Ražošana

Baldere-Sildedze un Saveļjeva: Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulce būtu jāsasauc nekavējoties, nevis tīši jāvilcina

Db.lv, 01.10.2018

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AS «Olainfarm» valdei, ņemot vērā faktu, ka «Olainfarm» padome nav lemttiesīga un situāciju publiskajā telpā ap uzņēmumu, bija jārīkojas nekavējoties un jāsasauc ārkārtas akcionāru sapulce uzreiz, nevis jānovilcina sapulces norises diena līdz likumā noteiktajam maksimālajam termiņam, pēc nepilniem diviem mēnešiem, uzskata kompānijas bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze un Maligina meita Nika Saveļjeva.

«»Olainfarm« valdes un padomes darbības liecina par vēlmi radīt šķietamību par tiesisku rīcību. Mums ir pamats uzskatīt, ka »Olainfarm« kontroli ir pārņēmusi organizēta noziedzīga grupa, un mūs satrauc, ka pa šo laiku uzņēmumu var turpināt izsaimniekot, apzināti nodarot būtiskus zaudējumus visiem akcionāriem un apdraudot uzņēmuma nākotni. Atbilstoši likumam par to personīgi ir atbildīgi esošie uzņēmuma padomes un valdes locekļi,» pauž Nika Saveļjevaun Signe Baldere-Sildedze.

«Irina Maligina labi zina, ka 4. septembrī »Olainfarm« ārkārtas akcionāru sapulcē, rīkojoties ar viltu, pretēji abu pārējo mantinieku gribai un interesēm, nomainīja padomi, ar savu rīcību atklāti demonstrējot, ka viņai nav svarīga citu mantinieku griba. Organizētā grupa šobrīd cenšas radīt ilūziju, ka uzņēmumā viss ir kārtībā. Reiderisma idejas autori M. Krieķis un P. Rebenoks, izmantojot Irinas Maliginas personiskās īpašības, nodrošināja sev vietu padomē un attiecīgi - iejaukšanās iespējas valdes darbā,» teikts paziņojumā.

«Šobrīd abām pārējām mantiniecēm tiek liegts īstenot viņu tiesības būt likumīgām dalībniecēm SIA Olmafarm (AS »Olainfarm« akcionārs; vienīgā valdes locekle šobrīd ir Irina Maligina). Irina Maligina nepilda savus pienākumus, un neveic nepieciešamās darbības, lai jaunākās māsas Annu Emīliju Maliginu un Niku Saveļjevu ierakstītu kā dalībnieces. Tas saistīts ar Irinas izmisīgiem centieniem noturēt savu varu šajā uzņēmumā, kas ir »Olainfarm« akcionārs ar ļoti būtisku balsu skaitu,» norāda Nika Saveļjevaun Signe Baldere-Sildedze.

«AS »Olainfarm« padomes priekšsēdētāja Pāvela Rebenoka izteikumi publiskajā telpā par ārkārtas akcionāru sapulces sasaukšanu »(..) Mēs ar valdi to pārrunājām un tādas iniciatīvas nebūs«, ļauj izdarīt secinājumus, ka »Olainfarm« valde šobrīd rīkojas padomes vadīta un faktiski ir bezspēcīga. Šādi izteikumi un reālā rīcība neliecina par labu korporatīvo pārvaldību uzņēmumā un liek uzdot jautājumus par esošās valdes spēju pieņemt objektīvus un neatkarīgus lēmumus, īpaši, ņemot vērā faktu, ka padome nav lemttiesīga, un līdz ar to uzņēmuma pārvalde nav pilnīga. AS »Olainfarm« padomes priekšsēdētāja P. Rebenoka izteikumi publiskajā telpā skaidri demonstrē, ka esošā »Olainfarm« padome nevēlas uzklausīt akcionāru viedokli un izsakās par jautājumiem, kas ir tikai un vienīgi īpašnieku kompetencē, rupji pārkāpjot korporatīvo ētiku,» teikts paziņojumā.

S. Balderei-Sildedzei, vairākus mēnešus strādājot padomē, esot bijusi iespēja pārliecināties, kas patiesībā notiek uzņēmumā, tāpēc arī viņas rīcība bija tāda, kāda bija, t.sk., nestrādāt kopā ar šādiem padomes locekļiem. «Olainfarm» kā nekad ir nepieciešama profesionāla pārvaldība.

«Šajā brīdī vēlamies vērsties arī pie mazākuma akcionāriem – ļoti svarīgi, ka viņi ierastos uz plānoto akcionāru sapulci 22. novembrī, jo viņu viedoklis, kam pieder 31% »Olainfarm« akciju, ir ļoti būtisks,» norāda Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze.

LASI VĒL: Novembrī, pēc Maligina meitu pieprasījuma, notiks Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulce