Auto

Burvīgs mazauto

Aldis Zelmenis, 09.08.2019

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Audi A1 Sportback ir dzirkstošs kā tikko glāzē ieliets šampanietis. Auto ir izaudzis tiešā un pārnestā nozīmē, turklāt nav zaudējis dzīvespriecīgo raksturu

Fascinējošs iesaiņojums, lieliska tehnika, iespaidīgs digitālo gadžetu atbalsts, un tas viss perfekti sasiets kopā. Tāds ir Audi A1 Sportback.

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Burvīgs mazauto. Patiesībā tas jau vairs nav nekāds mazulis. Ar šādiem apkārtmēriem pirms desmit gadiem Audi A1 varētu startēt pie kompaktklases modeļiem. Jaunākais Ingolštadtes mazulis ir daudz ietilpīgāks, sniedzot vairāk komforta autovadītājam un pasažieriem. Vienlaikus ir palielināta arī bagāžas ietilpība, proti, par 65 litriem vairāk nekā pirmās paaudzes modelim. Standarta ietilpība ir 335 litri, bet ar nolocītiem aizmugurējiem sēdekļiem tā palielinās līdz 1090 litriem. Tāpat kā lielākie un dārgākie Audi, arī Audi A1 Sportback salons ir piesātināts ar digitālajiem verķiem, tajā pašā laikā nepārspīlējot ar ekrānu daudzumu un atstājot vietu ortodoksālām vērtībām.

Jau bāzes versija būs aprīkota ar pilnībā digitālu, augstas izšķirtspējas Audi virtuālo vadītāja informācijas sistēmu, 10,25 collu displeju un daudzfunkcionālu stūri. Pēc Audi marketologu uzstādījuma šis ir perfekts auto urbānajai videi, tomēr arī ārpus pilsētas Audi A1 Sportaback jutīsies ļoti noderīgs un izcils sabiedrotais ar piebildi – ja automašīna būs paredzēta maksimums diviem pieaugušiem pasažieriem priekšā un diviem pirmsskolas vecumam bērniem aizmugurē. Audi A1 ir audzis ne tikai izmēros, bet arī funkcionalitātē un gaitā. Gaita – rotaļīga un pacilājoši viegla. Auto, kas spēj ar katru nākamo minūti iepatikties arvien vairāk.

Vienīgais, kas galīgi nepatiks pašmāju pircējiem, ir cena. Tā ir biedējoša. Standarta modelis ar 115 ZS viena litra TFSI turbomotoru un sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu maksās, sākot no 26 446 eiro. Zelta vidusceļš jeb kombinācija ar 150 ZS jaudīgo 1,5 litru TFSI turbomotoru – sākot no 31 649 eiro. Glamūrīgākais un žiperīgākais A1 Sportback ar 200 ZS jaudīgo divu litru TFSI turbomotoru un sešpakāpju S- Tronic automātu maksās jau 36 731 eiro. Uzmundrinoši, ka jaudīgākais motors standartā tiek pasniegts kopā ar garšīgo S-Line garnējumu. Atliek piebilst, ka turpmāk A1 būs tikai piecdurvju jeb Sportback izpildījumā, bet nepietiekama pieprasījuma dēļ trīsdurvju A1 vairs netiks piedāvāts.

Gaitas īpašības

Gaitas īpašības ir tas, kas atklāj auto patieso seju. Audi A1 Sportback ir ļoti talantīgs braucējs, jaunā MQB A0 platforma un daudzi citi tehnoloģiski risinājumi ir pilnībā izmainījuši to, kā tagad brauc jaunais A1 Sportback. Gaitas īpašības ir izkoptas, perfekti līdzsvarojot sportiskumu ar komfortu, precīzs un informatīvs stūres pievads, tas viss rezultējas ar to, ka braukšana ar Audi A1 sagādā neviltotu baudu. Auto nenogurdina, bet vilina ar to braukt vēl un vēl. Ar to ir drošāk un patīkamāk braukt pat salīdzinājumā ar jaunāko laiku Audi krosoveriem, ieskaitot Audi Q3, Audi Q5 vai pat Audi Q8.

Visu auto apskatu lasiet 9. augusta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru