FOTO: ORIGO un biznesa centra ORIGO ONE svinīgā būvdarbu atklāšana

2018. gada 15. maijs plkst. 14:03
Dalies ar šo rakstu

Šodien notika tirdzniecības centra «Origo» un biznesa centra «Origo One» būvdarbu atklāšana, kuras laikā tika iemūrēta kapsula, kā arī pasākuma apmeklētāji tika iepazīstināti ar būvniecības ieceres vīziju, tās ieguldījumu apkārtējās pilsētvides sakārtošanā un attīstībā, kā arī projektā paredzētajām investīcijām un būvdarbu realizācijas termiņiem.

Projekta investīcijas sasniedz 70 miljonus eiro, no tiem 34 miljonu eiro ilgtermiņa sindicēto aizdevumu piešķīrušas SEB un Danske Bank.

Jaunais komplekss iekļausies Rīgas jaunā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla projektā. «Origo» jaunbūve būs energoefektīva ēka, kas ir draudzīga videi un cilvēkiem, atbilstoši BREEAM sertifikācijai. Līdz ar šī kompleksa uzbūvēšanu tiks sakārtots posms no Stacijas laukuma līdz pat Dzirnavu ielai.

Pirms projekta realizācijas tirdzniecības un biroju centra kopējā platība bija 35 500 kvadrātmetri, taču pēc projekta realizācijas tie būs 80 000 kvadrātmetri.

Iznomājamā mazumtirdzniecības platība bija 18 300 kvadrātmetri, bet būs 34 800 kvadrātmetri. Iznomājamā biroju platība bija 900 kvadrātmetri, taču pēc projekta realizācija tie būs 11 500 kvadrātmetri. Autostāvietas platība arī ir augusi no 124 uz 250.

Kā pastāsta «Linstow Center Management» valdes loceklis iznomāšanas un biznesa attīstības jautājumos Mārcis Budļevskis, tad puse no paredzētās veikalu platības jau ir iznomātas, bet līdz vasaras beigām ir jānoslēdz aptuveni 60% līgumu. Viens no lielākajiem būs «Rimi» veikals 2600 kvadrātmetru platībā un tas būs divas reizes lielāks nekā, kāds tas ir šobrīd. Lielākais apģērbu veikalu tīkls būs «LPP Group». Tirdzniecības centrā būs divstāvīgs veikals «Reserved», arī veikals «Mohito» būs lielāks. Trešajā stāvā būs plaša restorānu zona ar vismaz septiņiem restorāniem. No tiem būs restorāni tīkli, kas vienlaicīgi atvērsies gan tirdzniecības centrā «Akropole», gan «Alfa». Restorāni apkalpos gan pircējus, gan ofisa darbiniekus.

«Origo One» biznesa centrā paredzētas 800 - 1100 vietas darbiniekiem.

Projekta pasūtītāji ir «Linstow Center Management», bet būvuzņēmums «Skonto būve», arhitekti - Arcade, kas sastāv no DEPO projekts un Jensen Consult un Arhis inženieri.

Būvdarbu noslēgums būs 2019. gada rudenī.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds