Tehnoloģijas

ELKO grupa iegādājusies Krievijas lielāko sadzīves tehnikas un elektronikas izplatītāju Absolut

Db.lv, 20.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Starptautiskais IT produktu izplatītājs ELKO Grupa noslēdzis darījumu par Krievijas lielākā sadzīves tehnikas un elektronikas izplatītāja tirdzniecības nama Absolut 100% daļu iegādi, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Vienošanās noslēgšana starp abiem uzņēmumiem ļaus aptvert plašu klientu loku, piedāvājot viņiem pieeju ne tikai IT produktiem, bet arī sadzīves tehnikai un elektronikai.

Abpusējā sadarbībā abi uzņēmumi saskata izdevību palielināt konkurētspēju un uzlabot profesionālo zināšanu līmeni. Uzņēmuma eksperti paredz ienākumu potenciāla palielināšanos Krievijas tirgū. Apvienošanās ļaus optimizēt izdevumus un sniegs papildu iespējas gan pašiem uzņēmumiem, gan arī to partneriem.

Apvienoto struktūru Krievijā vadīs Oļegs Gusakovs, kurš tirdzniecības namā Absolut nostrādājis aptuveni 20 gadus un šajā laikā veicis garo ceļu no iepirkumu menedžera amata līdz ģenerāldirektora postenim. Fakts, ka uzņēmuma vadībā ir darbinieki ar pieredzi darbā Absolut, ļaus veikt ātru abu uzņēmumu integrāciju. Apvienotās komandas komercdaļu vadīs ELKO Krievija komercdirektors Aleksandrs Aleksejevs.

Ņemot vērā jaunākās tirgus attīstības tendences (lietu internets, risinājumi viedajai mājai, robežu nojaukšana starp mājas elektroniku un IT tehniku), ELKO Grupa un Absolut plāno radīt precedentu tādām partnerattiecībām, kas būs ne tikai pamanāmas tirgū, bet arī sniegs klientiem iespēju konsolidēt savus pirkumus un samazināt tēriņus.

«Uzņēmuma Absolut iegāde mainīs mūsu imidžu Krievijas biznesā,» apstiprina ELKO Grupa prezidents un akcionārs Egons Mednis. «Pēdējo gadu laikā mēs pamatā attīstījām biznesu Eiropas valstīs. Tikai dažu pēdējo gadu laikā tika iegādāti Apple firmas veikali Apple Premium Service Čehijā, servisa centri Slovākijā iegādājāmies arī izplatītāju Zviedrijā Gandalf Distribution un sākām attīstīt biznesu Polijā. Taču tas nenozīmē, ka Krievijā mēs stāvējām uz vietas. Pēdējo gadu laikā ieguvām vairākus ļoti izdevīgus līgumus, kas, neraugoties uz vispārējo tirgus kritumu, palīdzēja palielināt biznesa apmērus Krievijā. Tirdzniecības nama Absolut iegāde ļauj mums veikt izrāvienu. Tagad mēs klientiem varam piedāvāt visu: no servera un klēpjdatora līdz ledusskapim un tējkannai.»