Circle K karstos dzērienus klienta termokrūzē piedāvās ar atlaidi 

Lai palīdzētu mazināt ikdienā radīto atkritumu daudzumu un tā nonākšanu vidē, Circle K visās tirdzniecības vietās Latvijā turpmāk piedāvās iespēju iegādāties karstos dzērienus līdzņemšanai savā krūzē, piešķirot 10% atlaidi pirkumam, informē uzņēmumā.

Zane Atlāce - Bistere, 24.8.2018

Publicitātes foto

Uzņēmums negaida ātru rezultātu, tomēr cer, ka tuvāko divu trīs gadu laikā karsto dzērienu tirdzniecība vairākkārt lietojamajās krūzēs varētu sasniegt 10% no kopējā tirdzniecības apjoma.Videi draudzīga uzņēmējdarbības prakse Circle K Latvia tīklā līdz šim īstenota dažādos veidos – jau 2009. gadā uzņēmums atteicās no bezmaksas plastmasas maisiņiem. Lai iespējami samazinātu ietekmi uz vidi, Circle K privātās preču zīmes vienreizlietojamās krūzītes un to vāciņi sastāv no pārstrādājamiem materiāliem, savukārt sviestmaižu iepakojums veidots no materiāla, kas pilnībā sadalās vidē.

Atbalstot ilgtspējīgas lauksaimniecības principus, Circle K tīklā kopš 2017. gada tiek izmantotas UTZ sertificētas kafijas pupiņas. Sertificētie piegādātāji ievēro stingras prasības, lai cīnītos ar lietusmežu izciršanu, klimata pārmaiņām, nabadzību un sociālo nevienlīdzību.

«Daudzreiz lietojamo termokrūžu izmantošana ir gan videi draudzīgāka, gan ekonomiski izdevīgāka, tāpēc ļoti gribētos, lai sabiedrībā to lietošana izplatītos arvien vairāk. Arī take away dzēriena iegāde savā krūzē, līdzīgi kā atkritumu šķirošana, ir stāsts par paradumu veidošanu – sākumā tas liekas neierasti un jāpierod, ka līdzi ir sava krūze, kurā pildīt rīta kafiju. Taču izmaiņas var notikt ātri, it īpaši, ja tirgotājs pirkumu atbalsta ar zemākas cenas piedāvājumu,» skaidro Kaspars Zakulis, AS «Latvijas Zaļais punkts» direktors.

«Vēlamies atbalstīt cilvēkus, kuri savā dzīvesveidā jau ievieš paradumus atkritumu samazināšanai, un mudināt mainīties tos, kuri šo domu vēl tikai apsver, tāpēc esam apņēmušies veicināt vairākkārt lietojamo krūžu izmantošanu kafijas un citu mūsu karsto dzērienu iegādei,» saka SIA «Circle K Latvia» izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

LASI VĒL:

Db.lv eksperiments: ejam uz kafejnīcu ar savu krūzi