Davosas eksperti: Latvijas pieredze ir unikāls piemērs ES 

Pasaules ekonomikas forumā Davosā šogad uzmanība pievērsta arī Latvijas pieredzei ekonomiskās krīzes pārvarēšanā un konkurētspējas atjaunošanā.

Jānis Rancāns, 2013. gada 25. janvāris plkst. 14:20

Foto: AFP/LETA

Diskusijās eksperti lielāko uzmanību veltīja Eiropas konkurētspējas stiprināšanai, pievēršot uzmanību arī Latvijas sasniegumiem tās nodrošināšanā, kas panākta ieviešot fiskālo disciplīnu un īstenojot reformas, informēja Valsts kanceleja. Fiskālās disciplīnas nostiprināšanu ES, kā būtisku nosacījumu stabilitātes atgūšanai, forumā uzsvēra arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Stabilitāte Eiropā bijusi būtiskākā paneļdiskusijas Eiropas konteksts tēma. Tās dalībnieki apsprieduši, kāds varētu būt Eiropas nākotnes modelis un diskutēja par pārmaiņām, kas skar Eiropas reģionu. Eksperti bijuši vienisprātis, ka Latvijas pieredze ir unikāls piemērs citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā būtu jārīkojas stabilitātes atgūšanai pēc finanšu krīzes, un ka ES jāturas pie pieņemtajiem lēmumiem fiskālās disciplīnas nodrošināšanā, norāda Valsts kanceleja.

Davosas foruma diskusijās dominē viedoklis, ka finanšu krīze ir atkāpusies – vairs netiek spekulēts ar eirozonas stabilitāti, tāpēc šogad galvenā uzmanība jāvelta Eiropas vidējā un ilgtermiņa konkurētspējas palielināšanas jautājumiem. Eiropai arī jāpievērš lielāka uzmanība iekšējā tirgus stiprināšanai, digitālā tirgus potenciāla izmantošanai, nodarbinātības formām, infrastruktūras attīstīšanai un inovāciju pārnesei uz zināšanām, kur Eiropai, salīdzinot ar citiem globālajiem spēlētājiem, nav spēcīgas pozīcijas. V. Dombrovskis forumā klātesošajiem Latviju pozicionējis kā investīcijām pievilcīgu valsti, savukārt pasaules biznesa līderi izteikuši pozitīvas atsauksmes par valsts vēlmi pievienoties eirozonai.

Davosā V. Dombrovskis ticies arī ar Eiroparlamenta prezidentu Martinu Šulcu (Martin Schulz), ar kuru pārrunājis Latvijas plānus pievienoties eirozonai, kā arī Latvijas prioritātes ES budžetā 2014. – 2020. gadam. Premjers akcentējis, ka Latvijas intereses ir nodrošināt pietiekamu finansējumu kohēzijas projektiem, kas veicinās straujāku valsts tuvošanos attīstītāko ES reģionu līmenim, kā arī panākt taisnīgu lauksaimniecības tiešmaksājumu sadali.

Savukārt, tiekoties ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurria), premjers pauda, ka iestāšanās OECD ir viena no Latvijas būtiskākajām prioritātēm. Premjers apliecināja, ka Latvija atbilst OECD paplašināšanās kritērijiem un ir gatava sākt iestāšanos procesu. A. Gurija atzina, ka lēmums par pievienošanos OECD ir politisks visu dalībvalstu vienbalsīgs lēmums, tāpēc aicināja Latviju aktīvi skaidrot savas priekšrocības, tiekoties ar dalībvalstu pārstāvjiem.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 21. janvāris plkst. 8:50

«Domāju, ka tā vai citādi ķīmija izveidojās ar premjeru,» intervijā laikrakstam Diena,...

2013. gada 16. janvāris plkst. 15:32

Ekonomikas krīze Latvijā un izvēlētie soļi tās pārvarēšanai līdzi nesa arī ēnas...

2013. gada 09. janvāris plkst. 11:30

Piecus gadus pēc ekonomiskās krīzes sākuma Ziemeļeiropā, pateicoties valdību īstenotajiem taupības...

2013. gada 09. janvāris plkst. 7:38

Ekonomiskās un klimata krīzes rada nopietnus draudus pasaulei, kas var tikt ierauta...

2013. gada 03. janvāris plkst. 15:35

Pēc laikraksta The New York Times atskata uz Latvijas izvēlēto ceļu ekonomikas...

Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....