Biznesa tehnoloģijas

ELKO iegādājas atlikušās Gandalf akcijas

Lelde Petrāne, 12.09.2019

Foto: ILZE ŽAIME

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc divu gadu darbības Ziemeļvalstu reģionā ELKO Grupa augusta beigās noslēdza savu pirkumu, parakstot līgumu par atlikušo 15% Zviedrijā bāzētā izplatītāja Gandalf Distribution AB akciju iegādi.

2017. gada jūlijā ELKO Grupa iegādājās 85% uzņēmuma Gandalf Distribution AB akciju, kas ir viens no vadošajiem datortehnikas un elektronikas izplatītājiem Zviedrijā. Šis notikums iezīmēja pirmos ELKO Grupa paplašināšanas soļus Ziemeļvalstu tirgū. Līdz 2019. gada 30. jūnijam ELKO Grupa ieņēmumu daļa no Ziemeļvalstu reģiona sasniedza 6%.

«ELKO augstu vērtē Gandalf pieredzi un Ziemeļvalstu reģionā veiksmīgi izveidoto biznesa modeli – mēs nešaubījāmies par pirkumu un sinerģiju, ko šis darījums nesīs abiem uzņēmumiem. Šo divu gadu laikā kopīgi ir izdevies ievērojami paplašināt Gandalf produktu portfeli (pievienojot tādus zīmolus kā Intel, Ubiquity, Razer, Kingston, MSI, Microsoft un citus), nodrošinot mūsu klientiem plašāku produktu klāstu. Tas ir palīdzējis ELKO Grupa Ziemeļvalstu ieņēmumu CAGR rādītajam līdz 2019. gada 2. ceturkšņa beigām sasniegt 19%. Papildu mums ir izdevies stiprināt produktu vadības komandu, lai uzturētu augstu pakalpojumu līmeni gan mūsu pārdevējiem, gan klientiem. Šie pamati ir atspēriena punkts turpmākai Gandalf darbības izaugsmei nākamo trīs gadu laikā ne tikai Zviedrijā, bet visā Ziemeļvalstu reģionā. Līdz ar to lēmums iegādāties atlikušos 15% uzņēmuma akciju un sasniegt pilnīgu darbības integrāciju nebija grūts un bija tikai loģisks,» skaidro Svens Dinsdorfs, ELKO Grupa izpilddirektors.

Gandalf uzņēmums darbojas ar savu zīmolu, kas, saglabājot uzņēmuma kultūru un funkcionālos elementus, pakāpeniski tika iekļauts ELKO Grupa zīmolā, un tuvākajā nākotnē tiks veikta turpmāka tā integrācija. Dāvids Nikanders (David Nicander) saglabās savu izpilddirektora amatu.

«Mūsu kopuzņēmuma aizsākums izrādījās ļoti veiksmīgs. Abu uzņēmumu biznesa kultūra un uz klientiem vērstā domāšana ir tikusi veiksmīgi pārbaudīta, un ir pierādījies, ka pilnīga integrācija nāks par labu klientiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem,» norāda Dāvids Nikanders (David Nicander), Gandalf Distribution AB izpilddirektors.

Uzņēmums Gandalf Distribution AB ir dibināts 1984. gadā Malmē, un šobrīd tajā strādā 45 darbinieki. Gandalf izplata IT produktus, piemēram, klēpjdatorus, cietos diskus, monitorus, grafiskās kartes, tīkla produktus, mobilos tālruņus un komponentes, izplatītājiem visā Ziemeļvalstu reģionā.