Bumbiermuižas saimnieki plāno atvērt veikalu 

"Kurš ierīko veikalu ārpus civilizācijas robežām - gandrīz nekurienē? Citā laika joslā! Kārtējais izaicinājums," pauž Bumbiermuižas saimnieki Ilze un Kristaps Čabļi, kuri plāno atvērt veikalu klusā nostūrī, netālu no Ērgļiem.

Monta Glumane, 09.1.2020
1/3

Bumbiermuižas saimnieki Ilze un Kristaps Čabļi.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Doma par savu ražotni un veikalu viņiem radusies jau sen, bet līdz īstenošanai likās tāls ceļš ejams, jo daudz jāpaveic, lai ko tādu iesāktu. Savus produktus viņi ražo jau ilgus gadus. Tie ir visdažādākie - sākot ar dēlīšiem, lādītēm, krēsliem, galdiem un dažnedažādām dizaina lietām no koka un metāla, un beidzot ar filcētiem cimdiem, šūtiem flīsa apģērbiem, kūpināti vītinātām desām, mājas vīnu utt. Tie vienmēr ir bijuši abu radošie hobija līmeņa darbi, ko labprāt kāds arī ir gribējis nopirkt.

Pirms vairāk nekā pusgada Ilze un Kristaps uzsāka ražot augu hidrolātus - sākotnēji savām vajadzībām un tad jau tirgus izpētei. Viņuprāt, sabiedrība vēl nav pietiekami labi informēta par hidrolātu plašajām lietošanas iespējām, to dziedniecisko ietekmi uz cilvēka ķermeni gan fiziskā, gan psihoemocionālā līmenī. Tāpēc pie hidrolātu testēšanas, smaržošanas ir jāvelta īpaša uzmanība stāstam, kas vispār ir hidrolāts.

"Ņemot vērā, ka saražotie produkti jau ir, vajag vietu, kur tos eksponēt, lai klienti jaukā vidē tos varētu apskatīt, degustēt un nopirkt.

Esam uzsākuši remontdarbus senā guļbūves ēkā, kura atrodas netālu no Bumbiermuižas muzikālās sveču gaismas mājas. Šobrīd tiek remontētas divas telpas - virtuve, lai tā būtu atbilstoša PVD prasībām, jo tajā plānojam ražot arī pārtikas produktus (šobrīd neizpaudīsim, lai paliek pārsteigums), un veikaliņa - salona telpa," atklāj Ilze un Kristaps Čabļi.

Bumbiermuižas saimnieki norāda, ka uz šo brīdi par investīcijām kopumā ir pāragri runāt, jo viss vēl ir attīstības procesā. Līdz šim ir nomainīta un pārmūrēta mājas fasādes siena, izlauzta vecā grīda un iebetonēta jauna, virtuves telpā ieklātas flīzes, ieliktas fasādes durvis, logs, pieslēgta jauna malkas apkures krāsns - tas viss līdz šim izmaksājis 2000 eiro ar pašu līdzekļiem un darbu. Investīcijas prasa arī materiālu ieguve produktu ražošanai, etiķetēm un iepakojumiem. Katram produktam Ilze un Kristaps velta individuālu pieeju, lai tas klientam būtu saistošs un iekārojams.

"Bumbiermuižas attīstības ideja vienmēr ir balstījusies uz to, ka jāspēj ar nelieliem līdzekļiem radīt ko jaunu ar īpašu "garšas sajūtu". Šis ir kārtējais izaicinājums un veikala atklāšana aprīlī būs! Tajā būs nopērkams viss, ko pašu idejām un rokām esam radījuši, kā arī piedāvāsim klientiem iespēju ielūkoties un piedalīties hidrolātu radīšanas procesā. Galvenais idejas uzstādījums ir radīt aizraujošu vidi klientiem, ražotnes veikala apmeklētājiem," stāsta saimnieki.

Plānots, ka Bumbiermuižas veikala mērķauditorija būs Ogres upes dabas parka apmeklētāji un Bumbiermuižas viesi. "Ņemot vērā norādes, kas ir izliktas Ērgļu centrā un pa ceļam uz Akmeņupīti, kas ir Ogres upes dabas parkā, ir ļoti daudz garāmgājēju - dabas baudītāju. Esam sapratuši, ka šiem gājējiem nav jāiet tikai garām, bet viņiem ir iespēja gūt jaunas emocijas, sajūtas caur stāstiem, degustācijām, smaržām un garšām. Bumbiermuiža ir vieta, kur viesiem ir iespēja baudīt mierpilnu atpūtu. Šeit bieži iegriežas tādi viesi, kuri pēc jaukās atpūtas labprāt vēlas paņemt līdzi kaut ko garšīgu vai smaržīgu vai vienkārši baudāmi skaistu. Līdz šim nav bijusi izveidota tāda vieta, kur varam klientiem prezentēt visus savus saražotos produktus, tāpēc ir vajadzība pēc šīm ražotnes un veikala telpām, kurās klients var gūt arī estētisku baudījumu un kaut ko arī nopirkt," uzskata Bumbiermuižas saimnieki.

Viņuprāt, atverot oficiālo ražotni un veikalu ir nepieciešams piesaistīt jaunus sadarbības partnerus, ir vajadzīga vieta, kur savus produktus prezentēt. ​Sākumā, saražoto produkciju plānots realizēt Bumbiermižas ražotnes veikaliņā, kurš teritoriāli atrodas vietā, kur ir tūrisma plūsma uz Ogres upes dabas parku un Akmeņupīti, kas atrodas dabas parka teritorijā. Pēc Bumbiermuižas saimnieku domām, reklamējot, prezentējot produkciju šajā vidē - viesiem būs iespēja redzēt un noticēt produktu autentiskumam.

Bumbiermuižas apmeklētāji ir gan no Latvijas, gan ārvalstīm - Norvēģijas, ASV, Anglijas, Ukrainas, Itālijas, Indijas, Pakistānas, Maltas, Spānijas, Beļģijas. Ilze un Kristaps uzskata, ka veikaliņš būs sākuma punkts, kurā notiks kontaktu dibināšana ar Latvijas un ārvalstu potenciālajiem sadarbības partneriem.

"Par jaunu darba vietu izveidi pašlaik vēl nevar būt runa, jo visu šobrīd balstām uz saviem pleciem, darot visu paši. Iesākumā jānodarbina pašiem sevi un ja tā lieta ies, tad noteikti piesaistīsim papildus darbiniekus. Tālākie plāni ir lielā mērā atkarīgi arī no sadarbības partneriem, jo pieaugot apgrozījumam ir iespēja domāt par jaunu darbinieku piesaisti. Šobrīd īstenojam savu ieceri un tad skatīsimies kā lietas virzīs procesus ar potenciālajiem un reālajiem sadarbības partneriem," atklāj Ilze un Kristaps Čabļi.

Db.lv jau rakstīja, ka no Rīgas kņadas noguruši, pirms aptuveni sešpadsmit gadiem viņi pārcēlās uz klusu lauku nostūri netālu no Ērgļiem. Brīvības garša, lauku idille bija tas, kas Kristapu aicināja pilsētas realitāti nomainīt pret laukiem. Nebija gan skaidrs, ar ko nodarboties. Lēnām, pamazām apgūtas saimniekošanas prasmes biškopībā, ogu/augļu vīnu radīšanā, kūpinātu/vītinātu desu gatavošanā, putnkopībā, aitkopībā, zirgkopībā – viss bija eksperimentēšana. Kad radās doma mēģināt darboties tūrisma virzienā, bija skaidrs tas, ka jāpiedāvā viesiem īstums, apstākļi, ko iepazinuši paši, dzīvodami un izdzīvodami laukos.

Elektroenerģijas neesamību viņi pārvērtuši par efektu un saviem viesiem piedāvā nakšņošanu Bumbiermuižā bez elektrības.

Tevi varētu interesēt

Lietuvā plāno ienākt Krievijas zemo cenu veikalu tīkls «Svetofor», kas apvieno 885...

Elektroenerģijas neesamību Ilze un Kristaps Čabļi pārvērtuši par efektu un saviem viesiem...

Rosīgu, komunikablu un smaidīgu – tādu pašmāju zīmolu veikala M50 īpašnieci Elīnu...

Krievijas repera Timati zīmola veikals tiks atvērts arī Rīgā....

Veikala Bergs (SIA Mode Pluss) īpašniece Ilze Priede-Kļaviņa biznesu vada racionāli un...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Kafejnīcas - konditorejas “Hanna Anna” īpašniece Dace Minikoviča nolēmusi slēgt kafejnīcu,...

"Diegu Meistars" piedāvā mobilo lietotni, ar kuras palīdzību jebkādu bildi var pārvērst...

Rafaēla Terlici (Raffaele Terlizzi) ģimene jau piecus gadus par savām mājām sauc Latviju,...

"WolliMolli" biznesa nišu saskata termoregulējošā, hipoalerģiskā un ergonomiskā apģērbā...

Eiropas kafijas grauzdētāju sacensībās "Roast Master", kas pagājušās nedēļās nogalē risinājās...

Biznesa ideju konkursā "Ideju kauss 2019" šogad uzvarētāju vidū ir idejas ar potenciālu...

Dziedātāja Aija Andrejeva radījusi savu pirmo aksesuāru un apģērbu kolekciju "bum bum",...

Sociālais projekts "Parunāsim" mēnesī saņem 400 līdz 480 zvanus....

Aproces medniekiem, videi draudzīgs putekļu sūcējs, mēslojums kapsulās augiem - šīs un...

Šogad konkursā "Ideju kauss" saņemts ievērojami lielāks pieteikumu skaits; finālā iekļuvuši...