Atpūta

FOTO: Atklāts Lietuvā augstākais skatu tornis

Monta Glumane, 15.07.2019

Foto: Vaidas Pilkauskas

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Apmeklētājiem atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis Lietuvā, informē Birštonas Tūrisma informācijas centrs.

Tornis tika uzbūvēts Nemunas deltas reģionālajā parkā un ir 51 m augsts. Līdz šim Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās.

Visa torņa augstums ir 51 metrs, taču skatu torņa platforma sasniedz 45 metru augstumu. Tornī ir izveidotas sešas atpūtas platformas. Tērauda metāla konstrukcija ir dekorēta ar lapegles paneļiem un trīsstūrveida lodziņiem. Torņa taisnstūra forma ar ažūra jumtiņu turpina lietuviešu arhitektūras tradīciju, atgādinot veco koka pils torņu formu un baznīcas zvanu torņu arhitektūru. Torņa simboliku atdzīvina konstrukcijā atstātās atveres – mazi lodziņi, pa kuriem ieplūdīs gaisma un būs iespēja vērot ainavu.

Vieta skatu tornim tika izvēlēta jau 1997. gadā, kad Lietuvas Republikas valdība apstiprināja Nemunas loku reģionālā parka plānošanas shēmu. Plānošanas shēma ir galvenais dokuments, kurā noteikta kārtība, lai šo teritoriju aizsargātu, pārvaldītu un pareizi to apsaimniekotu. Jau tajā laikā Birštonas pašvaldībai bija sapnis uzcelt skatu torni, no kura pavērtos skats uz dabas skaistumu.

Šī skatu torņa pasūtītājs bija Valsts aizsargājamo teritoriju dienests, projektētāji – UAB «Prosfera» un arhitekts Donatas Malinauskas, darbus veica UAB «Empower-Fidelitas». Galvenā speciāliste R. Milušauskiene (R. Milušauskienë).

Torņa atrašanās vieta ietekmē arī infrastruktūras iespējas, kas reģionālajos parkos ir stingri ierobežotas, tādēļ šo torni ērtāk ir sasniegt, ejot kājām.

Augstākais Lietuvas skatu tornis būs atvērts katru dienu no plkst. 7:00 līdz 22:00. Lai nodrošinātu apmeklētāju drošību, apmeklētāju plūsma, īpaši pirmajās dienās, tiks regulēta, jo vienlaicīgi tornī var būt ne vairāk kā 40 cilvēki. Tornis būs atvērts visa gada garumā.

Birštona ir starptautisko veselības aprūpes pakalpojumu kūrortpilsēta Lietuvā, kas pazīstama ar savu dabu, Nemunas līkumiem, minerālūdeni un karaliskās ģimenes saknēm.