Britu mārciņas vērtība krītas, biržu indeksi sarūk 

Britu mārciņas vērtība pirmdien kritās pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu panākt breksita vienošanos.

LETA--AFP, 15.10.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Kritās arī akciju cenas Eiropas un ASV fondu biržās, investoriem izvērtējot ASV-Ķīnas daļējo tirdzniecības vienošanos, kas piektdien bija veicinājusi kāpumu akciju tirgos.

Investoru noskaņojums mainījās nedēļas nogalē, analītiķiem fokusējoties uz faktu, ka ar šo vienošanos nav atcelti jau pastāvošie muitas tarifi tirdzniecībā starp abām valstīm. Ja sarunas atkal nonāks strupceļā, tad šogad var tikt ieviesti jauni tarifi.

«»Akciju cenas nekritīs tik daudz, jo ir uzlabojusies tirdzniecības situācija starp Ķīnu un Savienotajām Valstīm,» sacīja «Meeschaert Financial Services» analītiķis Gregorijs Volohins.

«Tomēr pastāv griesti tam, cik augstu tirgus kāps, jo vēl ir jaunu tarifu iespējamība.»

Britu mārciņas vērtība kritās, mazinoties optimismam par iespēju panākt breksita vienošanos ES samitā, kas notiks ceturtdien un piektdien.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par 0,5% līdz 7213,45 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,2% līdz 12 486,56 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,4% līdz 5643,08 punktiem.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» pirmdien kritās par 0,1% līdz 26 787,36 punktiem, indekss «Standard & Poor»s 500» saruka par 0,1% līdz 2966,15 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,1% līdz 8048,65 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 2,0% līdz 53,59 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,9% līdz 59,35 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien kritās no 1,1042 līdz 1,1024 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2668 līdz 1,2555 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 108,29 līdz 108,39 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kāpa no 87,17 līdz 87,79 pensiem par eiro.

No šīs sadaļas

Pasaules iedzīvotāju skaitam nemitīgi augot, pieeja dažiem resursiem vēlamajā apjomā var kļūt...

Marihuānas uzņēmumu akciju vilciens jau kādu laiciņu kā norāvis stopkrānu....

Pasaules fondu biržās akciju cenas ceturtdien pārsvarā pieauga cerībā uz progresu ASV-Ķīnas...

Naftas cena jau kādu brīdi atrodas aptuveni turpat, kur tā bija pirms...

ASV un Eiropas fondu biržās akciju cenas trešdien pieauga, ko veicināja optimisms...

ASV un Eiropas fondu biržās akciju cenas otrdien kritās, mazinoties cerībām uz...

Palielinoties bažām par pasaules ekonomikas izaugsmi, bieži vien cena sāk samazināties rūpniecībā...

Eiro cenas kāpums uz vājas ekonomikas fona nepārliecina; daži pat atkal sāk...

ASV akciju cenas ceturtdien pieauga pēc cerībām, ka ASV ekonomikas vājums pamudinās...

Vērtspapīru tirdzniecības komisijas spiedīsies klāt nullei....