FOTO, VIDEO: 72 miljonus eiro vērtie Origo būvdarbi tuvojas finišam 

Tuvojoties tirdzniecības centra Origo piebūves celtniecības darbu noslēgumam, Linstow Center Management atklāj, kādi nomnieki atradīsies topošajā sešstāvu iepirkšanās un biroju centrā.

Monta Glumane, 22.5.2019
1/75

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Monta Glumane

Video skatāms raksta beigās!

Db.lv jau vēstīja, ka jauno piebūvi apmeklētājiem paredzēts atklāt nākamā gada pavasarī. Ēkas pirmajos trīs stāvos plānots izvietot tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, bet ēkas augšējos trīs stāvos A klases birojus - Origo One.

Paredzēts, ka ēkas pirmajā stāvā atradīsies pirmās nepieciešamības preces. Tajā tiks izvietoti tādi veikali kā Drogas, Euronics, Douglas, Jāņa Rozes grāmatnīca, Mēness Aptieka, Pasaules Optika, kā arī tehnoloģiju un mobilo sakaru operatori – LMT, Bite, Tele 2, Lattelekom, Samsung, kā arī kafejnīcas un ātrās ēdināšanas pakalpojumi – Blender, Lage Gastranome, Costa Coffee u.c. Tāpat pirmajā stāvā atradīsies lielākais Rimi pilsētas centrā.

Otrais un trešais stāvs atvēlēts apģērbu modes zīmolu piedāvājumam, apavu un sporta preču veikaliem, bērnu rotaļlietu un apģērbu veikalam. Tajos būs pieejami tādi zīmoli kā Reserved, Lindex, Terranova, Sinsay, Cropp, House, Monton, Sportland, 4F, Sketchers, NS King, Eiropas Apavi, Gabi, Rieker.

Tirdzniecības centra trešajā stāvā būs arī restorānu zona ar tādiem piedāvājumiem kā Gan Bei City, O`Learys, CHI, BabyBack Ribs & BBQ u.c.

Savukārt ēkas augšējos trīs stāvos tiks izvietoti A klases biroji – Origo One –, kas būs aprīkoti ar jaunākajiem tehnoloģiju risinājumiem, jumta un iekšējām terasēm jeb zaļajiem dārziem. Biroju telpas tiek projektētas atbilstoši biroju nomnieku individuālajām prasībām.

Topošajā «Origo One» tirdzniecības un biroju centra jaunajā ēkā jau iznomāti 80,4% tirdzniecības platību, kā arī aptuveni 25% biroju platību, sacīja projekta attīstītāja «Linstow Center Management» projektu direktors Andis Kublačovs.

«Biroju telpu tirgū tie ir ļoti labi skaitļi, kad šādā būvniecības stadijā jau ir tik daudz iznomātu telpu,» sacīja Kublačovs, piebilstot, ka biroju nomas maksa šajā centrā būs 15-16 eiro par kvadrātmetru mēnesī.

Kublačovs norādīja, ka patlaban jau ir pabeigta konstrukciju montāža un betonēšanas darbi, notiek jumta izbūve un tiek klātas grīdas. Paralēli tiek veikta arī inženierkomunikāciju izbūve.

Līdz septembrim tiks pabeigta fasādes izbūve un nomnieki sāks savu tirdzniecības telpu un biroju iekārtošanas darbus. Decembrī-janvārī notiks ēkas nodošana ekspluatācijā un nākamā gada februārī tai jau ir jābūt nodotai ekspluatācijā.

Projekta realizācijā Linstow Center Management kopumā plāno investēt 72 miljonus eiro. Jaunais komplekss tiek projektēts un būvēts kā energoefektīva celtne, ievērojot Breeam (British Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikācijas procesa ilgtspējīgi būvētajām ēkām nosacījumus.

Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot velonovietni 124 velosipēdiem. Attīstot ieceri, plānota arī Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Līdz ar šī kompleksa uzbūvēšanu plānots sakārtot posmu no Stacijas laukuma līdz pat Dzirnavu ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās t/c Origo ēkas atjaunošana.

Jau ziņots, ka projekta pasūtītājs ir Linstow Center Management, būvuzņēmējs - Skonto Būve, arhitekti: PS Arcade, kas sastāv no DEPO projekts un Jensen Consult un Arhis inženieri, interjera dizainu veido Xcelsior, bet kā ainavu arhitekti piesaistīti ALPS, Hendrikson&Co.

Tevi varētu interesēt

Nosvinēti spāru svētki t/c Origo jaunajai sešu stāvu piebūvei, kuru apmeklētājiem paredzēts...

2018. gada sešos mēnešos SEB banka piešķīrusi aptuveni 8270 aizdevumus par kopējo sumu 508...

Šodien notika tirdzniecības centra «Origo» un biznesa centra «Origo One» būvdarbu atklāšana,...

SEB banka un Danske Bank ir piešķīrušas Linstow grupai ilgtermiņa sindicēto aizdevumu 34 miljonu...

Tagad tiek īstenoti trīs projekti vienlaicīgi, tas ir optimāls ienākšanas brīdis.

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ogrē šonedēļ uzsākta gājēju tuneļa būvniecība zem sliežu ceļiem, kas savienos Skolas...

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad...

Valsts policija svētdien, 19.maijā, plkst.5 atjaunos transportlīdzekļu satiksmi Rīgā uz Augusta...

RB Rail AS pasludinājis iepirkuma Būvprojektēšana un autoruzraudzības pakalpojumi Rail Baltica dzelzceļa...

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes vadošie mācībspēki un zinātnieki...

Nelīdzsvarotā būvniecības attīstība ar straujiem kāpumiem un kritumiem un atkarība no ES...

Sociālajos tīklos ievietots video, kurā redzams, ka, veicot brauktuves seguma atjaunošanas darbus...

Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss tuvākajā laikā iesniegs valdībā plānu...

Zaķusalā uz dienvidiem no Salu tilta plānots uzbūvēt trīs augstceltnes - divas...

Ministru kabinets atļāvis Finanšu ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības Finanšu ministrijas...