Dzīvokļu cenas faktiski stāv uz vietas 

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena Rīgā augustā samazinājās par 1.2% un tas, Arco Real Estate vērtējumā, ir pavisam nedaudz.

, 03.9.2009

(Foto: Edmunds Brencis, DB)

Vasarā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū kopumā ir bijusi maza. Atsevišķos mikrorajonos bijis vērojams pavisam neliels cenu kritums (par 0.7 – 0.8%). Piedāvājumā esošo objektu skaits ir palicis nemainīgs salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi. Arī šis fakts liecinot par cenu stabilizāciju.

Lielākais cenu samazinājums mēneša laikā Rīgā novērots Mežciemā — par 4.8 %, bet vismazākais vidējas cenas kritums bijis Iļģuciemā — 0.1%.

Augstākās cenas arvien ir Teikā, kur vidēji 1m² maksāja 573 eiro, tai seko Zolitūde, kur 1m2 vidēji maksāja 522 eiro. Savukārt viszemākās cenas augustā bija Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur 1m2 vidēji maksāja attiecīgi 443 eiro un 407 eiro.

Visdārgākie joprojām ir dzīvokļi 119.sērijas un 104.sērijas mājas, kur cena 2 istabu dzīvokļiem svārstījās no 28 līdz 31 tūkstotim eiro atkarībā no atrašanās vietas. Vislētākie dzīvokļi ir bijušas lietuviešu projekta mājas, kur cenas 2 istabu dzīvokļiem svārstījās no 17 līdz 24 tūkstošiem eiro, un Hruščova laika mājas, kur cenas 2 istabu dzīvokļiem bija 17 – 24 tūkstošiem eiro atkarībā no mikrorajona.

Kompānijas apskatītajos mikrorajonos augusta mēnesī vidējā 1 istabas dzīvokļa cena bija 499 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, ir samazinājusies par 1.58 %, 2 istabu dzīvokļu vidējā cena bija 496 eiro/m2 (– 1.39 %), 3 istabu dzīvokļa vidējā cena bija 479 eiro/m2 (– 0.83 %), bet 4 istabu dzīvokļa vidējā cena bija 479 eiro/m2 (– 0.83%).

Pārdošanai piedāvāto dzīvokļu skaits, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir nedaudz palielinājies. Kopējais piedāvājumā esošo objektu skaits augustā ir pieaudzis par 1.4%. Līdz ar to tiek secināt, ka piedāvājuma apjoms stabilizējas – tas būtiski nepieaug, bet arī nekrīt. 

Visvairāk piedāvājumu augusta mēnesī bija Purvciemā, Ķengaragā, Pļavniekos un Imantā. Mazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Zolitūdē. Vislielākais piedāvājuma pieaugums jūlijā konstatēts Bolderājā – 40.8 %.

Populārākie dzīvokļi ir bijuši ar 2 un 3 istabām. Savukārt vismazākā interese ir par 4 istabu dzīvokļiem.

No šīs sadaļas

2009. gadā nekustamo īpašumu pirkšanas un pārdošanas darījumi Igaunijā, salīdzinot ar 2008....

2009. gada decembrī konstatēts neliels cenu pieaugums gan mazajiem, gan lielajiem sērijveida...

Pieprasītākie mājokļi Rīgas centrā ir par 800 – 1000 eiro/m2, ziņo NIRA...

Rudenī nekustamā īpašuma tirgū varētu tikt sasniegts zemākais punkts, kad no Latvijā...

Eiropas nozīmīgākajos biroju tirgos ir vērojama situācijas uzlabošanās, atsaucoties uz starptautiskā...

Nekustamā īpašuma tirgus pasaulē atgūsies visai ātri, taču analītiķu domas dalās par...

Atsevišķiem Dominante Park klientiem ir radušās problēmas, taču nāk klāt arī jaunas...

Nekustamā īpašuma projektu attīstītāji internetā var aprēķināt aptuveno infrastruktūras...

Sākot ar 2009. gada sākumu nekustamā īpašuma nozares eksperti konstatējuši aktivitāti komerctelpu...

Arī ziemas mēnešos Rīgas biroju telpu tirgū palielinājies piedāvājums taču nomas maksas...