Auto

FOTO: Praktiskā latvieša sapņu auto

Aldis Zelmenis, 17.05.2019

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedru Volvo V60 Cross Country ir iznesīgs un daudz ko protošs auto, kas perfekti atbilst Latvijas koplietošanas ceļu īpatnībām. Vienīgā bēda, ka tā cena ir nedaudz pārspīlēta

Patiesībā, noslēdzot laulības saites ar ķīniešu Geely, pēcāk visi radītie Volvo modeļi nesirgst ar mazvērtības kompleksiem un to cenu pozicionējums liek pabrīnīties pat BMW, Audi vai Mercedes marketologiem. No otras puses, šobrīd par pircēju trūkumu Volvo nevar sūkstīties, attiecīgi, ja pircēji akceptē, tad kāpēc prasīt mazāk?

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Perfekti piemērots Latvijas apstākļiem, jo sevišķi tiem autotīkotājiem, kuri visa veida paaugstinātas virsbūves krosoverus un SUV neatzīst par pilnvērtīgiem automobiļiem. Tajā pašā laikā šiem indivīdiem arī ir vēlēšanās braukt tur, kur bez liekas aizķeršanās spēj braukt džipi un pusdžipi. Patiesībā V60 CC manevrēšanas spējas sarežģītos braukšanas apstākļos uz papīra ir pat cienījamākas. Kā zināms, šāda tipa automobiļiem viens no svarīgākajiem parametriem ir mērījums, cik tālu no zemes atrodas automašīnas vēders. Lielākajai daļai krosoveru šis attālums būs mazāks par 20 centimetriem, turpretim Volvo V60 CC ieraksts tehniskajā pasē vēsta, ka tas būs 21 cm. Tas ir ļoti daudz, lai iebrauktu, izbrauktu vai pārbrauktu, ja Volvo V60 CC īpašniekam radīsies tāda vajadzība. Daudzpusīgs auto, kas pēc izmēriem nav nedz par mazu, nedz par lielu. Vietas ir gan pasažieriem, gan bagāžai, tostarp bagāžas nodalījumā zem grīdas varēs atrast pat mazizmēra rezerves riteni. Braukšana ir patīkama un droša, funkcionalitāte un drošības asistentu atbalsts ir līmenī, arī pie vertikālās planšetes ar laiku var piešauties un tā dzīlēs atrast visu, kas nepieciešams. Brauciena laikā labāk gan to nedarīt, jo ekrāna bakstīšana noteikti ir bīstamāks pasākums nekā zvanīt vai pieņemt zvanus pa mobilo viedtālruni.

Līdz brīdim, kamēr nebūsiet ielūkojies Volvo V60 CC cenu lapā, neko piemērotāku vidusmēra latvietim kā V60 CC nevar iedomāties. Diemžēl tur ieraudzītais daudzus šī modeļa potenciālos fanus apbēdinās. Neko mazāku par 50 190 eiro V60 CC cenu lapā neieraudzīsiet. Bāzes modeļa cena ir tikai atskaites punkts, kas atļauj domāt par jauna V60 CC iegādi. Zviedru daudzpusīgais modelis ar papildaprīkojumu jeb tādu, kādu pircēji vēlētos savā īpašumā, maksās vismaz 60 tūkst. eiro, bet tādu, par ko ikdienā sajūsmināties un izbaudīt katru kopā pavadīto mirkli, – visus 65 tūkst. eiro. Dārgi, bet, no otras puses, ar ko Volvo ir sliktāks, piemēram, par Audi A4 Allroad quattro. Cross Contry versijai pēc noklusējuma līdzi tiek dota AWD pilnpiedziņas sistēma un moderns astoņpakāpju automāts. Motorizācijas programma ietver divus augstas veiktspējas četrcilindru motorus, proti, 250 ZS jaudīgu T5 benzīnversiju un 190 ZS jaudīgu D4 dīzeļversiju.

Visu auto apskatu lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru