Cīņā par darbiniekiem piesaista ar bezmaksas ēdināšanu 

Globāli vērojama tendence, ka daudzas kompānijas, jo īpaši bagātākās, kas parasti ir tehnoloģiju uzņēmumi, cenšas nodrošināt darbiniekiem subsidētu vai bezmaksas ēdināšanu, dažādus našķus, augļus u.tml.

Anda Asere, 12.9.2017
1/4

Foto: Evolution Gaming

AirBaltic vecākā viceprezidente personālvadības jautājumos Daiga Ērgle skaidro, ka šī tendence iet rokrokā ar šī brīža situāciju, kad starp darba devējiem saasinās konkurence par talantīgākajiem darbiniekiem un katrs cenšas izdomāt kaut ko, lai iegūtu labākas pozīcijas. «Uzņēmumi pieprasa arvien talantīgākus prātus, un to daudzums nav tik liels, tāpēc saasinās sacensība par labākajiem darbiniekiem. Apmaksāta ēdināšana nebūs norma visiem uzņēmumiem, bet šī tendence noteikti attīstīsies. To virza apsvērums, ka uzņēmumiem savā vidū jāsacenšas par labākajiem. Man šķiet, ka te var vilkt paralēles ar veselības apdrošināšanu – kādreiz tā bija kaut kas ekskluzīvs, konkurētspējas priekšrocība, bet šodien tā ir teju vai higiēna, elementāra norma, ko pamana, ja tās nav, nevis, ja ir,» saka D. Ērgle. AirBaltic ēdina apkalpi, kas dodas lidojumos, bet biroja darbiniekiem ir pieejama ēdnīca, tāpat katrā stāvā ir virtuvītes, kur apēst līdzi paņemto ēdienu. D. Ērgle uzskata, ka darba devēja pienākums ir nodrošināt ēdināšanu, ja konkrētajā vietā darbiniekiem nav citu iespēju, bet visos pārējos gadījumos svarīgākais ir nodrošināt darbiniekiem izvēles iespējas saprātīgā laikā. AirBaltic darbinieki novērtējot iespēju paēst ēdnīcā, kas atrodas birojā, tādējādi ietaupās laiks, kas vajadzīgs pusdienām. Tāpēc pusdienas laiks ir 40 minūtes garš, un uz tā rēķina piektdienās darba dienu var beigt agrāk.

«Darbinieka sniegumu ietekmē trīs faktori – viņa prasmes, motivācija un iespēju esamība. Darba vide ir viens no aspektiem, kas ietekmē darbinieku motivāciju un reizē apmierinātību ar savu darba devēju,» saka Anna Kudrjavceva, Evolution Gaming ēkas pārvaldības departamenta vadītāja. Evolution Gaming Latvijas birojā strādā vairāk nekā trīs tūkstoši darbinieku, kuriem ir atšķirīgs darba laiks, jo uzņēmums darbojas visu diennakti. Līdz ar to arī ēdināšanas iespējām ir jāatbilst šim ritmam. Uzņēmumā ir gan iekšējā kafejnīca, gan arī vairākas virtuvītes, kur iedzert kafiju, paēst un aprunāties ar kolēģiem. «Eiropā veikti pētījumi, kas pierāda, ka iekšējā kafejnīca pozitīvi ietekmē komandas darbu, jo neformālā un radošā vide, kas lielākoties ir šāda veida kafejnīcās, palīdz sarunām raisīties veiksmīgāk un brīvāk,» saka A. Kudrjavceva. Arī J. Palkavnieks norāda, ka lielā kolektīvā kopīgas pusdienas ļauj satikties un aprunāties.

Visu rakstu Darba vide ietekmē motivāciju lasiet 12. septembra laikrakstā Dienas Bizness.