Būve

Būvniecības likumā nav ņemts vērā priekšlikums prasīt būvuzrauga regulāru atrašanos būvlaukumā

LETA, 26.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veicot grozījumus Būvniecības likumā, nav ņemti vērā Rīgas pašvaldības priekšlikumi par drošības jautājumiem, piemēram, ir ignorēts ierosinājums prasīt būvuzrauga regulāru atrašanos būvlaukumā, šodien Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē stāstīja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vircavs pievērsa uzmanību arī problēmām ar būvdarbu veicēju kvalifikāciju. Daļu no būves celšanas posmiem ir iespējams veikt cilvēkiem bez noteiktām priekšzināšanām, un kā arguments augstāku prasību neizvirzīšanai tiekot minēts tas, ka izglītības sistēma tam neesot gatava.

Vircavs norādīja, ka būvniecības regulējumam nepieciešamie Ministru kabineta noteikumi laicīgi nestājās spēkā, taču valsts puse neesot painteresējusies, kā pašvaldības var ieviest jaunos pašvaldību noteikumus šādā situācijā un kādas juridiskās problēmas no tā var rasties. Tāpat neesot ņemtas vērā gaidāmās izmaksas pārbaudes veikšanai 100 000 Rīgā esošo ēku.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Plānots vērtēt valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

Komentāri

Pievienot komentāru