Finanses

Deutsche Bank nepatikšanas parauj līdzi pārējo Eiropas banku sektoru

Žanete Hāka, 28.09.2016

Foto: EPA/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Deutsche Bank pēdējā laika nepatikšanas ir iedragājušas visu pārējo Eiropas banku sektoru, aizbiedējot no tā projām daļu investoru, raksta Bloomberg.

Vācijas lielākā aizdevēja akcijas cena šajā nedēļā saruka līdz rekordzemam līmenim, veicinot arī pārējā Eiropas banku sektora akciju kritumu. ASV Tieslietu departaments pieprasīja bankai segt prasības 14 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas saistītas ar krāpnieciskām obligācijām. Banka paziņoja, ka tā nemaksās šo summu, taču šīs sarunas ir veicinājušas bažas tirgus dalībnieku vidū par bankas kapitāla līmeni un kārtējo reizi pievērsa uzmanību nozares problēmām.

The Bloomberg Europe 500 Banks and Financial Services Index septembrī sarucis par 4,2%, tādējādi padarot to par sliktāko mēnesi kopš jūnija, kad briti nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Eiropas bankas patlaban mēģina tikt galā ar stingrākām regulatora prasībām, lēno ekonomikas izaugsmi un negatīvajām procentu likmēm, kas ierobežo ieņēmumus no aizdevumiem un investīciju ienesīgumu.