Būve

Brīvdabas muzejs ar skatu uz Rimi

Dienas Bizness, 17.12.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Teju 200 vietējo iedzīvotāju parakstījuši protesta vēstuli, aicinot atbildīgās iestādes pārtraukt projektu, kas paredz veikala Rimi izbūvi pie Brīvdabas muzeja Rīgā. Iedzīvotāji neiebilst pret konkrētās adreses apbūvi kā tādu, tomēr izceļ, ka, «ņemot vērā šo īpašo vietu, jautājums, kāda tipa būvi šajā vietā atļaut celt un kādā izpildījumā, būtu vērtējams ar lielu atbildību,» ceturtdien raksta laikraksts Diena.

Iedzīvotāji norāda, ka atbalstītu, piemēram, kafejnīcas vai restorāna atvēršanu, turklāt viņi pat neiebilstu, ja tiktu būvēts veikals, tikai ar nosacījumu, ja tam būtu saistība ar latviešu kultūras mantojumu un daiļradi. «Kultūra nesākas līdz ar Brīvdabas muzeja ieejas vārtiem, to, protams, veido arī muzejam pieguļošā teritorija un apkārtnē valdošā noskaņa. Brīvdabas muzeja atrašanās vieta vēsturiski nav izvēlēta nejauši. Tā ir vieta pie dabas ar skaistu ainavu – Juglas ezeru un priežu mežu,» rakstīts vēstulē.

Kopš 2008. gada zemes gabals atrodas Plesko Real Estate īpašumā. Saskaņā ar Rīgas pašvaldības teritorijas attīstības plānu vieta ir paredzēta komercapbūvei. Pirms tam šeit ir atradies restorāns. Pāris gadu pēc slēgšanas ēka bijusi tik nolaista, ka to nācies nojaukt. Vēlāk arhitektu birojs Depo sāka veidot dažādas skices, ņemot vērā veikala atrašanās vietu. To nolemts celt, iekļaujot dažādus etniskus elementus. Rīgas pilsētas būvvaldē projekts ir akceptēts 2013. gada vasarā. Patlaban ir radusies aizķeršanās saistībā ar koku izciršanu, tāpēc būvatļauja vēl nav izsniegta.

Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bite izceļ, ka projektā paredzēta apkārtējās vides sakopšana un apzaļumošana. Kopumā plānots iestādīt vairāk nekā 300 kokaugu. «Veidojot savus jauno veikalu projektus, vienmēr respektējam vides un kultūrvēsturisko fonu, kā arī iedzīvotājiem nepieciešamās infrastruktūras izveidi, piemēram, bērnu rotaļlaukuma izveidi,» viņa norāda. Arī ēkas vizuālais tēls būs pārdomāts. «Tas asociatīvā veidā atspoguļos Brīvdabas muzeja un ezera tuvumu, ēkas eksterjerā izmantojot zedeņu žogu, ezera niedru un zivs zvīņu motīvus. Ar dekoratīvi kontrastainu koka apšuvumu akcentēts ieejas apjoms, bet kopumā ēka veido plastisku siluetu. Ēkas apdarē būs izmantoti kvalitatīvi materiāli, piemēram, dekoratīvs koka brusu apšuvums.» I. Bite Dienai atklāj, ka tuvāko gadu laikā būvniecība nav paredzēta. Patlaban tā ir kā nākotnes iecere, kas lielā mērā ir atkarīga no kopējā pilsētas attīstības plāna.

Plašāk lasiet rakstā Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ar skatu uz lielveikalu Rimi ceturtdienas, 17.decembra laikrakstā Diena (4.,5.lpp)!

Komentāri

Pievienot komentāru