Nodokļi

Grib mazāku PVN likmi pārtikai

Māris Ķirsons, 23.01.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Piena produktiem, maizei, gaļai, vistu un paipalu olām piedāvā samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi no pašreizējiem 21% līdz 5%.

To paredz sagatavotais grozījumu projekts Pievienotās vērtības nodokļa likumā, ko paredzēts skatīt Saeimas plenārsēdē. Sagatavo grozījumu projektu iesnieguši pieci 13. Saeimas deputāti no dažādām politiskajām partijām, no ZZS – Jānis Dūklavs, Armands Krauze, no KPLV – Aldis Gobzems (pavisam nesen bija nominēts premjera amatam, bet nespēja izveidot valdību), Karina Sprūde, kā arī pie frakcijām nepiederošā, bet no Saskaņas saraksta ievēlētā Jūlija Stepaņenko. Par to, kāds varētu būt parlamenta vairākuma lēmums, pašlaik ir grūti spriest, jo jautājuma lemšanas brīdī jau varētu būt apstiprināta Krišjāņa Kariņa valdība.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Grozījumu iesniedzēji norāda, ka samazinātās PVN likmes ieviešanas mērķis ir izskaust ēnu ekonomiku un radīt vienlīdzīgus konkurences nosacījumus vietējiem pārtikas ražotājiem, vienlaikus mazināt nodokļu slogu sociāli vismazāk aizsargātajai iedzīvotāju grupai, iegādājoties pirmās nepieciešamības pārtikas preces. Turklāt lielākajā daļā ES dalībvalstu piemēro samazinātās PVN likmes pārtikas produktiem – maizei, graudaugiem, pienam un tā produktiem, dārzeņiem, augļiem. Autori norāda, ka svaigām, Latvijā ražotām pārtikas precēm pircēji dos priekšroku, ievērojami samazinoties gala cenai, pieaugšot patēriņš. Tiek prognozēts, ka negatīvā ietekme uz budžetu tiks kompensēta gan ar nelielu patēriņa pieaugumu, gan arī būtisku ēnu ekonomikas sarukšanu nozarē. Sagatavojot grozījumus, ir ņemta vērā veiksmīgā pieredze PVN 5% likmes ieviešanā Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem no 2017. gada.

Visu rakstu Grib mazāku PVN likmi pārtikai lasiet trešdienas, 23.janvāra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!