Baltijas autošosejas čempionāta organizatori ieguvuši tiesības organizēt starptautiskas sacensības 

Pēc sarunām ar kompāniju «WSC», kas vada pasaules salonautomašīnu čempionātu TCR automašīnām un Latvijas uzņēmumu SIA «Venta Event» (Ziemeļeiropas izturības čempionāta (NEZ6H) un Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) organizatori) noslēguši oficiālu trīs gadu līgumu.

Žanete Hāka, 28.8.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Tas no 2019. gada sezonas ļauj rīkot oficiālu NEZ un Baltijas čempionātu TCR automašīnu ieskaitē.

TCR pēdējo gadu laikā ir kļuvušas par vienām no veiksmīgākajām autosporta sacīkstēm. Izveidotas 2015. gadā kā «TCR International» un «TCR Āzija» sērijas, kas pilnībā pārveidoja «Touring Car» konkurenci visā pasaulē. TCR pamatā ir hečbeka vai salona standarta modeļi, ko darbina divu litru turbokompresona dzinēji. Maksimālā dzinēja jauda ir ierobežota līdz 350 ZS, lai konkurence trasē būtu pēc iespējas līdzīgāka.

Kopš dibināšanas SIA WSC – TCR zīmola un tehnisko noteikumu īpašnieks – ir izsnieguši licences vairāk nekā 30 čempionātiem un sērijām visā pasaulē, tostarp FIA WTCR – World Touring Car kausam. TCR ir pārstāvēti 13 automašīnu ražotāji; līdz šim ir uzbūvētas vairāk kā 800 TCR automašīnas gan sprinta, gan izturības sacīkstēm visā pasaulē. Maksa par jaunu automašīnu ir noteikta 135 000 eiro apmērā, kas kopā ar nelielām ekspluatācijas izmaksām padara TCR par diezgan ekonomisku klasi.