Eirozonas «sabrukums» paglābtu 16 valstu reģionu no gadiem ilgas ekonomiskās stagnācijas, atsaucoties uz Londonas makroekonomikas izpētes kompānijas Capital Economics viedokli, vēsta Bloomberg.
«Draudošais eirozonas sabrukums, ko daudzi uzskata par iespējamu katastrofu, patiesībā atvērtu durvis atjaunotai ekonomiskajai izaugsmei, ne tikai vājākajām zonas dalībvalstīm, bet Eiropai kopumā,» savā paziņojumā norāda Capital Economics analītiķi.
Bloomberg atgādina, ka Grieķijas parāda krīze ir samazinājusi eiro vērtību un piespiedusi valdības, sākot no Spānijas līdz Itālijai, ieviest taupības pasākumus un samazināt to deficītus, aptumšojot atlabšanas no dziļākās recesijas sešās desmitgadēs perspektīvas. Starptautiskais Valūtas fonds šā gada 8.jūlijā saglabāja 1% izaugsmes prognozi reģionam šim gadam.
Eiropas vājākajām ekonomikām draud «gadiem ilgas ekonomiskās sāpes», jo tās samazina izmaksas un cenas, lai atgūtu konkurētspēju ar Vāciju, norādījusi Capital Economics, piebilstot, ka Itālija, Spānija, Īrija, Portugāle un Grieķija ātri varētu sašaurināt konkurētspējas plaisu, ja tās atgrieztos pie savām valūtām.
«Tas nodrošinātu tām evakuācijas ceļu no to grūtībām caur ekonomisko izaugsmi nevis depresiju,» uzskata ekonomisti.
Capital Economics arī norāda, ka pilnīga atteikšanās no eiro nāktu par labu Vācijai - tur pieaugtu dzīves līmenis. Tas savukārt vēl vairāk atbalstītu importu no pašreizējām eirozonas valstīm, palīdzot līdzsvarot Eiropas ekonomiku.