Euroapotheca par vairāk nekā 300 miljoniem eiro iegādājas aptiekas Zviedrijā 

#Tā ir viena no lielākajām Lietuvas biznesa tiešajām investīcijām ārvalstīs.

LETA/BNS, 08.02.2018

Foto: Publicitātes

Lietuvas kompānija «Euroapotheca» investējusi vairāk nekā 300 miljonus eiro aptieku iegādē Zviedrijā, kļūstot par vienu no lielākajiem aptieku tīkliem reģionā.

Holdingā «Vilniaus prekyba» ietilpstošā kompānija paziņojusi, ka ceturtdien pabeigusi darījumu par Zviedrijas uzņēmuma «Apoteksgruppen i Sverige Holding» (AGHAB) iegādi, un no šā brīža sniegs franšīzes un pārvaldes pakalpojumus 189 aptiekām, kuras darbojas ar «Apoteksgruppen» zīmolu.

Vilniaus prekyba: Dzimis Lietuvā, izpleties Austrumeiropā

Līdz marta beigām «Euroapotheca» pabeigs vēl vienu darījumu, ko jau akceptējusi Zviedrijas Konkurences padome, tiešā veidā iegādājoties no privātajiem investoriem 156 no šīm aptiekām, kas darbojas ar «Apoteksgruppen» nosaukumu.

Tā ir viena no lielākajām Lietuvas biznesa tiešajām investīcijām ārvalstīs.

Kā pastāstījis «Euroapotheca» vadītājs korporatīvajos jautājumos Arvīds Žilinsks, kopā ar trim «Apoteksgruppen» grupai piederošām aptiekām Lietuvas kompānija tieši pārvaldīs 159 aptiekas un vienlaikus turpinās sniegt visus pakalpojumus arī pārējām 30 neatkarīgajām «Apoteksgruppen» aptiekām, kuras paliks privātu investoru īpašumā un arī turpmāk izmantos «Apoteksgruppen» franšīzi.

Abu šo darījumu vērtība pārsniedz 300 miljonus eiro. Tā ir viena no lielākajām Lietuvas biznesa tiešajām investīcijām ārvalstīs.

Līdz ar to «Euroapotheca» kļuvusi par ceturto lielāko aptieku tīklu Zviedrijā, kas aizņems aptuveni 9% šīs valsts aptieku tirgus. Tādējādi sešās valstīs - Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Ukrainā un Zviedrijā - «Euroapotheca» aptvers kopumā vairāk nekā 600 aptieku ar kopējo apgrozījumu 750 miljoni eiro.

«Darījums Zviedrijā apliecina mūsu uzņēmumu briedumu un spēju radīt spēcīgu konkurenci attīstītās un progresīvās Rietumvalstīs. Līdz šim mūsu pieredze un zināšanas tika liktas lietā Viduseiropā un Austrumeiropā, bet šobrīd mēs spēcīgi un pārliecināti ejam Rietumu virzienā, veidojot stabilu biznesu,» paziņojumā presei norādījis «Vilniaus prekyba» galvenais akcionārs Nerijus Numavičs.

Kā raksta avīze «Verslo žinios», «Euroapotheca» ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas pārvalda mazumtirdzniecības aptieku tīklus un medikamentu vairumtirdzniecības uzņēmumus sešās valstīs. Pie «Euroapotheca» grupas šobrīd pieder 643 aptiekas ar 3800 darbiniekiem. Lietuvā tā kontrolē aptieku tīklu «Eurovaistine» ar 270 aptiekām, Latvijā - «Euroaptieka» ar 52 aptiekām, Igaunijā - «Euroapteek» ar 45 aptiekām, Polijā - «Euro-Apteka» ar 83 aptiekām, Ukrainā - «Euroapteka» ar 4 aptiekām un Zviedrijā - «Apoteksgruppen» ar 189 aptiekām.

Jaunākais izdevums