Boeing un Embraer ved iespējamas darbības apvienošanas sarunas

2017. gada 22. decembris plkst. 11:52
Autors: LET/-AFP
Dalies ar šo rakstu

ASV aviobūves uzņēmums «Boeing» un Brazīlijas «Embraer» ceturtdien paziņoja, ka ved sarunas par iespējamu darbības apvienošanu, taču vienlaikus brīdināja, ka nav garantiju par darījuma noslēgšanu.

Tāpat Brazīlijas valdība jau izrādījusi pretestību iespējamam darījumam, kam būs nepieciešams saņemt tās apstiprinājumu.

Apvienošanās starp abiem uzņēmumiem tiktu balstīta uz jau esošu aliansi saistībā ar militārās lidmašīnas «KC-39» ražošanu un ļautu krietni lielākajam «Boeing» papildināt «Embraer» piedāvājumu ar reģionālajiem šaura korpusa lidaparātiem.

Pirmo reizi par «Boeing» un «Embraer» sarunām ceturtdien vēstīja laikraksts «Wall Street Journal», kas norādīja, ka abas puses pārrunājušas iespējamu darījumu, taču sarunas pagaidām ir apturētas, tām gaidot Brazīlijas valdības viedokli šajā jautājumā.

Ziņas par iespējamu darījumu starp «Boeing» un «Embraer» izskan divas mēnešus pēc tam, kad Eiropas aviobūves uzņēmums «Airbus» noslēdza vienošanos par vairākuma akciju daļu iegūšanu Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražošanas kompānijas «Bombardier» «CSeries» lidaparātu programmā, ņemot vērā «Bombardier» tarifu nedienas ASV.

Dalies ar šo rakstu