Visi ir «par». Visi atbalsta. Iebildumu nav, tas ir vajadzīgs. Tikai darītāju nav. Vārdi un solījumi nekļūst par darbiem un paveikto. Tik nepatīkami vārdi ir jāsaka par valdības darbiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, konkurētspējas un eksporta veicināšanā.
Par nepieciešamību neaplikt ar nodokļiem reinvestēto peļņu, mazināt birokrātiju, samazināt darba devēja apmaksājamo slimības dienu skaitu un citiem pasākumiem runāts tiek jau labu laiku. Uzņēmēji, vēršoties pie valdības ar šīm, uzņēmējdarbības attīstībai vitālajām lietām, dzirdīgas ausis un piekrītoši mājošas galvas ir atraduši, bet darošas rokas visu šo gadu laikā tā arī nav parādījušās. Vienmēr kaut kā ir aizmirsies izmaiņas iestrādāt budžetā, kas nozīmē, ka jāpaciešas līdz nākamajam gadam, kad atkal aizmāršības lēkme liedz veikt izmaiņas. Un tad ir jāpagaida vēl gadiņš...
Tad vismaz būtu atraduši drosmi pateikt «nē», jo uzņēmēji plāno savu darbu, rēķinoties ar valdības solītajām izmaiņām. Ja izmaiņas nav iespējamas, tad Ministru kabinetam ir jāatrod drosme un jāpasaka godīgs un stingrs nē, kam sekotu «jo», kas paskaidrotu, kāda nepārvarama vara liedz, piemēram, palielināt no 20 līdz 50 latiem summu, no kuras jāsāk čeku noformēšana ar zīmogiem un rekvizītiem.
Ja vēl pirms neilga laika valdības vilcināšanās un mīņāšanās bija nepatīkama, bet vispārējās izaugsmes noskaņojumā nopietnus draudus neradīja, tad tagad, kad pārlieku optimismu ir aizstājis reāls skatījums uz attīstības perspektīvām, spieķu neizņemšana no biznesa riteņiem var beigties ar iebraukšanu dziļā jo dziļā grāvī. Neieklausoties uzņēmēju vajadzībās, Latvija, kad ražotnes pārceļos pie tuvākiem vai tālākiem kaimiņiem, paliks zaudētājos un rezultātā ne tikai zaudēs darba vietas, kritīsies eksports un pieaugs nepieciešamo preču importa apjoms, bet samazināsies arī Latvijas valstij tik svarīgie nodokļu ieņēmumi. Tā mūsu varas vīri savām rokām būs nokāvuši vistiņas, kas dēja zelta oliņas, un, iespējams, varēs sākt aizmirst par budžetu ar pārpalikumu.
Tagad ērkšķiem kaisīto ceļu pa valdības gaiteņiem uzsākusi jauna uzņēmējdarbības vides uzlabošanas dokumentu pakete. Jācer, ka šī nu reiz būs tā reize, kad vārdi un izpratne kļūs par darbiem, nevis beigsies ar mūsu premjerministra Ivara Godmaņa slaveno «bet».