Pēc Db.lv raksta ABpark finansējumu ūdens spēļu laukumam iegūst dažu minūšu laikā 

«Kādu laiku pēc publikācijas db.lv, kurā stāstīju par investoru meklējumiem, ar mani sazinājās uzņēmuma Capitalia vadītājs un apvaicājās, vai finansējums joprojām ir aktuāls. Tajā brīdī tas tiešām bija aktuāli, jo vēlējos ātrāk pabeigt vairākas atrakcijas, lai tās pēc iespējas ātrāk būtu pieejamas apmeklētājiem. Ņemot vērā, ka parks ir sezonāls, tam ir ļoti kritiska nozīme attīstībā, jo rudenī vairs nevienu ar jaunām atrakcijām nepārsteigsi. Līdz šim nebiju strādājis ar kompānijām, kas izmanto pūļa un privātā finansējuma piesaisti, bet process izrādījās ātrs, viegli izprotams un efektīvs,» biznesa portālam db.lv stāsta izklaides parka «Avārijas brigāde» (ABpark) īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Lelde Petrāne, 10.7.2018
1/4

Foto: no personīgā arhīva

«Kopumā no sākuma līdz galam viss aizņēma aptuveni divas nedēļas, bet nepieciešamais finansējums 153 tūkstošu eiro apmērā platformā capitalia.com tika savākts pāris minūšu laikā. Tas pierādā, ka ABpark jau ir ieguvis atpazīstamību un individuāli cilvēki ir gatavi investēt savus līdzekļus, lai palīdzētu attīstīties augošam projektam. Diemžēl klasiskajā finanšu sektorā tāda atsaucība un ieinteresētība nav vērojama. Pat savā sadarbības bankā, kas redz visus operatīvos datus un finanses, nav iespējams saņemt kredītlīniju, lai gan segums ir milzīgs,» savā pieredzē dalās uzņēmējs.

Piesaistot finanšu līdzekļus sadarbībā ar Capitalia, ABpark galvenais mērķis bija pabeigt ūdens spēļu laukuma būvniecību un paplašināt ēdināšanas tīklu parka teritorijā. «Tas tagad ir veiksmīgi izdarīts,» teic M. Brezauckis.

Viņš norāda, ka ūdens spēļu laukums ir projekts, pie kura strādāts jau vairāk nekā divus gadus, un tas ir viens no ABpark idejas stūrakmeņiem. Jau 2015. gadā, uzsākot darbu pie parka vīzijas, tajā bija iekļauts ūdens spēļu laukums.

«2016. gadā mēs startējām publisko un privāto partnerattiecību biedrības «Zied zeme» projektu konkursā uz LEADER atbalstu 70 tūkstošu eiro apmērā ūdens spēļu laukuma izveidei. No tās biedru puses mēs guvām uzticēšanos un atbalstu. Jāsaprot, ka tajā brīdī vēl bija tikai parka vīzija izstrādes stadijā, nebija vēl pilna projekta. Līdz ar to projekta atbalstīšana bija ļoti motivējoša tālākam darbam. Sekoja izvērtēšana Lauku atbalsta dienestā (LAD), kas arī noticēja mūsu iesniegtajam attīstības plānam. Taču šo finansējumu iespējams saņemt tikai pēc projekta īstenošanas, kad LAD apsekos uzbūvēto laukumu,» stāsta M. Brezauckis.

Sākotnēji bija paredzēts, ka ūdens laukums tiks uzbūvēts jau 2017. gadā. «Diemžēl ievilkās projekta izstrāde, arī cenu aptaujas, jo projekts ir ļoti specifisks, ar dažādām niansēm, kura kvalitatīvā realizācijā ir nepieciešamas konkrētas zināšanas. Otrs kavējošs faktors bija finanšu pieejamība, kas šogad tika atrisināts. Kopumā būvniecība noritēja veiksmīgi, kopā ar uzņēmumiem Perfekt Būve un Teklat ir paveikts labs darbs un laukums veiksmīgi nodots ekspluatācijā.»

Biznesa attīstībai M. Brezauckis līdz šim izmantojis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu dalībai starptautiskajās izstādēs, kura ietvaros šogad piedalījās Igaunijas un Lietuvas izstādēs. «Manuprāt, tas tiešām ir ļoti labs atbalsta instruments tiem, kuriem ir, ko parādīt. Tā vietā, lai atrastos mazā, baltā stendā un noslīktu lielajā piedāvājumā, ar šo atbalsta mehānismu mēs varējām noīrēt lielāku vietu, aizvest eksponātus no parka, uzrīkot aktivitātes un tādejādi reklamēt sevi un Latvijas tūrisma piedāvājumu,» skaidro izklaides parka vadītājs.

Kā ļoti vērtīgu instrumentu biznesa attīstībai viņš min arī biznesa inkubatorus: «ABpark ir Ogres biznesa inkubatora dalībnieks, un esam pieteikušies grantu atbalstiem. Tas nodrošina daļēju atbalstu uzņēmumam svarīgu pakalpojumu iepirkšanai. Mūsu gadījumā izmantojam grantus atbalstam parka otrās kārtas ainavu projektēšanai, kā arī interneta mājaslapai, satura mārketingam, sociālo tīklu apkalpošanai.»

«Ļoti iespējams, ka nākamgad pavasarī atkal izmantosim Capitalia pakalpojumus, lai iegādātos kādas lielākas atrakcijas, bet tas vēl ir plānošanas stadijā un arī zināmā mērā atkarīgs no šā gada rezultātiem, kā arī no tā, vai tomēr neuzradīsies kāda banka, kam mūsu biznesa kreditēšana sāks šķist pievilcīga. Vislielāko uzmanību veltu stratēģiska investora meklējumiem, kas iegulda nozīmīgā parka daļā. Manuprāt, tas ir pareizais ceļš, lai uzbūvētu tiešām lielu un spēcīgu parku, kas piesaistītu daudz ārzemju tūristu. Lai to paveiktu, nepieciešamais finansējums ir aptuveni 2 500 000 eiro,» atzīst M. Brezauckis.

Viņš stāsta, ka iepriekš minētās iekštelpu parka idejas virzībai vasaras sezonā ir ļoti maz laika, tas atstāts rudenim: «Iespējams, ka šī ideja tiks izstrādāta līdz galam un nodota realizācijai kādam citam interesentam. Par to ir notikušas sākotnējās sarunas. Plašāk gan pagaidām neko minēt nevarēšu.»

Tevi varētu interesēt

Nesen Lietuvā atvērts jauns dinozauru tematikai veltīts izklaides parks «DinoDragon», kurš atrodas...

AS «Capitalia» pusgada laikā kopš pūļa finansējuma platformas izstrādes ir piesaistījusi finansējumu...

«Šogad pavasarī iestājos Ogres biznesa inkubatorā un esmu ļoti apmierināts ar sadarbību,»...

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Baltijas valstīs Capitalia savā pūļa finansējuma platformā...

2017. gads Capitalia grupai bija operatīvās struktūras uzlabošanas gads, pērnā gada pārskatā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Priekšvēlēšanu laikā nevajadzētu pieņemt sasteigtus lēmumus nebanku aizdevēju ierobežošanai,...

4finance Latvia klientu īpatsvars, kas līdz 30 kavējuma dienām kredītu atmaksā, ir 90%, bet...

Capitalia ir pieņēmusi lēmumi veikt jaunu obligāciju laidienu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq...

4finance Latvia grupas uzņēmumi pērn kopumā izsnieguši 400 tūkstošus kredītu, informēja uzņēmuma...

Reģistrēta SIA ExpressCredit meitas sabiedrības Cash Advance Bulgaria EOOD daļu īpašnieku maiņa,...

Ministru prezidenta Māra Kučinska rīkojums par finanšu nozares darba grupas izveidi, kurā tiek iesaistītas...

Mogo Finance un ar to saistītie grupas uzņēmumi, kas specializējas lietotu transportlīdzekļu...

Nebanku kreditētājs «4finance» pagājušajā gadā Latvijā izsniedzis kredītus 56,96 miljonu eiro...

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Siguldas un Ķekavas novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem...

Iestrēgusi Kopfinansējumu pakalpojumu likumprojekta tālāka virzība, un tirgus dalībnieki uzsver,...