Investors

Baltic Horizon Fund obligācijas iekļauj Nasdaq Baltijas tirgū

Db.lv, 30.08.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Baltic Horizon Fund obligācijas šodien, 2018. gada 30. augustā tika iekļautas biržas Nasdaq Tallinn Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā, informē birža.

Kopējā emitēto obligāciju vērtība sasniedz 30 miljonus EUR. Vienas obligācijas nominālā vērtība ir 1000 EUR. Obligācijas ir ar piecu gadu termiņu, kurām noteikti fiksēti procentu ienākumi 4,25 % apmērā ar kupona izmaksu reizi ceturksnī.

«Baltic Horizon Fund ieguldījumu apliecības Nasdaq Tallinn biržā iekļāva pirms diviem gadiem – 2016. gada jūlijā. Kopš tā laika fonds ir piesaistījis kapitālu gan ieguldījumu apliecību piedāvājuma, gan obligāciju veidā. Esmu gandarīts, ka Baltic Horizon Fund komandai obligāciju iekļaušana vietējā biržā ir bijis loģisks nākamais solis, kas dod gan plašāku atpazīstamību uzņēmumam, gan likviditāti investoriem,» pauda Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots.

Obligāciju emisija tikai veikta 2018. gada pavasarī privātā piedāvājumā, piedaloties Baltijas institucionālajiem investoriem: pensiju fondiem, aktīvu pārvaldītājiem, apdrošināšanas sabiedrībām un bankām. Baltic Horizon Fund no obligācijām iegūtos līdzekļus izmantos aizdevumu refinansēšanai un vispārējiem uzņēmējdarbības nolūkiem, tostarp ieguldījumu veikšanai.

«Pēc obligāciju emisijas fondam ir diversificētāka kapitāla struktūra un labāka piekļuve dažādiem kapitāla avotiem: pašu kapitālam, bankas aizdevumiem un obligācijām. Obligāciju emisijas rezultātā iegūtie līdzekļi tiks izmantoti, lai refinansētu daļu no esošajiem bankas aizdevumiem,» paziņoja Baltic Horizon Fund fonda pārvaldnieks Tarmo Karotam. «Papildus 30 miljoniem EUR, kas tika iegūti no šī obligāciju piedāvājuma, kopumā no investoriem piesaistīti 77 miljoni EUR kopš sākotnējās iekļaušanas sarakstā 2016. gadā. Šo divu gadu laikā fonda aktīvu bruto vērtība pieaugusi no 90 miljoniem EUR līdz 250 miljoniem EUR.»

Par Baltic Horizon FundBaltic Horizon Fund ir Igaunijā reģistrēts publisks slēgta tipa ieguldījumu fonds. Northern Horizon Capital AS ir ieguldījumu fonda pārvaldes sabiedrība. Baltic Horizon Fund pamatdarbība vērsta uz tiešu ieguldījumu veikšanu nekustamajos komercīpašumos Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, jo īpaši minēto valstu galvaspilsētās – Tallinā, Rīgā un Viļņā.