Fitek paplašina savu darbību Eiropā 

Fitek Group ir iegādājusies Slovākijas finanšu tehnoloģiju kompānijas SmartPost kapitāldaļas, informē Fitek Group pārstāvji.

Kārlis Mīlbergs, 02.3.2017

Foto: Fitek

 

Šis ir pirmais solis Fitek Group paplašināšanās virzienā. Līdz šim Fitek pakalpojumi tika piedāvāti ne tikai Baltijas valstīs, bet arī  Skandināvijā un Vācijā, taču SmartPost kapitāldaļu iegāde nodrošinās Fitek sniegto pakalpojumu pieejamību arī jaunos tirgos. Jauno uzņēmumu Slovākijā turpmāk sauks Fitek.

 

Mait Sooaru, Fitek vadītājs Latvijā saka: «Uzsākot darbību Slovākijā, mēs atveram durvis jauniem tirgiem tālāk Centrāleiropas reģionā. Mūsu turpmākie plāni ir paplašināt darbību Čehijā, Austrijā un Ungārijā, jo Bratislava atrodas ļoti izdevīgā vietā, raugoties no loģistikas viedokļa. Slovākija ar tās 5,5 miljoniem iedzīvotāju ir strauji augošs tirgus, kur e-rēķinu risinājumi ir sākotnējā attīstības stadijā. Vairāki Slovākijas uzņēmumi jau ir izrādījuši interesi par Fitek piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem.»

 

SmartPost ir rēķinu apstrādes operators Slovākijā ar vairāk nekā viena miljonu eiro apgrozījumu 2016. gadā. Uzņēmums nodarbina piecpadsmit cilvēkus, un tā klienti ir finanšu iestādes, infrastruktūras pakalpojumu sniedzēji un telekomunikāciju uzņēmumi.

 

Fitek ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas nodarbojas ar finanšu procesu automatizāciju un e-rēķinu nodrošināšanu. Uzņēmums darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Slovākijā, nodarbinot 135 darbiniekus.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.