Pēc Db.lv raksta ABpark finansējumu ūdens spēļu laukumam iegūst dažu minūšu laikā 

«Kādu laiku pēc publikācijas db.lv, kurā stāstīju par investoru meklējumiem, ar mani sazinājās uzņēmuma Capitalia vadītājs un apvaicājās, vai finansējums joprojām ir aktuāls. Tajā brīdī tas tiešām bija aktuāli, jo vēlējos ātrāk pabeigt vairākas atrakcijas, lai tās pēc iespējas ātrāk būtu pieejamas apmeklētājiem. Ņemot vērā, ka parks ir sezonāls, tam ir ļoti kritiska nozīme attīstībā, jo rudenī vairs nevienu ar jaunām atrakcijām nepārsteigsi. Līdz šim nebiju strādājis ar kompānijām, kas izmanto pūļa un privātā finansējuma piesaisti, bet process izrādījās ātrs, viegli izprotams un efektīvs,» biznesa portālam db.lv stāsta izklaides parka «Avārijas brigāde» (ABpark) īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Lelde Petrāne, 2018. gada 10. jūlijs plkst. 9:14

«Kopumā no sākuma līdz galam viss aizņēma aptuveni divas nedēļas, bet nepieciešamais finansējums 153 tūkstošu eiro apmērā platformā capitalia.com tika savākts pāris minūšu laikā. Tas pierādā, ka ABpark jau ir ieguvis atpazīstamību un individuāli cilvēki ir gatavi investēt savus līdzekļus, lai palīdzētu attīstīties augošam projektam. Diemžēl klasiskajā finanšu sektorā tāda atsaucība un ieinteresētība nav vērojama. Pat savā sadarbības bankā, kas redz visus operatīvos datus un finanses, nav iespējams saņemt kredītlīniju, lai gan segums ir milzīgs,» savā pieredzē dalās uzņēmējs.

Piesaistot finanšu līdzekļus sadarbībā ar Capitalia, ABpark galvenais mērķis bija pabeigt ūdens spēļu laukuma būvniecību un paplašināt ēdināšanas tīklu parka teritorijā. «Tas tagad ir veiksmīgi izdarīts,» teic M. Brezauckis.

Viņš norāda, ka ūdens spēļu laukums ir projekts, pie kura strādāts jau vairāk nekā divus gadus, un tas ir viens no ABpark idejas stūrakmeņiem. Jau 2015. gadā, uzsākot darbu pie parka vīzijas, tajā bija iekļauts ūdens spēļu laukums.

«2016. gadā mēs startējām publisko un privāto partnerattiecību biedrības «Zied zeme» projektu konkursā uz LEADER atbalstu 70 tūkstošu eiro apmērā ūdens spēļu laukuma izveidei. No tās biedru puses mēs guvām uzticēšanos un atbalstu. Jāsaprot, ka tajā brīdī vēl bija tikai parka vīzija izstrādes stadijā, nebija vēl pilna projekta. Līdz ar to projekta atbalstīšana bija ļoti motivējoša tālākam darbam. Sekoja izvērtēšana Lauku atbalsta dienestā (LAD), kas arī noticēja mūsu iesniegtajam attīstības plānam. Taču šo finansējumu iespējams saņemt tikai pēc projekta īstenošanas, kad LAD apsekos uzbūvēto laukumu,» stāsta M. Brezauckis.

Sākotnēji bija paredzēts, ka ūdens laukums tiks uzbūvēts jau 2017. gadā. «Diemžēl ievilkās projekta izstrāde, arī cenu aptaujas, jo projekts ir ļoti specifisks, ar dažādām niansēm, kura kvalitatīvā realizācijā ir nepieciešamas konkrētas zināšanas. Otrs kavējošs faktors bija finanšu pieejamība, kas šogad tika atrisināts. Kopumā būvniecība noritēja veiksmīgi, kopā ar uzņēmumiem Perfekt Būve un Teklat ir paveikts labs darbs un laukums veiksmīgi nodots ekspluatācijā.»

Biznesa attīstībai M. Brezauckis līdz šim izmantojis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu dalībai starptautiskajās izstādēs, kura ietvaros šogad piedalījās Igaunijas un Lietuvas izstādēs. «Manuprāt, tas tiešām ir ļoti labs atbalsta instruments tiem, kuriem ir, ko parādīt. Tā vietā, lai atrastos mazā, baltā stendā un noslīktu lielajā piedāvājumā, ar šo atbalsta mehānismu mēs varējām noīrēt lielāku vietu, aizvest eksponātus no parka, uzrīkot aktivitātes un tādejādi reklamēt sevi un Latvijas tūrisma piedāvājumu,» skaidro izklaides parka vadītājs.

Kā ļoti vērtīgu instrumentu biznesa attīstībai viņš min arī biznesa inkubatorus: «ABpark ir Ogres biznesa inkubatora dalībnieks, un esam pieteikušies grantu atbalstiem. Tas nodrošina daļēju atbalstu uzņēmumam svarīgu pakalpojumu iepirkšanai. Mūsu gadījumā izmantojam grantus atbalstam parka otrās kārtas ainavu projektēšanai, kā arī interneta mājaslapai, satura mārketingam, sociālo tīklu apkalpošanai.»

«Ļoti iespējams, ka nākamgad pavasarī atkal izmantosim Capitalia pakalpojumus, lai iegādātos kādas lielākas atrakcijas, bet tas vēl ir plānošanas stadijā un arī zināmā mērā atkarīgs no šā gada rezultātiem, kā arī no tā, vai tomēr neuzradīsies kāda banka, kam mūsu biznesa kreditēšana sāks šķist pievilcīga. Vislielāko uzmanību veltu stratēģiska investora meklējumiem, kas iegulda nozīmīgā parka daļā. Manuprāt, tas ir pareizais ceļš, lai uzbūvētu tiešām lielu un spēcīgu parku, kas piesaistītu daudz ārzemju tūristu. Lai to paveiktu, nepieciešamais finansējums ir aptuveni 2 500 000 eiro,» atzīst M. Brezauckis.

Viņš stāsta, ka iepriekš minētās iekštelpu parka idejas virzībai vasaras sezonā ir ļoti maz laika, tas atstāts rudenim: «Iespējams, ka šī ideja tiks izstrādāta līdz galam un nodota realizācijai kādam citam interesentam. Par to ir notikušas sākotnējās sarunas. Plašāk gan pagaidām neko minēt nevarēšu.»

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 11. maijs plkst. 11:52

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Baltijas valstīs Capitalia savā pūļa finansējuma platformā...

2018. gada 02. maijs plkst. 9:41

2017. gads Capitalia grupai bija operatīvās struktūras uzlabošanas gads, pērnā gada pārskatā...

2018. gada 08. janvāris plkst. 14:35

Kopumā 2018. gada sezonas investīcijas ir plānotas robežās no EUR 500 000 - EUR 900 000

2017. gada 24. oktobris plkst. 16:16

2017. gada pirmajos deviņos mēnešos Capitalia apgrozījums sasniedzis 887 tūkstošus eiro, kas ir...

2017. gada 02. maijs plkst. 9:42

2016. gadā nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Capitalia grupa darbību...

Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2018. gada 06. jūlijs plkst. 7:40

Priekšvēlēšanu laikā nevajadzētu pieņemt sasteigtus lēmumus nebanku aizdevēju ierobežošanai,...

2018. gada 04. jūlijs plkst. 17:06

4finance Latvia klientu īpatsvars, kas līdz 30 kavējuma dienām kredītu atmaksā, ir 90%, bet...

2018. gada 04. jūlijs plkst. 16:11

Capitalia ir pieņēmusi lēmumi veikt jaunu obligāciju laidienu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq...

2018. gada 04. jūlijs plkst. 14:42

4finance Latvia grupas uzņēmumi pērn kopumā izsnieguši 400 tūkstošus kredītu, informēja uzņēmuma...

2018. gada 28. jūnijs plkst. 16:44

Reģistrēta SIA ExpressCredit meitas sabiedrības Cash Advance Bulgaria EOOD daļu īpašnieku maiņa,...

2018. gada 28. jūnijs plkst. 16:10

Ministru prezidenta Māra Kučinska rīkojums par finanšu nozares darba grupas izveidi, kurā tiek iesaistītas...

2018. gada 25. jūnijs plkst. 18:28

Mogo Finance un ar to saistītie grupas uzņēmumi, kas specializējas lietotu transportlīdzekļu...

2018. gada 15. jūnijs plkst. 9:07

Nebanku kreditētājs «4finance» pagājušajā gadā Latvijā izsniedzis kredītus 56,96 miljonu eiro...

2018. gada 07. jūnijs plkst. 11:04

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Siguldas un Ķekavas novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem...

2018. gada 31. maijs plkst. 14:44

Iestrēgusi Kopfinansējumu pakalpojumu likumprojekta tālāka virzība, un tirgus dalībnieki uzsver,...