.

Kā skaidro parka vadītājs Mārtiņš Brezauckis, par iespēju piedāvāt skolēniem pirmajiem apmeklēt parku izlemts pēc daudzo pieprasījumu saņemšanas tieši no skolām. «Plānojot parka atvēršanas laiku, ņēmām vērā, ka maijs ir nozīmīgs mēnesis tieši skolu ekskursijām.»

«Tiem, kas joprojām uzdod jautājumu – vai parks tiešām būs atvērts jau maija mēneša beigās, varam droši atbildēt – jā, parks būs gatavs laikā un sākot no 22 maija uzņems pirmās skolēnu grupas. Interese par apmeklējumiem ir liela un mēs kopā ar visiem iesaistītajiem partneriem ļoti atbildīgi izturamies pret mums izteikto uzticību,» stāsta parka idejas autors Mārtiņš Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Lēdmanes izklaides parkā Avārijas brigāde ieguldīti jau 2,2 miljoni

Biznesa Plāns, 20.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lēdmanes izklaides parkā Avārijas brigāde (AB Park) jau ieguldīti aptuveni 2,2 miljoni eiro, žurnālam Biznesa Plāns atklāj tā īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

AB Park atrašanās vieta Lēdmanē sevi esot viennozīmīgi attaisnojusi – blakus atrodas šoseja, parks ir stundas brauciena attālumā no Rīgas un atrodas pašā valsts viducī. Vieta tikusi izraudzīta mērķtiecīgi, vērtējot citu valstu pieredzi par to, kā tiek novietoti parki. «Nevaru iedomāties ērtāku parka atrašanās vietu,» norāda M. Brezauckis. Viņš pats nāk no Lielvārdes. Parka lepnums ir lielie ozoli, kas ir liecība par vecajām lauku mājām, kas agrāk atradušās vietā, kur tagad gada siltajā sezonā neapklust bērnu spiedzieni un smiekli.

Domāju, ka šie viesi nav nejauši. Lielākoties tie ir tūristi, kas paliek Rīgas vai Jūrmalas viesnīcās.

Tāpat kā vieta, arī nosaukums tika īpaši piemeklēts un esot sevi attaisnojis, uzskata AB Park «tētis». «Pirmajā gadā daudzi bija izbrīnīti, kāpēc viss parks nav noformēts Avārijas brigādes stilā. Reāli domājot, 20 vienveidīgi hektāri būtu apnicīgi. Tas būtu tāpat, kā izlikt dinozaurus pa visu teritoriju. Lai neriskētu ar apnikšanu, mans mērķis ir parku veidot pa mazām daļiņām, lai saglabātu apmeklētāju sajūsmu un interesi par katru nākamo objektu. Sākumā bija grūti ar nosaukumu, bet Avārijas brigāde faktiski bija vienīgā ideja. Arī mūsdienu bērni zina šos tēlus, ar ko mēs testējām cilvēku reakciju, vēl pirms sākām parka būvniecību,» atceras M. Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

ABpark joprojām nopietna investora vai aizdevēja meklējumos

Lelde Petrāne, 15.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Šogad pavasarī iestājos Ogres biznesa inkubatorā un esmu ļoti apmierināts ar sadarbību,» biznesa portālam db.lv stāsta izklaides parka «Avārijas brigāde» (ABpark) idejas autors Mārtiņš Brezauckis. Viņš atzīst, ka ar finansējuma piesaisti parkam pagaidām neveicas tik raiti, kā gribētos.

Maija sākumā izklaides parks «Avārijas brigāde» uzsācis savu otro sezonu.

Kā liecina Lursoft informācija, SIA Latvian amusement agency, kas dibināta 2015. gadā un ir parka īpašniece, 2017. gadā strādājusi ar 975 134 eiro apgrozījumu un 117 531 eiro peļņu.

M. Brezauckis stāsta, ka, lai piesaistītu parkam uzmanību, cenšas izmantot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras piedāvātās atbalsta iespējas, konkrētāk - atbalstu starptautisko izstāžu apmeklējumam. «Šā gada sākumā ar savu stendu apmeklējām tūrisma izstādes Lietuvā un Igaunijā, un biju gandarīts par lielo interesi, ko parks izpelnījās no kaimiņvalstu tūristiem,» sacīja M. Brezauckis. «Otrs ļoti noderīgs atbalsta mehānisms attīstībai dažādās uzņēmuma izaugsmes fāzēs ir biznesa inkubatori, kuru līdz šim netiku izmantojis. Šogad pavasarī iestājos Ogres biznesa inkubatorā un esmu ļoti apmierināts ar sadarbību. Tā ietvaros ir iespēja gūt daļēju atbalstu dažādu darbībā nepieciešamo pakalpojumu iegādei, apmeklēt noderīgas apmācības, dalīties pieredzē un gūt jaunus kontaktus,» viņš stāsta.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gada pavasarī Lēdmanes teritorijā tiks atklāts jauns atpūtas un izklaides parks Avārijas Brigāde jeb AB Park ģimenēm ar bērniem, vēsta reģionālais medijs Daugavas balss.

Parks būs domāts bērniem vecumā no 3 līdz 14 gadiem. Parkā būs dinozauri, Avārijas brigādes varoņi un citas atrakcijas.

Šoruden plānots uzbūvēt pirmo parka daļu, bet lielā atklāšana paredzēta 2017. gada pavasarī.

«Tas varētu būt kaut kas pa vidu starp Lotes parku Igaunijā un dinozauru parku Lietuvā,» stāstījis idejas autors un projekta vadītājs Mārtiņš Brezauckis.

Parks atradīsies Tīnūžu-Kokneses ceļa malā, kur ir aplis nobraukšanai uz Lēdmani. Pašlaik parka veidotāji gaida atzinumu no vides pārvaldes, tad Lielvārdes novada būvvaldei tiks iesniegts būvprojekts un uzsākta parka uzstādīšana. «Vajadzētu būt, ka oktobrī ceļa malā sāk parādīties pirmie dinozauri,» informējis Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Jaunā izklaides vietā Vecrīgā iegulda 150 tūkstošus eiro

Lelde Petrāne, 30.06.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vecrīgā, telpās, kur iepriekš atradies naktsklubs, atvērta jauna izklaides vieta ģimenēm - galerija "Fantasy", kas izveidota sadarbībā ar leļļu mākslinieci Vladlenu.

Kopumā galerijā ir vairāk nekā 60 dažādu izmēru lelles, kas iekārtotas ekspozīcijās, aptverot trīs dažādu tematiku kolekcijas: latviešu stāsti un pasakas, pasaules mīti un leģendas, spoku stāsti.

Kopumā "Fantasy" izveidē - telpu pielāgošanā un iekārtošanā, kā arī ekspozīcijās ieguldīti aptuveni 150 000 eiro.

"Fantasy" īpašniecei "Latvian amusement agency" pieder vēl divas izklaides vietas Latvijā - izklaides parks "Avārijas brigāde" un izklaides centrs "ABpark Spice Home".

""Fantasy" ideja dažādos iespējamajos izpildījumos virmoja jau sen. Izpētot dažādus daļēji līdzīgus projektus citās valstīs, iegūstot vērtīgas idejas un mēģinot atrast savu nišu, tapa esošais galerijas modelis, kas ir vizuāli ļoti atšķirīgs no pārējā piedāvājuma, ko šobrīd iespējams aplūkot citos tūrisma objektos. Var droši teikt, ka no projekta idejas pirmsākumiem apritējuši jau aptuveni divi gadi. Tāpat kā citos projektos, bija svarīgi šo vietu izveidot tā, lai to var apmeklēt visa ģimene un lai tas reizē būtu krāšņi, interesanti, izzinoši un arī liela daļa redzēto tēlu būtu atpazīstama dažādām paaudzēm," stāsta "Latvian amusement agency" īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Latvijas ABpark īpašnieks no Lietuvas dinozauriem nebaidās

Laura Mazbērziņa, 13.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nesen Lietuvā atvērts jauns dinozauru tematikai veltīts izklaides parks «DinoDragon», kurš atrodas vien aptuveni 100 kilometrus no Rīgas un 115 kilometrus no Latvijā esošā izklaides parka «Avārijas brigāde» («ABpark»). «ABpark» īpašnieks Mārtiņš Brezauckis biznesa portālam db.lv atzīst, ka pagaidām ir samērā grūti novērtēt konkurenta ietekmi, jo tikko sākta tikai otrā darbības sezona.

Tomēr, ņemot vērā to, ka abu izklaides parku darbības modeļi esot atšķirīgi, viņš cer, ka būtisku ietekmi nejutīs.

Lietuvas «DinoDragon» sevi piesaka kā lielāko šāda veida parku Baltijas valstīs, jo tajā apvienotas trīs dažādas izklaides: Dinozauru-pūķu un milzīgo vaboļu parks, ZOO parks un Tarzāna taka. Visa parka teritorija ir 16 hektāri. Dinozauru-pūķu un milzīgo vaboļu parkā - līdzīgi kā Latvijas «ABpark» - tiek piedāvātas dažāda izmēra rūcošas dinozauru kopijas. Latvijas «ABpark» gan vēl piedāvā arī «Avārijas brigādes» pilsētiņu, karuseļus, leļļu izstādi un citas aktīvās atpūtas atrakcijas.

M. Brezauckis uzsver to, ka «ABpark» piedāvā vienu parka ieejas biļeti un netiek prasītas nekādas papildu piemaksas par atrakcijām , kā tas ir «DinoDragon». «ABpark» lielākoties apmeklējot Latvijas iedzīvotāji, taču šogad izteikti pieaudzis apmeklētāju skaits no Igaunijas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Reģionālā investīciju banka (RIB) ir piešķīrusi 300 000 eiro lielu kredītu SIA Latvian amusement agency investīcijām izklaides parka Avārijas brigāde (ABpark) paplašināšanā.

Finansējums izmantots jaunu un jaudīgāku atrakciju iegādei, iesākot jaunu posmu tā attīstībā, lai kļūtu par vienu no vadošajiem ārtelpu atpūtas centriem Ziemeļvalstīs.

"Ar katru gadu kļūstam atpazīstamāki – mūsu nākotnes idejām un plāniem notic arvien vairāk potenciālo sadarbības partneru. Reģionālā investīciju banka ir mūsu pirmais sadarbības partneris no banku vidus un bankas iesaistīšanās noteikti paātrinās ABpark attīstītību, tostarp izklaides parka apmeklētājiem jau šogad ir iespēja izbaudīt šīs sadarbības pirmos augļus jaunu atrakciju formā. Jau esam iegādājušies Svārsta atrakciju un ERGO ūdenspasaules atrakcijas. Esam paplašinājuši kopējo izklaides parka teritoriju no aptuveni 19 hektāriem līdz 28 hektāriem un jaunās parka daļas apgūšana ilgs aptuveni trīs gadus. Nākotnē plānojam piedāvāt arī izmitināšanas un SPA pakalpojumus," komentē ABpark līdzīpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēji izteikuši vēlmi Daugavpilī veidot piedzīvojumu parku Tarzāns, informē Daugavpils dome.

Par piemērotāko vietu izvēlējās Stropus. Šis mikrorajons strauji attīstās, tāpēc esot pievilcīgs arī uzņēmējiem, lai attīstītu tūrisma biznesu.

Pašvaldība iznomājusi zemi piedzīvojumu parka izveidei pie Stropu ezera. Šobrīd norit darbi.

Paredzētas vairākas šķēršļu joslas ar dažādas grūtības pakāpēm - trepes, laipas, virves, citi šķēršļi dažādos līmeņos. Saskaņā ar plāniem parks varētu piesaistīt cilvēkus ne tikai no reģiona, bet arī kaimiņvalstīm. To pierāda pieredze. Piemēram, parku Siguldā iecienījuši igauņi. Uzņēmēji sola, ka piedzīvojumu parkā Tarzāns būs interesanti visu vecumu cilvēkiem. Tādi parki ir arī Liepājā un Jūrmalā, Latgalē tas būs pirmais.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Avārijas brigādes parka izveidotājs apsver iespēju izsludināt publisku investīciju piesaisti

Lelde Petrāne, 25.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nesagaidījis banku atsaucību, lai pabeigtu un pilnveidotu izklaides parku «Avārijas brigāde» (ABpark), tā idejas autors Mārtiņš Brezauckis apsver iespēju izsludināt publisku investīciju piesaisti, tādejādi dodot iespēju jebkuram ar brīvu kapitālu to ieguldīt parka projektā.

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Mārtiņam ir pilna galva ideju, kā izvērst savu darbību atpūtas biznesā. Par jau paveikto viņš jūtas gandarīts, kritiku pieņem zināšanai un uzskata, ka ar «Avārijas Brigādi» trāpījis kā naglai uz galvas.

Fragments no intervijas, kas šodien publicēta laikrakstā Dienas Bizness:

Ir skaidrs, ka pelnāt, pārdodot ieejas biļetes. Kas vēl ienes naudu?

Bez ieejas biļetēm tā vēl ir ēdināšana un suvenīru, rotaļlietu tirdzniecība.

Cik ilgā laikā plānota investīciju atpelnīšanās?

Viss ir atkarīgs no tā, cik apjomīgas investīcijas tiek ieguldītas. Pakārtoti tam aug parka spēja piesaistīt ārzemju tūristus. Pēc šā brīža plāna tie ir seši līdz septiņi gadi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Pēc Db.lv raksta ABpark finansējumu ūdens spēļu laukumam iegūst dažu minūšu laikā

Lelde Petrāne, 10.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Kādu laiku pēc publikācijas db.lv, kurā stāstīju par investoru meklējumiem, ar mani sazinājās uzņēmuma Capitalia vadītājs un apvaicājās, vai finansējums joprojām ir aktuāls. Tajā brīdī tas tiešām bija aktuāli, jo vēlējos ātrāk pabeigt vairākas atrakcijas, lai tās pēc iespējas ātrāk būtu pieejamas apmeklētājiem. Ņemot vērā, ka parks ir sezonāls, tam ir ļoti kritiska nozīme attīstībā, jo rudenī vairs nevienu ar jaunām atrakcijām nepārsteigsi. Līdz šim nebiju strādājis ar kompānijām, kas izmanto pūļa un privātā finansējuma piesaisti, bet process izrādījās ātrs, viegli izprotams un efektīvs,» biznesa portālam db.lv stāsta izklaides parka «Avārijas brigāde» (ABpark) īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

«Kopumā no sākuma līdz galam viss aizņēma aptuveni divas nedēļas, bet nepieciešamais finansējums 153 tūkstošu eiro apmērā platformā capitalia.com tika savākts pāris minūšu laikā. Tas pierādā, ka ABpark jau ir ieguvis atpazīstamību un individuāli cilvēki ir gatavi investēt savus līdzekļus, lai palīdzētu attīstīties augošam projektam. Diemžēl klasiskajā finanšu sektorā tāda atsaucība un ieinteresētība nav vērojama. Pat savā sadarbības bankā, kas redz visus operatīvos datus un finanses, nav iespējams saņemt kredītlīniju, lai gan segums ir milzīgs,» savā pieredzē dalās uzņēmējs.

Piesaistot finanšu līdzekļus sadarbībā ar Capitalia, ABpark galvenais mērķis bija pabeigt ūdens spēļu laukuma būvniecību un paplašināt ēdināšanas tīklu parka teritorijā. «Tas tagad ir veiksmīgi izdarīts,» teic M. Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia izsniedzis finansējumu 878 uzņēmumus Baltijas valstīs vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

No tiem puse ir Latvijā bāzētie mazie un vidējie uzņēmumi, savukārt 40% no investīcijām saņēmuši Lietuvas un 10% Igaunijas uzņēmumi. Kopumā, salīdzinot ar 2017.gadu, pērn uzņēmumiem izsniegto aizdevumu un ieguldījumu apjoms audzis teju trīs reizes, kas apliecina arvien pieaugošo uzņēmumu gatavību piesaistīt finansējumu arī ārpus bankas.

«Aizvadītajā gadā esam īstenojuši virkni aktivitāšu, lai veicinātu finansējuma pieejamību mazā un vidējā biznesa attīstībai Baltijas valstīts. Tā pērn esam automatizējuši un vienkāršojuši pieteikuma izvērtēšanas procesu, ļaujot uzņēmumiem saņemt biznesa attīstībai nepieciešamos līdzekļus vēl ērtāk. Tāpat papildus aizdevumiem paši aktīvi lūkojamies dažādu uzņēmumu virzienā, kuriem būtu saistošs riska kapitāls. Tā, piemēram, nesen veicām ieguldījumu pašmāju uzņēmumā Giraffe360, kā arī iepriekš tādās kompānijās kā Indexo, Visidarbi un Loanstream. Šogad mūsu mērķis ir turpināt iesākto un kāpināt izsniegto finansējumu apmēru mazajiem un vidējiem uzņēmumiem vismaz uz pusi,» norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia šogad izsniedzis aizdevumu jau 162 uzņēmumiem Baltijas valstīs 12 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

Tas ir par 45% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Uzņēmumi visbiežāk izmanto Capitalia finansējumu apjomīgu pasūtījumu izpildīšanai, investīcijām uzņēmumu attīstībā, kā arī naudas plūsmas uzlabošanai, ņemot vērā biznesa sezonalitāti.

Vidējā izsniegtā aizdevuma summa šogad ir 45 000 tūkstoši eiro ar vidējo atmaksas termiņu līdz 11 mēnešiem. Savukārt lielākais aizdevums 610 000 eiro apmērā šogad piešķirts nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumam Latvijā. Visbiežāk uzņēmumi izmanto Capitalia sniegtos finansēšanas pakalpojumus papildu jau esošiem bankas ilgtermiņa aizdevumiem.

Capitalia klientu vidū šogad bijuši tādi uzņēmumi kā, piemēram, Avārijas Brigādes atrakciju parks, kas finansējumu piesaistīja uz 3 mēnešiem, lai pirms sezonas iegādātos papildu atrakcijas; Pharm&Med, kas ir pazīstamā LYL zīmola vitamīnu un uzturu bagātinātāju ražotājs un izplatītājs un kas ar Capitalia finansējuma palīdzību iegādājās izejvielas, lai palielinātu jauno produktu ražošanas un eksporta apjomus; vīna ražotājs Abavas Dārzi, ražošanas iekārtu izgatavotāji Peruza un daudzi citi.

Komentāri

Pievienot komentāru