Ražošana

Gaujas Kokam jauna komercķīla par 8,4 miljoniem eiro

Žanete Hāka, 20.02.2019

Foto: Gaujas Koks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jauna komercķīla pēc gada pārtraukuma reģistrēta kokapstrādes uzņēmumam SIA «Gaujas Koks», ziņo Klientu Portfeļa monitorings.

Komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa veido 8,4 miljonus eiro un uzņēmums par labu OP Corporate Bank plc ieķīlājis savus krājumus un prasījuma tiesības.

Uzņēmuma pēdējais iesniegtais gada pārskats rāda, ka 2017.gadā tas strādājis ar 60,84 miljonu eiro apgrozījumu un pēc nodokļu nomaksas nopelnījis 3,22 miljonus eiro. Līdz 2017.gada septembrim uzņēmums savu saimniecisko darbību nodrošināja divās rūpnīcās - Jēkabpilī un Gulbenes novadā -, no kurām pēdējā rūpnīca septembrī tika atdalīta, nododot to SIA «Diāna» īpašumā.

Statistikas dati rāda, ka SIA «Gaujas Koks» starp Inčukala novada uzņēmumiem pēc lielākā apgrozījuma 2017.gadā ierindojies augstajā otrajā vietā. To apsteigusi SIA «PATA», kas apgrozījusi par 100 miljoniem eiro vairāk nekā SIA «Gaujas Koks» - 163,63 miljoniem eiro. Otro vietu lielāko uzņēmumu sarakstā SIA «Gaujas Koks» ieņem kopš 2010.gada.

Lursoft izpētījis, ka starp Inčukalna novadā reģistrētajiem uzņēmumiem 2017.gadā bijuši 22 komersanti ar apgrozījumu, kas pārsniedz 1 miljonu. To vidū visstraujāko apgrozījuma pieaugumu gada laikā piedzīvojis degvielas mazumtirgotājs, kura apgrozījums, salīdzinot ar 2016.gadu, palielinājies par 69%, sasniedzot 3,61 miljonu eiro.